Jaké ne-barefoot boty jsou vhodné pro děti?
Ahoj, jake ne-barefoot boty kupujete pro deti? (Nasla jsem tu podobnou diskuzi, ale uz 4 roky starou). Hledam nejake boty se sirokou spickou a na vysoky nart na jarni/letni obdobi.
Dopredu diky!
ps. Pls neni potreba resit, ze barefoot jsou nejlepsi pro deti :D diky!
Stručné shrnutí
- Najít ne-barefoot dětské boty se skutečně širokou špičkou a dostatkem místa pro vysoký nárt je obtížné, ale značky Keen (sandály Seacamp II, H2 Newport, tenisky Chandler) a Merrell (např. Vapor, Trail Glove 7) jsou v diskusi opakovaně uváděny jako vhodné volby.
- Řetězce jako Decathlon a Sportisimo nabízejí levnější modely, některé zmíněné modely Decathlon (např. PW540, Crossrock) mají širokou špičku, ale kvalita a střih se mezi modely výrazně liší; někteří uživatelé hlásili, že určité decathloní boty byly úzké a způsobovaly bolest nohou.
- Pro celoroční a objemnější nohy byly doporučeny české značky a výrobci jako ESSI (výroba Zruč nad Sázavou), KTR/Konsorcium (Blansko), Pegres Elite, Fare a zimní kolekce Primigi; Viking, Puma a Adidas byly zmíněny jako další alternativy.
Nejčastější otázky
Q: Jaké značky ne-barefoot bot mají širokou špičku vhodnou pro děti?
A: V diskusi byly opakovaně doporučeny Keen (Seacamp II, H2 Newport, Chandler), Merrell (Vapor, Trail Glove 7), Protetika, Pegres (Pegres Elite), Fare, DD Step a Loap (model Lily).
Q: Které sandály se hodí pro děti s vysokým nártem a širokou přední částí nohy?
A: Sandály Keen Seacamp II a Keen H2 Newport byly v diskusi uvedeny jako prostorné s pěknou špičkou; zmíněny byly také sandály Merrell a „bugga“ jako letní alternativa.
Q: Jsou Keen považovány za barefoot obuv?
A: Názory se liší; v diskusi několik lidí uvedlo, že Keen nejsou barefoot, jiní zmiňovali, že některé řady CNX mají tvar špičky blížící se barefoot stylu.
Q: Kde v Česku sehnat dětské boty vhodné pro široké nohy a vysoký nárt?
A: Diskutující uváděli obchody a e-shopy jako Decathlon, Sportisimo, eobuv.cz a bosonozka.cz; také byly uvedeny lokální značky/výrobci ESSI (Zruč nad Sázavou) a obuv-konsorcium (KTR, Blansko).
Q: Které modely Decathlon stojí za vyzkoušení pro širší nohu?
A: V příspěvcích byly konkrétně zmiňovány dětské boty na aktivní chůzi PW540 a trekové kotníkové boty Crossrock (nízké i vysoké verze), přičemž uživatelé poznamenali, že některé decathloní modely jsou široké ve svršku, jiné jsou ale tuhé nebo úzké.
Q: Jaké značky se doporučují pro zimní obuv dětí s přihlédnutím k objemu nohy?
A: Pro zimní a podzimní období byly zmíněny Primigi, Keen (zimní modely) a Pegres/ESSI jako ověřené volby.
Závěry z diskuze
Shoda
- Najít ne-barefoot dětské boty s dostatečně širokou špičkou a zároveň vhodným střihem pro vysoký nárt je obecně obtížné.
- Keen a Merrell byly opakovaně doporučeny jako značky s prostornými modely (sandály Seacamp II, H2 Newport, tenisky Chandler, Vapor).
- Decathlon a Sportisimo nabízejí levnější možnosti, ale střih a kvalita se mezi modely liší; některé modely sedí, jiné jsou příliš úzké.
Sporné názory
- Keen jsou versus nejsou barefoot: některé komentáře tvrdí, že Keen nejsou barefoot, jiné připouštějí, že řady CNX mají tvarem špičky blízký barefootu.
- Decathlon: někteří uživatelé uváděli, že decathloní boty (některé modely) jsou dostatečně široké a vhodné, jiní hlásili, že decathloní vložky a střih způsobily bolesti nohou.
Otevřené otázky
- Který konkrétní model v konkrétní velikosti (např. vel. 23) bude ideálně sedět na dítě s velmi širokou přední částí a vysokým nártem bez nutnosti zvětšovat číslo?
- Jak dlouhodobě vydrží konstrukčně odolné modely Keen vs Merrell při každodenním nošení dětí?
Zmíněné značky a firmy
Keen, Merrell, Protetika, Pegres, Fare, DD Step, Loap, Primigi, Decathlon, Sportisimo, eobuv.cz, bosonozka.cz, ESSI, KTR, Viking, Puma, Adidas
Zmíněné produkty a metody
Keen Seacamp II, Keen H2 Newport, Keen Chandler, Merrell Vapor, Merrell Trail Glove 7, Pegres Elite, Loap Lily, Decathlon dětské boty na aktivní chůzi PW540, Decathlon Crossrock (nízké a kotníkové verze), Decathlon SH‑100 warm, Protetika, DD Step, ESSI celoroční obuv, vložka (doplnění barefoot boty), „bugga“ sandály, barefoot vs ne‑barefoot
Místa a osoby
Zruč nad Sázavou, Blansko
Někdo doporučoval boty z Decathlonu... Na ně fakt pozor - mám širokou nohu a nikdy v životě mě nebolelo nohy víc než z decathlonich... mají třeba širokou podrazku, ale vložku co je podivně deformovana a je to peklo... dcery tyhle body nosej, ale já se širokou nohou nemůžu ani pánský... a že jsem je tam vyzkoušela snad všechny cl mají 😅
Pegres Elite, pokud to není pro velké dítě, ty jsou opravdu fajn na objemnější nožky.
@anetka1701 no špičky u dospělych bot z Decathlon jsou krom pár zimních výjimek fakt úzké.
Dekuju za typy 🙂 keen vypadaji super, ale nedelaji je jeste na nozky 23 🙂
tady je třeba mají 🙂
jako myslíš vel.23, takže řádově nějakých 14cm?
https://www.eobuv.cz/sandaly-keen-seacamp-ii-cn...
Ve 23 je dobrý výběr. My měli oblíbené ddstep. Ale jsou spíš na chladnější počasí. Pak tenisky měly nějakou radu od pumy. Na fb je skupina kompromisní obuvi, kde se hledí na přijatelnou špičku, lehkou botu měkkou podrážkou, ale zároveň má bota opatek
@j.a.n.i loni jsme měli tyhle trekovky, ale jsou jen do 34 ty větší už mi nepřišli tak dobrý. Dcera taky moc nechce bare, ale asi má smůlu, protože dnes jsem přinesla jiné Decathlon a taky ji nesedí.
https://www.decathlon.cz/p/divci-turisticke-kot...
@j.a.n.i starší dcera měla tyhle zimní a to jsou teda bačkůrky i když design nic moc, tak je pak nosila raději než Vans https://www.decathlon.cz/p/damske-turisticke-vy...
Já taky už roky jedu jaro/léto keen. Seacampy anebo tenisky Chandler. Ta špička je fakt fajn, nic úzkého, pěký tvar, neutlačuje malíček. Mám obě děti s užší patou, dcera i hodně nízký nárt, ale celkově normálně širokou nohou. Dcera je teda díky kostnatému kotníku kolikrát dotahuje na max.
Já mám 3. rokem taky Keen sandály (že to trvalo, než jsem si je koupila sama pro sebe!) a prochodím s nimi vždy léto, pomalu budou na výměnu
@j.a.n.i Jo ještě tedy dneska dcera na milost vzala tyhle https://www.decathlon.cz/p/divci-turisticke-niz... ve špičce celkem široké, ale přijdou mi celkem tuhé. Vzhledem k tomu, že v tom chce chodit a za týden jede na školu v přírodě a potřebuje i boty na špatné počasí, tak jsem ji je nechala (-: Třeba ještě trochu změknou.

Ja to tak stridam a z ne BF vyhovujou Vikingy a Puma