Zatáhnutí břicha po porodu. Co se vám osvědčilo?

lucifux
6. dub 2022

Ahoj holky, je to již 6 týdnů od porodu, a moje bříško ne a ne se zatáhnout. Byl to můj 4 porod, moc dobře si uvědomuji, že už nikdy nebude dokonale ploché jako před 1 těhotenstvím. Ale co si budeme. Než jsem prvně otěhotněla měla jsem 50kg což bylo málo to uznávám, než jsem otěhotněla naposledy tak jsem měla 60kg. To bylo tak akorát, ale teď mi to zůstalo na břiše a mám 67kg. Nechci žádné drastické diety, stále kojím. Ale chtěli bych znát zaručené zkušenosti a rady, co se opravdu osvědčilo. Jen podotýkám, chci stáhnout jen bříško. Stehna a zadek zachovat.

malinkata
6. dub 2022

Cvičit?
Posilovat břišní svaly?

hasara33
6. dub 2022

@lucifux obávám se, že po 4 porodech to do jisté míry nebude jen otázka "tuku", ale i vytažené kůže, s kterou sama těžko něco uděláš 🤷‍♀️ každopádně jde-li ti o zhubnutí, tak bohužel nelze zhubnout jen jednu část těla, hubnutí je komplexní, takže zadek stehna půjdou také 🤷‍♀️ nicméně tyhle partie můžeš zachovat pomocí silového cvičení na nohy a zadek (mrtvý tah, dřepy, výpady....) - super je, že dřepovat nebo dělat výpady můžeš ve volné chvíli doma s dítko ti může dělat závaží 😁😉 a břicho je tedy hodně o jídle, takže upravit stravování a držet se v kalorickém deficitu - samozřejmě s ohledem na to, že kojíš 😉