Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

josefka
18. únor 2010

catf, ja myslim, ze m. se u nas uz nedivi nicemu 😀

erinko - no nejak to s tim souvisi 😀

a souhlas, ze to funguje 🙂

juju
18. únor 2010

som kupila tekuty Frosh sensitive s aloe vera - manzel somral, ze urcite nie je ekologicky 😀 mam ho dat klasika do priehradky ci supnut rovno na pradlo?

baby je to normalka, ked je bejby v bruchu hyperaktivne, ze ani poriadne spat nemozem, co ma tak vala zvnutra a potom ma periodu pokoja? - stale citim ze sa tam mechri ale len tak jemne. Dnes som volala lekarovi ale nebol tam 😖

erinka83
19. únor 2010

juju, asi taky spinká 🙂 Mně naštěstí malá nikdy nebudila ze spaní, ale vím o spoustě holek, co to měly jako ty....

josefka
19. únor 2010

mam 5 tricek v mrazaku 😀 😀 😀

erinka83
19. únor 2010

to jsem zvědavá 😀

abra
autor
19. únor 2010

super, tak vyzkousim tekutej frosh. Jeste by me zajimalo, jak je na tom s odbouratelnosti ta lovela, kdyz ji v tom testu zminovali spolecne s ecoverem, co me na ni teda ale hodne vadi je to, ze ji dela firma, co testuje na zviratech ☹

juju, mala taky nekdy divocila tak, ze sem se musela kolikrat otocit, abych mohla spat 🙂 a z toho byla tak klidna, ze sem do ni pomalu stouchala, abych zjistila, jestli je v pohode 😀

holky, mely ste nektera kvasinky pri kojeni? my se jich snazime uz tejden zbavit a furt s tim bojujem, ach jo ☹ souvisi s tim pravdepodobne i ty bolesti bricha co ma mala, laktacni poradkyne me rekla, ze je dost pravdepodobny, ze se ji to dostalo do strev, tak dneska jedu koupit ty probioticky kapky...

abecedka
19. únor 2010

holky ahooj, budu vás číst ted i tady!

doufám, že nás tady neukamenují dámy z jiných diskuzí hahaha 😀 😀 😀 😀

josefka
19. únor 2010

abra, tak hned kup nejaky dobry probiotika i pro sebe - ber je rano hned po probuzeni, 30 min pred jidlem a teplym napojem a jestli mas kvasinky v pochve, tak jeste zkus cisty lactobacilus acidofilus zavest dovnitr .... a zadny cukr

juju
19. únor 2010

abecedka to si nedovolia, inak ich ukamenujeme my 😀

nam dosiel dnes super vymakany nemecky kocik, ktory stal mnoho euro a veeeeeelmi som bola sklamana, ze ho vyrabali v Cine 😠 fakt som si myslela, ze aspon drahe veci sa vyrabaju v EU 😖 dufam, ze ho aspon nevyrabali deti

a baby co pouzivate tekuty prasok davate ho do nadrzky?

abra si ma potesila lebo som sa uz bala ze sa drhne a on vie teda byt riadny kickboxer 😎 budem ho musiet nejak spacifikovat ked sa narodi alebo spacifikuje on mna 😀 😀

catf
19. únor 2010

juju, uz odjakziva pouzivam "arielku", co se prodava s arielem..plastova pogumovana nadobka s kulickou..ja totiz vetsinu praciho gelu vypatlam na limecky a manzety kosil a propoceny mista, takze do supliku neni co lejt, ale matne si pamatuju, ze na tekutejch gelech se psalo, ze se maj davat primo na pradlo(ono to stejne u starejch pracek z toho supliku steklo)

juju
20. únor 2010

dik za tip, ale to znamena, ze si musim este kupit Ariel aby som mala arielku 😀 alebo to tam mozem len tak placnut?

juju
20. únor 2010

citala som tu an diskusii o pracich praskoch a tu je nejaky odkaz na dalsi eko prasok - viete o niecom takom? http://www.missiva.cz/produkty/default.asp?l=s&...

catf a baby so skusenostami ake vonne oleje si mam nabalit do porodnice? chcela som porod do vody, ale to odmietli ale ponukli mi sa valat vo vani az dokym nepojde do tuheho, takze si tam chcem co to kvapnut aby som sa uvolnila - dufam, ze kombinacia vane s horucou vocou (to milujem) a nejakeho super eteraku mi pomoze predist epiduralke

josefka
20. únor 2010

juju, proc ti odmitli porod do vody? V Belgii se to nedela?

Zjistila jsem, ze Ekover ma dve receptury prasku - Original Formula bez vune a nejaka Innovated nebo improved recipe s vuni. Slozeni je u kazdeho jine, tak jsem si ted koupila prasek te nove receptury a uvidim. Jdu prat rozmrzly tricka - m. se chytal za hlavu, kdyz to videl 😀 😀 😀

Myslite si, ze to, ze mi nesajou rucniky a uterky muze byt praskem?

juju
20. únor 2010

josefko, vidim, ze dookola riesime to iste - pranie 😀 ja uz mam doma celkom dobry arzenal praskov 6 druhov ale asi ani jeden neperie dobre 😀 takze dnes som sa nastvala a isla pozriet na klasika prasky. A objavila som tam nejaky Eko tekuty persil s nejakou bio znackou, ale nie je to ta klasika, ale asi taka nejaka "light" verzia. nie je to ciste Eko ale uz to k tomu ma tiahnut podla obalu. ma to mat odburatelne zlozky, ale asi do 28 dni sa to nezmesti. Tak som aspon trosku spokojna a akurat s nim periem tak uvidim. Vobec silno nevonia, tak to je uz dobry znak. ale babatku budem prat aj nadalej v ecoveri a nam budem striedat frosch a raz za mesiac to dam do "eko"persilu 😉

porod do vody sa tu robi vynimocne na nejakych miestach, ale o ziadnom som nepocula 😀 doktor mi dal argument, ze ziaden cicavec nerodi do vody, takze to nie je prirodzene (ako keby s epiduralkou bolo) 😠 ale ponukol mi macat sa hodiny v horucom kupeli - aspon nieco, tak dufam, ze caft coskoro napise nejake olejceky aby som si kupila a caft este nejaky co nevadi malemu mimcu, ked budem chciet prevonat byt - Dakujem!

betelgeuzz
20. únor 2010

Juju, Stadelmann má Olej k porodu, ten se obsahuje marockou růži, žlutý jasmín, ylang-ylang, muškátovou šalvěj rozpuštěné v jojobovém oleji. Jojobový olej je prý hodně tuhý, jako vosk, tak dobře drží na povrchu těla i ve vaně. Dále při silných bolestech levandule, při slabých stazích tonikum z hřebíčku, verbeny, skořice a zázvoru. Dobrý je mít u porodu neroli, prý je dobrou první pomocí pro otce 😀 Kdybys chtěla, pošli mi do IP adresu a přepošlu ti pár naskenovaných stran, kde je to víc rozepsané.

catf
20. únor 2010

josefko a davas avivaz? spis by to mohlo byt prehnanym mnozstvim avivaze
ja ten starej a novej ekover vyzkousela a mam pocit, ze mi lip voni starej ekover..ten novej ma takovou vlezlou vuni,ale neni to vonava vune, nevim, jak bych to popsala 😅

juju, ja se podivam do knizky, jestli se tam neco pise o eteraku pri porodech, ale urcite by bylo nejlepsi zajit do obchodu a koupit si primo na to urcenou smes, protoze ta bude vychytana a hlavne bezpecna..

josefka
20. únor 2010

catf, avivaz prave vubec nepouzivam.

betel, ty jsi tusim psala, ze jsi pred porodem pila nejky odvar ze skorice a ja nevim ceho jeste, nemohla bys mi napsat, co presne to bylo a kdy jsi to zacala pit?

erinka83
20. únor 2010

josefko, to byl kořeněný nápoj, já jsem pila "okleštěnou" verzi 😀 Nechtělo se mi shánět sporýš a myslím zázvor? No a Bet bude vědět přesně... Myslím, že to bylo svařit v půl litru vody jednu skořici a 10 hřebíčků a popíjet po doušcích.. Já ho pila 3 dny a ten 3. den jsem rodila 🙂

betelgeuzz
21. únor 2010

Je to jak píše Erinka, odvar ze skořice, hřebíčku, sporýše a zázvoru. Taky jsem to dělala jen ze skořice a hřebíčku, protože zbytek jsem doma neměla. A pila jsem to od té doby, kdy mi řekli, že malá musí ven.

A napadlo mě, jestli náhodou nemyslíš těhotenský čaj. Ten jsem pila asi od půlky.

luthien.k
21. únor 2010

Tak koukám, že tu pořád perete a rodíte 😀 Mně některé prádlo po Ecoveru také zatuchlo, dokonce jsem pár věci i vyhodila (zajímavé, že to byly tmavší kusy ze silnější látky...). Takže ho teď používám jen sem tam, hlavně na jemné prádlo, kde se ni při 30 st. nerozpustí nastrouhané mýdlo. S tím zatím největší spokojenost, nehledě na finanční úsporu 😉
Jinak co se vody u porodu týče, já jsem si taky myslela, že využiju minimálně sprchu, vanu u nás taky nabízejí (ne k porodu, ale k tišení bolestí) a jak to dopadlo? Vodu jsem na sobě nesnesla ani náhodou!!! Takže je podle mě blbost se nějak apriori rozhodovat, že třeba chci rodit do vody, když člověk neví, jestli tu vodu při porodu vůbec snese. A nejsem s takovým pocitem jediná, moje kamarádky byla přesvědčená, že bude do vody rodit (v blízké porodnici to umožňují) a pak tam nevlezla ani náhodou 🙂
juju, mimochodem, doktor neměl pravdu, ze savců do vody rodí velryby 😀 😀 😀 Ze suchozemských žádný 😉 Já to taky nepovažuju za "přirozený" porod, spíš za takovou moderní verzi porodu (když je pro někoho příjemná, tak proč ne)... Ani v historii, pokud vím, ženy do vody nerodily.

abra
autor
21. únor 2010

josefko, kuru bacilu od swissu jsem si uz naordinovala 🙂 ja mam kvasiny jenom na tech prsach, mala mela v puse a ted v tech strevach, koupila sem ji v patek ty probiotika od bio gaia a fakt zabraly! uplne sem koukala, jak se ji ulevilo, tak hura a doufam, ze to takhle vydrzi naporad a uz se to nevrati 🙂

juju, myslim, ze hned jak se narodi, tak bude jasny, kdo koho spacifikuje 😀 u nas teda mala dokazala za par dnu odrovnat me i m. 😀 takovy maly mimino a zvladne znicit dva dospely 😀
s tim pracim gelem to delam stejne jako catf, skoda, ze nejses nekde bliz "arielky" mam doma tri 🙂

jee, co bych dala pri porodu za vanu horke vody 🙂 sem jim tam vysprchovala hektolitry vody, pac box s vanou byl obsazenej a ja sem stejne vzhledem k tomu, ze mala se rodila brzo do vody rodit nemohla, ale teda ta vana aspon pred porodem me fakt chybela ☹

barica
21. únor 2010

ja jsem mela moznost uzivat vanu po celou dobu, ale po te, co mi pichly oxytocin a kontrakce byly desne, tak jsem byla rada, ze sedim a trpim🙂) a do vany uz jsem vubec nemela chut jit...

juju
21. únor 2010

abra 😀 on ma uz teraz pacifikuje, najma v noci ked divoci 😀

tak po mojom zufalstve s pranim, mozem povedat, ze"eko" persil silnoooo vonia ked sa s nim vyperie pradlo, ale zaujimave je ze len na veciach, s ktorymi som nemala problem prat v ecoveri. po ecoveri avivazovej voni ani stopy. Na utierkach, uterakoch a prepotenych trickach ziadna vona!!! uvidim, ked sa utriem do uteraku ci nezacne znova smrdiet. Frosch som pouzila na bezne pradlo a to vonia silnejsie ako ecover ale je to v pohodke, takze som ho nominovala, za prasok n1 pre nas a baby veci budem prat v ecoveri a silne znecistene pradlo v "eko" persile.

ako sa zisti tvrdost vody? a arielku uz mam 😉

luth, doktor spominal nejake ryby ale kedze ziju vo vode, tak jaska ze tam budu rodit 😀 a na tu vanu sa tesim, neviem si predstavit, ze by mi prisla neeee lebo zakazdym ked sa citim zle sa supnem do vane a pre mna je to ten naj liek.

betelgeuzz
21. únor 2010

Tak já si při porodu užila sprchy i vany. Ale porod si ve vaně neumím představit, aspoň ne v té, co jsem byla. A měla jsem dost horkou vodu, nevím, jestli se to tak dělá vždy, nebo jsem to měla jen já, protože doktorka říkala, že se má změkčit cosi uvnitř. Já teda nejsem na tak horkou vodu zvyklá, ve vaně jsem se nekoupala už pár let a přišlo mi to celkem únavný.

chaarleene
21. únor 2010

sestřenka chtěla rodit do vany a když jí teta-PA napustila vanu, tak tam vlezla, přišlo jí to hrozně studený a po první kontrakci řvala, že chce ven, a pak už nešla ani do vany ani do sprchy 😅 jinak teta říkala, že ta voda má mít 37°C nebo víc... já do vany rodit nechci, protože já si třeba hrozně ráda napustím vanu, ale nesmí být horká (to mi za chvíli začne bušit srdce a zrudnu a je mi blbě) a stejně mě to po chvíli přestává bavit 😅

catf
21. únor 2010

juju, zkus se u vas podivat na nejakyho vyrobce zmekcovacu vody, jestli nema nejakou testovaci sadu..ja takhle od calgonu jednu dostala se vzorkem

chaar, me vetsinou vana prestane bavit driv, nez se do ni napusti voda 😀 ...ja bych ji ani doma mit nemusela, to radsi prostornou sprchu 😵

abra
autor
22. únor 2010

teda, vas fakt neba vana?? Ja ju miluju 🙂 uz se desne tesim, az si zas napustim plnou horke vody, se soli a levanduli, to bude parada 😵 nebo s grepem 😵 😵

jo, mala abra byla vcera poprve na vychazce, hodila sem ju do satku a vyrazili jsme na pul hodky se psem a oblicej sem ji namazala tim weledim kremem na zimu a ten je teda mega mastnej, vypadala jak malej spekacek 😀

abra
autor
22. únor 2010

slysela sem, ze existuje nejaka smes eteraku (mozna od nobilisu??) , ktera kdyz se kapne na cip pleny na ktere dite lezi, tak ho hodne uklidni a dava se to pred spanim nespavym detem, neslysely ste o tom nekdo??

betelgeuzz
22. únor 2010

Abro, ještě jsem neslyšela, ale jestli to funguje, tak to kupuju ve velkým 😀 U nás na uklidnění funguje jenom prso.

erinka83
22. únor 2010

Chtěla bych nahradit Sudocrem, takže potřebuju nějakou přírodní zinkovou mastičku... Co třeba tohle? http://www.ekozena.cz/index.php?action=sortimen...

A co je to BHA? Je to v tom Sudocremu...