Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
13. říj 2010

@juju Ja myslim, ze spis mu vadila ta konzistence, mne to Martin udelal taky (natahl ho kousek spenatu, co mu zustal na koreni jazyka), mozna jsi to malo povarila... A vody spis min, pridat muzes vzdycky, ja jednou udelala hrozne ridky a jednak ho to nezasytilo, jednak se z toho poblil a tlacilo ho to v brisku. Mam pocit, ze jsi taky psala o problemech s GER?

betelgeuzz
13. říj 2010

@juju já myslím, že to může být i všechno dohromady. Je to pro něj nová chuť i nový způsob jídla.Je potřeba zkoušet.

luthien.k
14. říj 2010

@juju, souhlasím s betel, chce to čas, mně začal malej příkrmy jíst jakž takž zhruba po měsíci zkoušení, a to už mu bylo sedm měsíců, takže to chce hlavně trpělivost. Lépe se to taky mixuje, když toho uvaříš víc najednou a zbytek si zamrazíš do vaniček na ledové kostky a pak už můžeš vždy jen pohodlně vyklepnout potřebné množství kostek 🙂

luthien.k
14. říj 2010

http://hobby.idnes.cz/na-nachlazeni-pomuze-cibu...

Zajímavé (veskrze přírodní) tipy na boj s virózami, doporučuju přečíst a uložit 🙂

josefka
14. říj 2010

ahoj holky, nevite, jestli se daji v CR sehnat vyrobky od Stadelmann? Prej jste tady meli odkaz?

petuli80
14. říj 2010

@josefka Tady je odkaz na jejich katalog i v češtině, ale objednat se to podle mě musí v Německu:
http://www.bahnhof-apotheke.de/produkte.html

josefka
14. říj 2010

@petuli80 - dekuju moc 🙂

juju
16. říj 2010

chcem sa opytat o radu, malicky vcera spapal mrkvicku v bio kvalite a s kvapkou olivoveho oleja; dnes ma na licku asi 3 male cervene vyrazky a pritom vysyp vo velkosti mince. nie je to velmi zle ale predsa nieco navyse co tam nema byt; myslite ze ma neznasanlivost na mrkvicku? 😕 to by bola skoda. mam mu ju skusit dat aj dnes?

abra
autor
16. říj 2010

caute, ja na vas nemam vubec cas ☹ ☹ kazdopadne jsem prisla podekovat @petuli za tip s medoladou, je vazne boziii 😵 a taky se pochlubit, ze mam koupeny od haipa daipa takovej elastickej baby vak co se da v nem nosit vetsi dite tak jako mezi zadama a bokem, shanela jsem neco podobnyho uz dlouho (uklid, luxovani atd, mala nevydrzi sama na zemi a ergo me na boku uz trocha tlaci a navic se neda poradne dat presne do ty polohy mezi zadama a bokem kde potrebuju 🙂 ) takze jestli nekdo resite stejnej problem na takovy fakt kratky poponaseni u nejake cinnosti, tak doporucuju 🙂 hele: http://www.branakdetem.cz/baby-vak-haipa-daipa-...

betelgeuzz
16. říj 2010

@juju já bych asi zkusila dát ještě sledovala, jestli se to zhoršuje. Nebo vynechat, počkat, až se to ztratí a zkusit mrkvičku znovu, jestli na ni zase zareaguje.

Nevíte, jak je to z vanilinem? Hledala jsem, vanilin může být přírodní i umělý. Jenže většinou píšou ve složení pouze vanilin 😒

abra
autor
16. říj 2010

@betelgeuzz o prirodnim vanilinu jsem jeste neslysela, znam jenom umelou nahrazku vanilky ☹

luthien.k
16. říj 2010

@juju, vypadá to na reakci na mrkev, týden nedávej a pak zkus znovu (do té doby by to mělo zmizet), jestli se to opět objeví, tak je to jasné... Není to až tak neobvyklé, na mrkev reaguje dost dětí (ani uvařením se zcela neničí schopnost alergizovat) a jako první příkrm se už moc nedoporučuje, raději brokolice, cuketa nebo dýně.
@betelgeuzz, s vanilínem je to podle mě jedno, jestli je přírodní nebo umělý, citlivým dětem se nedoporučuje, stejně jako ostatní koření. @abra, přírodní vanilín je přímo upravený vanilkový lusk, ten nepřírodní je synteticky vyrobený etylvanilin (například v klasickém českém vanilkovém cukru).

betelgeuzz
16. říj 2010

@abra tady podrobněji http://cs.wikipedia.org/wiki/Vanilin 🙂

@luthien.k já myslím, že citlivé dítě nemám 🙂 bude mít rok, tak už chci zařazovat i další věci.

luthien.k
16. říj 2010

@betelgeuzz, tak to směle do toho 🙂

erinka83
16. říj 2010

Holky a třeba skořice, hřebíček?? Třeba do dušených jablek? Si říkám, že bych už zas měla něco zařadit, Barča jí furt jak mimino 😅

betelgeuzz
16. říj 2010

@erinka83 já mám taky ten pocit. Dnes jsem udělala kuřecí vývar a dala jsem do něj cibuli - tu ještě Ali neměla. A při večeři se dívala mlsně na papriku, tak jsem jí dala kousnout a celkem jí chutnala. Až pak mi došlo, že dostala dvě nový věci, tak snad z toho nic nebude.Ale už bych pomalu chtěla začít vařit společné jídlo.

erinka83
16. říj 2010

@betelgeuzz no to je fakt, hlavně já musím pořád mixovat, když chci, aby to jedla 😒 jako je schopná jíst samotné kousky, ale třeba pomačkanou mrkev na lžičce nechce 😅

abra
autor
17. říj 2010

teda s tim vanilinem jsem to neslysela vubec, to je pro me novinka, koukam, no ale vanilkovej lusk je vanilkovej lusk 🙂

nas s jidlem super, mala kdyz ji ode me z talire, tak ji nejen kousky ale rozzmoula si i kusy a neresi 🙂 akorat ja teda jim detskous stravu bez soli a koreni, no ale co, je to zdravejsi ne? 😀

holky, jak je na tom cely vejce v peceni? tchyne porad vymysli piskoty a objevila ryzovy a amarantovy neprislazovany, slozeni celkove fajne akorat teda je tam vejce, tak nevim, jestli ji to mam dovolit

butt
17. říj 2010

ahoj holky, jdu si za vami pro radu 🙂 je to asi tyden, co jsem male objevila takovou vyrazku na brisku a zadickach, cerveny malinky pupinky vysety u sebe, na omak to je hruby..chvilku to tam ma vic, chvilku min..kdyz jsem to ukazovala doktroce, tak mi rikala, ze to nic neni, ze to se tak na detske pokozce proste obcas dela...mam ji to verit a neresit to? 😕

luthien.k
17. říj 2010

@butt, a na jak velké to má ploše? Není to někde u lemu plenky, že by to bylo z mechanického dráždění? Čím to mažeš? Ono takhle těžko říct, může to být skutečně jen nějaké lokální podráždění a taky to může klidně být počátek atopického ekzému (genetická zátěž tam je, co si pamatuju, doufám, že správně, jak teď pomáhám kam.zyk v babských receptech na AE miminek, tak se mi to už dost plete 🙂) Nic nového na praní předpokládám nepoužíváte...? No sleduj to, já bych si koupila, jestliže je to suché, Biodermu Atoderm PP na mazání (je to fakt super, i když je fakt, že tady až tak neřeším, jestli to je přírodní nebo ne zcela, hlavně aby to pomáhalo).
@abra, od kam.zyk jsem se například nedávno dozvěděla, že mazat sádlem je blbost, že dělá nepropustný film na kůži a ucpává póry a je jím zaděláno na ekzém jak Brno (doslova 😀), tak kdoví, jestli u vás to sádlo nemělo tento zhoršující efekt... Jo a bílek raději až od roka, až mě tu u toho nebude mm otravovat, tak doporučím něco lepšího... 😀

butt
17. říj 2010

@luthien.k no když to má nejvíc, tak třeba na půlce bříška a na třičtvrtě zad..když nejmíň tak třeba jen tři flíčky 1cm x 1cm...nechci vypadat jako histerická matka, co řeší každej pupínek 😀 ale zas bych nerada něco zanedbala.. dr mi řikala, že to je podrážděný od toho, jak ji zvedám, takže možná to je fakt jen z toho...genetickou zátěž malá má, já jsem alergička...právě u nás nic novýho teď nebylo, ani novej prášek, ani nová kosmetika..mažu ji weledou a kokosovým olejem...díky za tip na tu biodermu (teď na to koukám, to není speciál pro děti?)ona má chudika celou kůži takovou suchou...
a cože s tím sádlem? 😲

juju
17. říj 2010

Emcovi sa dnes opat vyhodila 1 vyrazka na opacnom licku, tak fakt neviem, ci je to z mrkvicky alebo olivaca, co som tam pridala; inak on je brutal hlados; dnes zhltal 140 ml mrkvicky; inak je to normal ze potom to velmi rychlo ide von? asi si musia creva zvyknnut na travenie, ze? zajtra mu chcem dat pastrnak, ale ten je velmi aromaticky? myslite, ze to mam premiesat s batatmi, ale 2 nove veci naraz nie su prilis? 😕

erinka83
18. říj 2010

@juju určitě nemíchej 2 nový věci, prý jsou dobrý ty batáty... Pastinák mi aromatický nepřijde, spíš petržel...

luthien.k
18. říj 2010

@juju, mrkvičku fakt nedávej, o reakci na oliváč jsem ještě neslyšela... Dvě věci najednou taky ne, jak jsem psala, nejlepší by byla brokolice, dýně nebo cuketa,na ty reakce nebývají, pastiňák bych dala raději později, i když je to HA zelenina, ale dost aromatická... To už spíš ty batáty.

@butt, tak na suchou kůži bude Bioderma skvělá a neboj, můžou jí mít i děti, já s ní mažu Tobíka a se mnou stovky mamin děti se sklonem k atopii nebo přímo atopiků 😉
S tím sádlem - podle odbornice na AE je sádlo na dětskou kůži naprosto nevhodné.

@abra, co zkusit místo piškotů třeba bio sušenky z pekárny Zemanka? My kupujeme Jablečné kačenky se špaldovo moukou, složení je špaldová mouka, neztužená rostlinný tuk, rýžový sirup a sušená jablka, vše bio 🙂 Ještě kupujeme od Alnatury Hafer kekse, taky dobré složení.

luthien.k
18. říj 2010

@juju, ten olivový olej se dokonce používá při nejpřísnější dietě kvůli atopickému ekzému spolu s dalšími asi čtyřmi potravinami (rýže, brokolice, králičí maso, sůl), takže tím to podle mě určitě nebude, vysaď mrkev a do pár dní bude zlepšení 😉

luthien.k
18. říj 2010

@butt, ps: ještě bych vysadila Weledu, jsou v ní éterické oleje, které citlivým dětem vadí. Opět podle kam.zyk naprosto nevhodná kosmetika pro děti se sklonem k atopii, tak nač riskovat...

butt
18. říj 2010

@luthien.k diky 🙂 ja to myslela hlavne tak, jestli neni nejaka specialni rada i primo pro deti,abych nekoupila neco jinyho ne ze bych ti neduverovala 🙂 a s tou weledou jsi me nepotesila...ale zni to logicky..chudak moje dite, ze ma tak hloupou matku 😀 no a co sadlo na nedetskou kuzi?

luthien.k
18. říj 2010

@butt, jo tááák, tak to myslím není, ta speci řada pro děti... Sádlo na nedětskou kůži nevím, asi stejný efekt, jako na dětskou...?

butt
18. říj 2010

moje dite me naprosto vydesilo, zda se, ze ji roste zub 😕 @luthien.k nemohly by s tim souviset ty pupinky? a s tim sadlem to je divny...vzdyt se odjakziva rika, ze to je pro kuzi to nej...

erinka83
18. říj 2010

@butt nebuj, já malé taky koupila Weledu 😀 Kamzyk se to taky moc nezdálo, ale testovala jsem to na kousku kůže a OK, dokonce jsem ji tím krémem na dupu mazala skoro celou 😕 nejdřív jsem mazala bambuckým máslem a na to tu weledu se zinkem... 🙂 měla reakci na očkování 🙄