Jaké sluneční brýlky pro roční dceru?

terez317
21. kvě 2023

Ahoj, nevím zda je to už v hodné koupit sluneční brýle pro roční dítko. Pokud na tom není nic špatného jaké by jste doporučily 🙂))) a prosím s jakou sluneční clonou do auta máte dobrou zkušenost. Děkuji 🙂))

pilzzee
21. kvě 2023

Slunecni bryle pro tak maly decko v zadnym pripade! Zbytecne bude mit potom citlivy oci. Odkdy to nevim, ale syn ma 3 roky a jeste bryle nenosi a zatim neplanujeme.

galatea_a
21. kvě 2023

Do tří let by dítě sluneční brýle mít nemělo. Používej klobouček, kšiltovku a tak. 😉

sigyn
21. kvě 2023

Kupovali jsme v Decathlonu. Nejčastěji jsme vyuzili při jízdě na kole.

me_druhe_ja
21. kvě 2023

Taky se přidávám do tábora sluneční brýle až později. 🙂 Klobouček, kšiltovka. 🙂

normalnimatka
21. kvě 2023

Děti by neměly nosit sluneční brejle do - já znám hranici pěti let aspoň. čím dýl, tím líp. zvykněte na klobouk, kšilt.

terez317
autor
21. kvě 2023

@galatea_a dekuji 🙂))

petrane
21. kvě 2023

@normalnimatka tyjo a mklife a babyporadna na insta doporučuji brýle pro deti..co vim,tak z profimedu,teď by měla mít mk life slevu

emillyhk
21. kvě 2023

@terez317 Syn má 2,5 roku a řešíme to kšiltovkou. Brýle bych zvažovala možná tak na dovolenou nebo k vodě, ale ne na běžné celodenní nošení venku. Časné a časté nošení tmavých skel zvyšuje riziko světloplachosti. Na druhou stranu brýle chrání nejenom před oslněním, ale i před UV zářením. Takže pokud už brýle, tak na chvilku a hlavně kvalitní 🙏

krisstina93
21. kvě 2023

Kup spis klobouk nebo ksiltovku, já je jednou zkusila roční dceři dat a stejně je okamžitě zahodila :D až tak od 3 let je to dítě schopné to udržet na obličeji :D

klchudik
21. kvě 2023

Pracuji v optice a pořád vysvětlujeme rodičům, že malému dítěti by se sluneční brýle vůbec dávat neměli! Oko tak malého dítěte se stále vyvíjí (mimochodem, vyvíjí se až do 18 let) a dítěti pak může zbytečně způsobit dioptrie, světloplachost, citlivé oči. Sluneční brýle se doporučují pouze k moři na ostré sluníčko.

martinka0209
22. kvě 2023

Ročnímu bych je nedávala,stejně by si s nimi hrál a pořád by je sundával,i když by se nemělo,tak já dávám dvou a půl letý dceři a to jen proto,že to vidí u starší a chce je taky , naštěstí,je nevydrží mít celý den na očích,jinak do tri let bych je nedávala

lennus
22. kvě 2023

@klchudik Dobrý den a od kolika let to už vhodné je, prosím? Díky

vopice1
23. kvě 2023

U starší dcery jsem podlehla v necelých třech letech (je na podzim). No stejně je skoro nenosila a to trvá doteď - 6,5 let. Má je tři minuty a už mě je dává. Nosí kšiltovku nebo klobouk. Kluci budou mít v létě tři roky a o brýle se kupodivu ani nezajímají, takže mají kšiltovky. Když byls ještě zima a svítilo sluníčko přímo proti nim po cestě někam, řekla jsem jim ať koukají do země 🙈😂. Takže pokud jim nesvítí přímo do očí, tak jim to nevadí.

klchudik
23. kvě 2023

@lennus na to odpověď není. Samozřejmě čím déle dítěti brýle nedáte, tím lepší pro něj a tím víc mu oddalujete oční vady jako jsou dioptrie, světloplachost, ...já osobně bych radila, pokud dokážete chránit oko jinak než brýlemi (klobouk, kšiltovka, nebo i úplně bez) jedině dobře. Samozřejmě pokud jedete k moři, tak téma 14 dnima, kdy to dítě je mít bude kvůli ostrému sluníčku, nic nezkazite...

verysucha
23. kvě 2023

Syn 6let ma profimed, ale nosi je prevazne jen u more

terisek2222
23. kvě 2023

Obě děti mají normální, syn nosí sluneční brýle od tří let, ale letos ma diopatrické už,tak má smolíka a nemá to kvuli slunečním brýlím, ale zdedil vadu po mě, co mam od útlého dětství. Dceři budou tři ale už asi rok je dostava, protože nemá rádá slučníko a kolikrat nechtěla ani vyjít z paneláku, jak svítí a kšiltovka a tyhle věci nepomáhali, díky nim aspon jsme mohli jit na procházku, k vodě či na výlet. Někdy je pak sundala, jindy ne.

95newmommy2020
23. kvě 2023

V roce si je strhaval, zajem prisel od dvou let. Ted bez nich ani ranu na slunicku. (Ma 3r)