Velký věkový rozdíl mezi sourozenci. Máte někdo? Je to v pohodě?

18. říj 2020

Ahoj, omlouvám se za anonym. Máme malou treperendu které jsou 4 roky. Vždycky jsem chtěla více dětí a spíš malé věkové rozdíly, ale nezadařilo se. Teď mě přepadl takový splín... teď už je zkratka jasné, že kdyby se i teď zázrakem zdařilo, tak bude rozdíl minimálně 5 let. A kdoví jestli vůbec někdy bude nějaké další. Ani nevím, zda čekám nějakou radu, spíš asi se chci vypovídat a zeptat se, zda někdo máte větší věkový rozdíl a je to u vás v pohodě, jste spokojení...

adinka19
18. říj 2020

My jsme s brachou o 2,5roku a porad jsme se jen rvali, v puberte si v jednom pokoji (panelakovy byt) prekazeli a vadili a "bavime se", tak nejak az ted, kdyz ja mam dceru a on rodinu ceka... 🙂

me_druhe_ja
18. říj 2020

Já rozhodně hlasuju, že lepší je větší věkový rozdíl (4 a víc). Jestli si budou rozumět stejně nezáleží na věku, ale na povaze a větší věkovej rozdíl je pro matku i toho staršího daleko lepší.

A proto budu mít rozdíl 15m.🤦🤦🤦🤦😃😃😃 Ale stejně jak u tebe: někdy prostě zasáhne osud. 🙂

mariegroth
18. říj 2020

Myslim si, ze kazde ma sve vyhody a nevyhody. Zamerila bych se na ta pozitiva. Starsi dite bude chodit do skolky nebo skoly, takze budes mit vic cas na mimco. Starsi uz take mnohe pochopi. Nemusis menit plenky dvema detem 😀.

veroniquecz
18. říj 2020

@andelka díky, je super číst, ze to někde v pohodě funguje 🤗🍀

dixi86
18. říj 2020

Ja mam rozdil mezi detma 2 roky. Nedala bych je za nic, ale za mne je to horsi mpznost jak s dvojcaty(zazila jsem u sestry). Deti kazdy jiny rezim, i starsi je male a je to celkove psycho. Nemam tedy zadne hlidani a navic deti jsou obe hyperaktivni, nejspis i obe hadata. Kazdopadne za me uz bych do maleho vekoveho rozdilu nesla dobrovolne.

autor
18. říj 2020

Moc díky všem, necháme to osudu, protože nám asi nic jiného nezbývá. Teď asi ani nebude ta správná doba řešit dál naše možnosti. Na jedné straně jsem se o těšila do práce a hlídání je u nás skoro nic, babičky jsou daleko. Jsem ráda, když čtu příběhy kde to funguje i s větším rozdílem dobře, budu doufat, že se nám taky zadaří a nebude jen jedináček.

petrin11
18. říj 2020

U nás super rozdíl 5 let. Nelituji toho, chtěli jsme taky dřív, ale nešlo to. Teď mají syn 7 let, dcera 2 roky tooolik si hrají, malá na synovi může oči nechat. Syn je jest hodně hravý, takže super, už je rozumný a chodí do školy. Je dost samostatny. Syna jsem mohla hodně naučit než se malá narodila, teď učím malou, když syn je ve škole.

tipata
18. říj 2020

Kamarádka má kluky o 5 let a pochvaluje si, oni jsou spolu úžasní. Třeba já mám o necelé 3 roky staršího bráchu a pak o 12 a o 13 let mladší sestry. Jo, vychovala jsem si vlastně před svýma dětma tyhle dvě mimina, jako puboš jsem je měla věčně na krku. "Jdeš ven? Vem holky!" No na rande ideál, že. Ale postupem jsme si vytvořili všichni úžasný vztahy, je pravda, že my starší jsme víc fungovali jako rodiče, ale zase sme to tolik nehrotili. Já řešila menstruace a HA a podobně a bratr jezdil pro sestry na pařby. Teď už my máme cca 40 a ony čtvrtstoletí za sebou a je to moc fajn. Rádi se vidíme, píšeme si. Fakt super. Nezáleží na věku, spíš jak si ten vztah vytvoří. Bratranec a sestřenka jsou od sebe o 20 let a vztah žádný, na to bych už řekla, že je hranice. Jinak moje děti mají rozdíl 20 měsíců, byl to masakr na začátku, občas je to náročné i teď, ale jinak ideální rozdíl pro nás osobně, každý rodič to má jinak.

perexka
19. říj 2020

já jsem zrovna těhotná a jestli to vyjde zdárně až dokonce, tak dcera bude mít taky 5 let, když se narodí další mimčo..a tak nějak to byl záměr.. dřív jsem se na to necítila, dcera byla náročnější a až teď sama poslední dobou chodí, že chce miminko, tak bude snad velká pomocnice 🙂 sice jsem si taky říkala, že by byl lepší menší věkový rozdíl, ale mně by zas jeblo mít takové dva prcky zároveň 🙂

tinie
19. říj 2020

Je to strasne individualni. V blízké rodine mam dva pripady, kdy jsou sourozenci od sebe 11 mesicu (jednou je to kluk a kluk, podruhe holka a kluk) a bohuzel ani jedni si moc nerozumeli v detstvi a ted v dospelosti se moc nestykaji 🤷‍♀️
Za me osobne je snesitelny vekovy rozdil tak ty 3 roky a vic, nikdy jsem nechtela da se rict dve mimina spolu 🙂

autor
19. říj 2020

@veroniquecz naše malá básní o sourozenci už dlouho. A už od malicka si nejraději hraje, že má miminko, takže úplně rozumím. Rada bych ji ho dopřála, tak jednou snad

veroniquecz
19. říj 2020

Držím moc pěsti!! ❤️🍀🍀

codal
19. říj 2020

Mám ségru o šest let, taky to dřív nešlo.Byla jsem její vytoužená sestřička a ona se o mě vzorně starala, hrála si se mnou. Odbobí kolem mé puberty a její dospělosti bylo asi trochu chladnější, zvlášť když se odstěhovala na kolej, ale nikdy jsme neztratily kontakt, vždycky jsem se na ní mohla spolehnout. Teď jsme obě dospělé a máme úžasný vztah, velmi blízký a to i se svými dětmi. Ona má syny 13 a 15 a ti milují moje dvě malé holky a je to vzájemné, vždycky si tady hrají, holky na nich vzdycky visí, je to úžasný sledovat. Jsme kontaktu každý den, píšeme si, voláme si a často se i vídáme ❤️.

verulevrtule
19. říj 2020

Řeším to samé, syn 4 a teď se snažíme o druhé, a doufám, že to vyjde, aby si spolu vyhráli. Já mám dvě mladší sourozence, bráchu o 4 roky, ségru o 20 let, ani s jedním jsme si nikdy nerozuměli

autor
19. říj 2020

@veroniquecz díky 🙂

beata.n
19. říj 2020

Starsi deti jsou od te nejmensi 10 a 7 let. Je to hodne, ale musim rict, ze spolu maji uzasny vztah
Kluci malou opecovavaji,hraji si s ni, vsude by ji tahali, ja si nestezuji. Preji si jen, at jim to vydrzi. Ja mam s bratrem rozdil rok a pul a do 26let jsme si vuuubec nerozumeli. Ted uz je to lepsi, ale uplne pevny vztah to neni.

fafetka
19. říj 2020

Já bych nezoufala. 5let mi jako velký rozdíl nepřijde. Já sama mám dvě sestry obě starší. Jedna je o 15 a druhá o 12 a s oběma mám hezky vztah. Moje děti mají mezi sebou rozdíly mezi nejstarší a prostrednim 9let a ten ještě s nejmladší 3roky. Mají se radi všichni i si spolu vyhrajou. Jen ty dva nejmladší si jdou poslední dobou dost po krku všechno musejí mít stejně ... no nevim. 3roky za mne osobně určitě ideální “rozestup” není 😂kdybych bývala věděla co teď, klidně bych pockala ať jsou od sebe aspoň těch pět 😉

denisahlavicova
20. říj 2020

S nejstarším bráchou jsme od sebe 15 let, s druhým 9..

jarunkaxyz1
20. říj 2020

Mám sestru, o téměř 8 let mladší a nikdy jsme k sobě bohužel nenašly cestu.

autor
20. říj 2020

@jarunkaxyz1 to mě mrzí. Říkám si, že stejně mi nezbývá než čekat a doufat. Myslíš, že je to věkovou propastí, nebo si zkratka nerozumíte?

jarunkaxyz1
20. říj 2020

Hodně udělala také výchova rodičů - brali mě prostě jinak než ségru a tím se tak nějak prohlubovalo to vzájemné neporozumění

jarunkaxyz1
20. říj 2020

Takže - určitě bych to asi nepřikládala samotnému věkovému propadu, ale to neporozumění je třeba u nás hlavně kvůli výchově a o přístupu rodičů - prostě klasické rozdíly mezi sourozenci "mladší - starší".

mar8
20. říj 2020

já mám děti od sebe o 12 let a pro mne teda super, užila jsem si pořádně jedno, a jak mu bylo 12 let narodil se druhý syn, tomu je teď 6, starší už má 18 a už s námi nikam nechce a tak si užíváme s mladším a znovu zažívám vše co jsem prožívala se starším před léty, a užívám si to ještě víc, protože vím, jak to rychle uběhne, a super, že starší už pohlídá, zablbne s ním a má ho rád

zdenda9
5. pro 2020

Syn má 11, dcera 2 a půl, mají se rádi a syn je rád, že není sám. Umí si spolu zahrát a pak jsou samozřejmě chvilky kdy jdou od sebe. Kamarádka má dceru 20, syn 7 a taky všechno super.

aneta15
5. pro 2020

Já mám rozdíl 12 a 9 let. Teď je to super. Půlročního zabaví, hodně mi pomůžou, pohlidaji. Milujou ho a jsou z něj celý poprdeny. ale je mi líto, že k sobě nebude mít parťáka. Ten věkový rozdíl u prvních dvou je super.

oveckaluky
12. kvě 2021

Nevím, jestli je to stále aktuální, ale my máme rozdíl mezi prvními dvěma dcerami pět a čtvrt roku a úplně na pohodu. Naopak bych řekla, že super, starší už byla víceméně samostatná a všechno se jí dalo vysvětlit, takže vůbec nikdy nežárlila. Dvojky pak máme s větším rozdílem od holek, od mladší 12 (na den přesně), od starší 17 let.

ichaile
12. kvě 2021

Jsem na tom stejně jako ty, ale bohužel když to nejde, tak to nejde..
Syn měl už v únoru 5.
Kazdy věkový rozdíl má své pro a proti a myslím si, že vztahy mezi sourozenci se musí budovat a není to jen o věkové rozdílu. 😊

autor
12. kvě 2021

@oveckaluky
@ichaile
Díky za odpovědi. Otěhotněla jsem po dlouhém snažení cca měsíc a půl po dotazu. Takže rozdíl sice bude skoro 5 let, ale malá se už moc těší 😊

oveckaluky
12. kvě 2021

Jeee, gratuluju.🥰🥰🥰

veroniquecz
13. kvě 2021

@ichaile my čekali rok a půl, měla jsem limit do 35. A povedlo se na poslední pokus. Holky jsou od sebe necelých 6 let a je to super. Držím pěsti 🍀🍀