Vstává tu ještě někomu dítě hodně brzy? 🙂

petka80
6. kvě 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli tu je někdo, komu taky dítko vstává hóóódně brzy ráno 😀
Moje malá už poměrně dlouho vstává kolem páté. Na mě je to tedy dost brzo...
Máte s tím někdo taky zkušenost? Jde mi o to, že se mi zdá, že moc dospaná není, celé dopoledne zívá a spát by šla nejradši zase už v devět. Ale ráno opět úderem páté stojí v postýlce a je po spaní.

Teda dneska měla tendence vstávat už v půl 5, to jsem ale nechtěla připustit, tak jsem ji ještě na chvíli uspala, ale furt sebou mlela a musela jsem ji držet za ručičku (mám postýlku přiraženou ke své posteli), takže jsem už stejně nespala. No a ve čtvrt na 6 už konec definitivní.

Jinak ráno ještě kojím, tak dumám, jestli to není i tím, to buzení. Zas ale je to pro mě nejpohodlnější, vezmu si ji na kojení do postele a můžu ještě ležet. Neumím, si představit, že bych v 5 ráno vyskočila z postele a šla chystat snídani. Navíc UM nechce, tak ani nevím, co bych jí takhle ráno dávala.

Teda jednu výhodu to má - ušetříme za budík a manžel je vždy první v práci 😀

Budu ráda, když se mi ozve někdo podobně "postižený"....... 😉

Jo, spát chodí večer mezi půl 8 a 8, i když jde spát později, stejně vstává stejně a je o to protivnější. Přes den spí 1x (2-3 hodiny, to je zas fajn). Nehci si nijak stěžovat, jsou samozřejmě mnohem horší věci, jinak je to moje šikovné a hodné zlatíčko 😵

anatanka
7. kvě 2009

Ono se to u takhle malych deti jeste hodne meni.
Miriam moc nespala, chodila spat kolem desate a vstavala v sest, nakonec toho spanku potrebovala min nez ja 🙂
Ale posledni dobou se nejak uklidnila a vydrzi spat klidne i do pul osme, to je najednou den uplne jiny. Jen doufam, ze to neni zase jen prechodne obdobi.

petka80
autor
7. kvě 2009

anatanka, tak to je fajn 😵 Jj, mění se to furt. Snad se nám taky brzy poštěstí 😉
Ale když malá vstávala v půl 6, tak jsem si taky říkala, že to je jen období. No taky že bylo. Pak nastalo období, že vstává v 5 😀

sisstin
7. kvě 2009

my dnes v 5:45 😀

pufina
7. kvě 2009

Ahojky, nechci být nějaký škodič kojení, ale my stávali každé ráno 5:35 s řevem. Od 15 měsíců nekojím a stává 6:30 až 7:00 a vydrží si i chvíli hrát v postýlce. Ale samozřejmě to může být jenom období.

mildickova
8. kvě 2009

tak mě když vyjímečně spí dítě, tak já od 4 hod už neusnula 😖 achjo, hezký den všem 🙂

slunicko552
9. kvě 2009

Ahoj tak já jsem kojila a malý vstával o půl páte,pak jsem přestala a malý vstával taky o půl páté 😀 No dýl spal až tak po 3-4měs.co jsem ho přestala kojit,tak nevím,ale u nás to kojením asi nebylo 😅

markeeta
9. kvě 2009

marmazel: jeji spankovy rezim odpovida 12 mesicnimu miminku. Je uplne normalni, ze vstavaji v 6h, potom potrebuji kolem 10h dopoledniho slofika, odpoledne zase po 2h, a vecer jdou spat kolem 7-8. Dbej na to, ze je probuzena aspon 3h nez jde zase spinkat.
My mame spankovy rezim zimni a letni, v zimne spi dlouoho i do 10h, v lete max. do 7h. Tedka od 18 mesicu potrebuje jen 1 slofik denne na 2.5 hodiny.

marmazel
9. kvě 2009

markeeta : a jak dlouho myslíš, že má spát dopoledne? Už mi to nebaví, připadám si hrozně po hodině jí budit, ale mám strah, že když jí nevzbudím, tak pak bude mít celej den rozhozenej.

jankax
9. kvě 2009

No u nas se taky vstava brzo (aspon teda na me 😉 ) vetsinou v 6, nekdy se 'zadari' i v 5.30 nebo v 5...

Uz taky nevim jak to udelat, aby jeste minimalne pul hodiny nebo hodinu spal, poridili jsme mu dokonce zatemnovaci zaluzie do pokojicku, ale i tak vstava porad stejne.
Kdyz ho dam pozdeji vecer spat, vzbudi se mi rano jeste driv 😀

Pres den spi tak dve hodiny v kuse, takze ne nijak moc. Doufam ze z toho jednou vyroste, ale uz to takhle je zhruba 4 mesice 🙄

anta
10. kvě 2009

Ahoj holky, já to taky mám zařízený tak, že k malému v noci vstává manžel, já bych už tady asi nebyla 😀 😀 😀

marie_m
10. kvě 2009

ahojky, tak my dneska budicek zase ve 4:40.achjo, kdy tohle prestane

petka80
autor
10. kvě 2009

Ahoj holky, jsme zpět z víkendu. Budíček klasický, tedy kolem páté 😠

pufina, však já nad tím taky přemýšlím, jestli by to nekojení nevyřešilo..... 😔 Je mi jasný, že to tím být může i nemusí, viz co psaly holky taky, třeba sluníčko. Nějak do toho nemám odvahu.
Prosím tě, napiš mi když tak, jak jsi to udělala. Přestalas kojit úplně nebo jsi utla jen to ranní? A pil ti Lukášek UM? Jde mi o to, cos mu dávala ráno po probuzení k jídlu. Díky.

radkar
10. kvě 2009

Ahoj petka80, jestli Ti můžu radit, tak seber odvahu k přerušení kojení v noci. Já jsem moji dcerku postupně odnaučovala noční kojení už od 8. měsíce. Postupně, nenásilně. Nejdříve o jedno kojení méně v noci, za dalších 14 dní o další atd. Až jsme přestaly kojit v noci úplně. Přes den jsme kojili normálně dál. Teď už jsme teda taky přestaly. Míše bude pozítří 13 měsíců. Spaní se zlepšilo, vstává prodloužilo. Vím že je každé dítě jiné. Ale myslím, že téměř žádné se kojení samo neodnaučí. chce to se pevně rozhodnout a vydržet. Jsou to ze začátku nervy. Tak snad ti to pomůže.

petka80
autor
10. kvě 2009

Radko, jj, to je mi jasné, tohle už ale máme naštěstí za sebou, kojím už jen ráno a večer, jindy ne. Jenže vstávání nám to právě spíš posunulo na dřív. Teď mi jde spíš o to ranní kojení v 5 hodin. Jestli se nebudí tak brzo kvůli tomu. Ono kdyby byla v 5 ráno vzhůru a jako rybička, tak by mně to sice taky štvalo, ale asi bych to tak neřešila. Jenže ona právě vstává takhle brzo a pak celé dopoledne zívá, věší se na mě a pod. 😔

radkar
10. kvě 2009

No jo to je blbý. A spíš s ní v pokojíčku? Nám právě pomohlo, že spí zvlášť. Tak se na mě ráno nevěší. A když jsme ještě kojili, tak jsem jí prostě dřív jak v půl sedmý v sedm nedala.

petka80
autor
10. kvě 2009

No spí u nás v ložnici. Ale já na to asi ještě nemám, abych ji šoupla do svýho pokojíku 😖 Ona se i v noci párkrát vzbudí, stačí jen chytit za ručičku a spí dál, tak bych měla z pokojíku ještě strach.
Asi se budu muset fakt odhodlat a taky nedat dřív než dejme tomu v 6. I kdyby měla být prostě vzhůru do té doby, ale aby věděla, že prso nebude takhle brzo..... 😒

radkar
10. kvě 2009

No ony si děti rychle zvyknou, že hned po probuzení mají prso. Míšu jsem naučila, že se probudí a hraje si a čeká až přijdu. Mám u postele chůvičku, takže slyším každé zakňourání a i kdybych jí neměla, tak máme tenké zdi, tak jí slyším. Někdy k ní v noci musím taky, dudlíčka pohladit. Ale většinou už nemusím. Ony si i zvyknou, že si musí poradit v noci samy, když jsou v nějaké blbé poloze. Ale chce to čas a postupně, aby z toho něměly nějaké trauma, že jsou samy. Míša už to tak bere. Jsem moc ráda. Naopak už si neumím přestavit, že bych s ní spala v pokojíčku, asi bysme se budily navzájem 😀 No v létě na dovolené si to zase vyzkouším.

radkar
10. kvě 2009

Poradila mi to tenkrát kamarádka, že se jí to osvědčilo u obou dětí, dát je tak kolem 10. měsíce do svého pokojíčku a já to musím potvrdit. Spí od té doby o mnoho lépe.

petka80
autor
10. kvě 2009

radko, píšeš, že postupně. Napiš mi tedy prosím, jak jsi postupovala. Momentálně máme dětskou postýlku u nás v ložnici.

radkar
10. kvě 2009

No ona mě hrozně budila k ránu, natahovala ke mě ručičky. To jsem ještě kojila. Tak jsem třeba ve tři po kojení odešla vedle do obýváku na gauč. Protože mi bylo jasný , že se dvě hodky prospí a v pět bude ke mě natahovat ručičky. Takže si postupně zvykala, že tam ráno nejsem. To jsem dělala několik nocí. A pak jsme jí udělali pokojíček a šla tam. První noci jsem tam byla docela často. Protože se probudila a lekla se že je sama. A když jsem pak odcházela, tak plakala. Chvíli jsem jí nechala a většinou přestala. To jsme měli ještě jedno kojení za noc a to si pomalu vlastně odbourala sama. No a ráno jsem k ní prostě nespěchala, když teda nebrečela, když jsem slyšela třeba v šest ,že jenom trochu pokňourává, tak jsem tam nešla, až třeba v 7. No a postupně si prostě zvykla, že když se probudí dřív a já tam nejdu, tak si hraje . Má v postýlce hračky. Tak asi tak. to jsem se rozepsala 😅

lukynek
10. kvě 2009

Holky poraďte mi taky?? Spím s dětma v pokojíčku. Nějak jsem si zvykla, anebo spíš máme ložnici přes dvě stěny, a mám strach, že bych malého neslyšela. Chodí spát kolem 19:30-20:00hod. Poprvé se mi na čaj budí kolem 22hod., podruhé kolem 4hod., a kolem 5:30 se mi probudí a vstává. Vidí prostě, že je venku vidno, a nebude spát!!! Můžu přemlouvat a nic nepomůže. Ale víc jak o to, mi jde o to noční vstávání, nějak už mě to nebaví, a ráda bych si pospala, jak ho to pití čaje odnaučit? A podotýkám, že má ještě dudlík, toť další věc! Pomooooc,prosím !!!!!

slunicko552
10. kvě 2009

luky tak mu nechej čaj u něho v posteli ať se napije sám,u nás to zabralo a už se v noci na čaj ani nebudí nebo jen vyjímečně 🙂 No a s dudlíkem já jsem malému nechala ten co měl a nový nekupovala.Po nějakém čase se dudel rozpadl a prcek ho sám vyhodil do popelnice.Večer se ptal,tak jsem mu řekla,že ho sám přece vyhodil,protože byl rozbitý.Uznal to a usnul.Trvalo to tak týden,pak už se neptal. 🙂

lukynek
10. kvě 2009

slunicko552: děkuji, ale to bude u nás teda pěknej kravál, chudáci sousedi, a holku tu budu muset na týden z pokoje asi odstěhovat. Než on pochopí, že dudlík není, no to teda bude!! Ale za zkoušku nic nedám. 🙂

slunicko552
10. kvě 2009

No já jsem si to taky myslela,jde o to,aby ho vyhodil on sám dobrovolně.Většinou to klapne,děti si to pamatujou.Uvidíš sama nejhorší asi první tři dny,ale neustupuj,jinak to bude na prd 😉

petka80
autor
11. kvě 2009

Ahoj holky.

Radko, díky. No nechám si to projít hlavou. Nejdřív budu muset ten pokojíček zařídit, zatím máme v budoucím dětském pokojíčku krámy a jakoby pracovnu. Ale je fakt, že velká je na to dost 😉

Lukynku, no s tím čajem zkus to, co radí sluníčko, nechat v postýlce, když to nepomůže, budeš holt muset vydržet a ten čaj mu v noci nedat. Ono je to podle mě stejně jen zvyk, jako noční kojení........ Ale asi bych mu nebrala obojí najednou, čaj i dudlík.

petka80
autor
11. kvě 2009

Jinak u nás děs. Včera jsem zkusila dát malou spát přes den 2x, jestli to bude mít na něco vliv. Takže výsledek byl ten, že usnula až asi v půl 10. Tak nějak jsem doufala, že ráno si trochu přispí, bohužel v půl 5 byla vzhůru, pak teda ještě na chvilku usnula, dala asi 2 x 15 minut a pak konec. Zvyk je železná košile.

Změna u nás je ale ta, že jsem dnes ráno nekojila! Když už nespala, vzala jsem ji do kuchyně, snědla kousek chleba s marmeládou, lokla si Sunaru, zatavářila se, že jako ble, takže to zapila vodou.
Tak mi držte palce, ať to vydržím i zítra. Nechám jen večerní kojení.......

eppik.m
11. kvě 2009

ahoj, od té doby co jsem zrušila nočné kojení (v noci spí o něco déle a vzbudí se tak cca 3x) tak se nám ranní budíček posunul o hodinu dopředu a vstáváme v 6:00 hod, někdy i dříve ... přes den Michal spí pouze jednou, občas se stane že 2 x ale to je jen výjimečně když třeba dopoledne spí málo ... včera chrupal cca 2 hodiny dopoledne na balkone ... večer usnul až v osum a ráno už v 5:00 měl vybráno 😀 V noci mu nedávám vůbec nic k pití, jen dudlik a pohladím a spí se dál ...

andy80
11. kvě 2009

Ahoj holky,

tak mě malá vstává kolem 6:30 - 7:00, ale Jiřík se klidně vzbudí v 5:30 - 6:00.

Přes den mi malá spí celkem dost, spí dopoledne kolem 1,5 - 2 hodin a to samé odpoledne. Zkoušela jsem jí dát už jen po obědě, ale to nešlo. Večer v 19:00 ukládám a do pěti minut je klid a ticho.

petka80
autor
11. kvě 2009

eppiku - no tak to jsme na tom podobně 😀 Doufám, že moje odstavení bude stejně poklidné jako tvoje....... 🙂

andy - teda, a já myslela, že až bude starší, tak to bude lepší, ty mě děsíš 😀 😝
I když já bych už byla vděčná za tu šestou ráno, po těchto zkušenostech 😖

marie_m
11. kvě 2009

dobre ranko, tak my dneska ve 4:15 ☹