Dudlík na ovoce-zeleninu. Jaký na to máte názor?

alex97
2. bře 2022

Maminky, je nám 5m a chtěla bych zkusit tenhle dudlík a dát do toho Mrkvičku, dýni.. ( rozvařenou) Jaky máte na to názor? Nebo dát opravdu až v 6-7m kdy dáváme ovoce ? Děkuji moc za odpovědi 🤗

jjasmina
3. bře 2022

@alex97 já jsem dala ovoce až po zavedené masozelenine, jinak takový dudlik za mě zbytečný

alex97
autor
3. bře 2022

@jjasmina též chci ovoce dávat až po mase..Ale jen mě to zajímá 😊😇

fouskovi
3. bře 2022

@alex97 já využila a super dávala jsem třeba studenou okurku hodně když rostly zoubky pak i ovoce za nás top

elesse
3. bře 2022

Za me zbytecnost, davala jsem do ruky rovnou. Sama bych nic pres sit cucat nechtela

dasipe
3. bře 2022

Podle mě zbytečnost. Nemáš mixér, misku a lžičku?

felixfelicis
3. bře 2022

A proc ne lzickou nebo do ruky? Davala jsem okurku a jablko do ruky uz ve 4 mesicich, ozuzlavali to spokojene. Dudlikem se nic nenauci.

alex97
autor
3. bře 2022

@dasipe tak je jasný že mám 🤦‍♀️
Mě zajímal názor, ne co mám doma ....

rendulik82
3. bře 2022

@alex97 za nás super věc za pár korun 😊 nemusíš mít strach, že ti ukousne velký kus. 🙂

uzivatelkapetra
3. bře 2022

Měla jsem verzi se síťkou a nesetkalo se to s úspěchem

michaela666
3. bře 2022

Nejdřív jsem nad ním taky uvažovala, ale nakonec dostala kousek do ruky a byla spokojená. Ráda si s tím hrála a předávala v rukou. To jí bavilo víc jak ochutnávání. Když si ukousla větší kus, vždycky ho zachvilku vystrčila jazykem ven. Jen ty se nesmíš děsit a nechat zkoušet a poznávat.

cekamnazazrak
3. bře 2022

kamarádka si to nemohla vynachválit, dávala do toho zeleninu nebo ovoce, lehce namrazila a když boleli zoubky, tak to malého vždy uklidnilo... nicméně každé dítko je jiné... za sebe budu miminu kupovat, stojí pár korun a může to být fajn pomocník...

fouskovi
3. bře 2022

@cekamnazazrak jo byl to super pomocník při zoubkach

dasipe
3. bře 2022

@alex97 tak vidíš, kašli na takový hovadiny a dej prckovi normálně ze lžičky 😉 tyhle blbosti jsou jen tah na prachy... Můj názor 😊

alex97
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lentilkah
3. bře 2022

U syna mi to prislo zbytecne, vsechno zvladal rovnou do ruky a umel si poradit i s kousky, kdyz si ukousnul.
Dceri jsem porizovala, protoze tohle zatim nezvlada bez moji asistence. Takze ji vrazim do ruky tohle, kdyz se chci treba v klidu najist- zabavi se tim a je spokojena, ze "ji" take. Davam ji do toho vino, okurku nebo jablko.

alpakovo
3. bře 2022

@alex97 u staršího syna jsem měla se síťkou, nejvic přes něho miloval meloun. Jedl se mu rsk lip,než kdyz ho měl mít v ruce. Teď u nejmladšího mám silikonový a taky super. V létě mohl to co bratři, stačilo když mu to kluci doplnili a vyzkoušel co chtěl. A jak píšou bholky víš, výborný pomocník při růstu zubů, dalo se nachladit a pak kousal jak chtěl

pipi_puncocha
3. bře 2022

My jsme to dostali jako dárek, syn to odmítal naprosto, nikdy to nevzal do pusy. (Ale on obecně nechtěl žádný dudlík, láhev, nejedl, do roka prakticky jen kojený - nedobrovolně 😅)

gbp
4. bře 2022

@alex97 dcera to mela moc rada 😊 v obdobi ochutnavani, kdy snedla od vseho par lzicek, to bylo idealni, mohla takhle ochutnavat sama. mohla jsem jist taky, ona se taky krmila a jedly jsme spolecne. ale ja sem pak presla na to, ze sem ji nabirala a lzicku si davala sama do pusy, kdyz uz snedla vic a musela sem ten dudlik vickrat doplnovat. uplne blw jsem nechtela, toto byl pro me takovy kompromis. a dudlik nikdy nemela, nechtela. tohle se ji libilo.

veronicka89
4. bře 2022

Davam vse co mam doma do ruky ... ( ovoce zeleninu )
Kdyz se s tim trosku davi nebo hned vidim ze by to neklaplo podusim...

Dite ma poznat chut tvar i strukturu a ne zvykat silikon

( ji normalne jakekoliv prikrmy se vsim od zacatku ...) jinak kojim

elis_elis
4. bře 2022

Za mě super věc. Dítě se zabaví a nemáš strach, že mu jídlo zaskočí. Dávala jsem zeleninu, ovoce a pak i chleba.

elledh
4. bře 2022

@alex97 za mě je teda tohle strašná blbost. Lepší fakt dávat do ruky a učit na lžičku. I když rostly dětem zuby, tak dostávaly buď studenou okurku nebo studenou mrkev, dle jejich preferencí 😁

holkaokomodra
4. bře 2022

@alex97 zeleninu, ovoce davam klasicky bud jako prikrm, nebo lehce povareny jako hranolek do ruly, ale tohle je super vec pri zubech! zmrazila jsem si male kosticky ledu z ovocnych stav od hippu a malej leduje a jeste si pochutnava 😂

westie
4. bře 2022

Mela jsem verzi se sitkou a nebavilo to ani syna, ani dceru.

vitezove
5. bře 2022

@alex97 je to super věc. Malou to hrozně bavilo. V době kdy musela mít ještě vše rozmixovane tak prostě super, že mohla sama. Nemusela jsem jí dávat nic po lžičkách a dost ji to bavilo a chutnalo.

fifinka2020
5. bře 2022

@alex97 syn tohle třeba vůbec nechtěl do pusy... a dcera to teď miluje! Je ji 6 měsíců a jak vidí, ze to jdu plnit, hned začne nadšeně kopat nožičkama...každé dítě je jiné, tenhle dudlik nestojí moc, tak bych to prostě zkusila 🙂

fifinka2020
5. bře 2022

@dasipe ale tohle není o tom nahrazovat krmení lžičkou... Malá normálně dostává příkrm že lžičky, ale miluje dodání a dávat vše do pusy, tak ji třeba během dne do toho něco dám, a ona si ochutnávat a zuzla...baví ji to a já jako bonus u ní nemusím stát a hlídat, aby ji něco nezaskocilo

rendulik82
5. bře 2022

@fifinka2020 přesně tak. ☺️

alex97
autor
9. bře 2022

@fifinka2020 A od jakého měsíce jste začala dávat? Máme 5m 🙂