Od kdy může mimi knedlík?

11. července 2013 
Syn mel rok a uz nevim co mu mam varit jako prilohu k zelenine a masu tak me napadl knedlik asi radej doma uvareny
9. črc 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě v 10měsících dr. říkala, abych začala učit jíst vše a v roce aby jedl to co my (jen míň slané a kořeněné) a knedlík má Luky nejraději pak brambory a na posledním místě je rýže a těstoviny (když není zbytí)
9. črc 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak v domácím knedlíku není nic, co by roční dítě nemohlo. Mrně ho ale nejdřív moc nechtělo, teprve teď mu přišlo na chuť
9. črc 2013 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od té doby, kdy rohlík , je to to samé. Náš syn ochutnal poprvé v 10m a chutnalo mu i se svíčkovou
9. črc 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
ahoj, no já jsem začala malé dávat knedlík po prvním roce. ale jen výjimečně. je spousta jiných příloh, které se dají dávat - pohanka, jáhly, bulgur, brambory, těstoviny, kuskus
9. črc 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Dala bych ho co nejpozději - naopak si myslím, že v něm není nic, co by roční dítě potřebovalo. Ani dospělý z něj nemá žádný prospěch - jen mouka (nejčastěji bílá), sůl, droždí atd.
Nevím, co dáváš za přílohy, ale možností je spousta - rýže, tarhoňa, bulgur, kuskus, pohanka, jáhly, polenta, krupky, zelenina, brambory, luštěniny, quinoa....
9. črc 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Taky si myslím,že v domácím knedlíku není nic, co by dítě nemohlo (i mladší než rok). Zase na druhou stranu ale existují určitě vhodnější přílohy. Když už, tak třeba ze špaldové mouky, bramborový a ne moc často...
9. črc 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme jedli normálně kupovaný,cca ve 14 měsících a nikdy se mu z něho nic nestalo (kdo by se dělal s domácím knedlíkem
9. črc 2013 ve 21:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jako kuchařka nemám moc fantazii,takže jako přílohy střídám rýži(ke pečenému kuřeti,k omáčce),brambory(k pečenému vepřovému nebo rybímu masu)a těstoviny(špagety+omáčka z ml. masa,k omáčce z masa nebo jako fleky zapečené s masem).Je spousta kombinací se zeleninou a masem,takže nám to vystačuje.Co se týče knedlíků-naši kluci je moc nemusí,ikdyž dělám domácí.Je to takový tlamolep,kterým jsou schopni se nakonec udávit Takže je dělá jen,když vím,že se oběd sní v jeden den a nezbyde nic do druhého dne.
Pod pojmem,že v roce může jíst dítě "VŠE" je myšleno,že už nemusí být krmeno mixovanou nebo šťouchanou stravou.Ale neznamená to,že automaticky může jíst vše,co jedí dospělí-jako kořeněná a těžce stravitelná jídla
9. črc 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Osobně si myslím že knedlík dítě nepotřebuje - není w něm nic nutričně pozitiwního, ani my knedlík nejíme, takže ani náš syn nebude, předpokládám tedy že ho poprwě ochutná tak we školce Příloh je nepřeberné množstwí - brambor na tisíc způsobů, rýže, těstowiny, jáhly, pohanka, cizrna, čočka a další luštěniny, ...
9. črc 2013 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já nevidím důvod, proč by roční dítě nemohlo domácí knedlík. Na druhou stranu ale taky nevidím v knedlíku nějaký nutriční zázrak. Občas na zpestření stravy bych mu ho od roku klidně dala, třeba se svíčkovou
9. črc 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Když jsou ale jídla, ke kterým se knedlík vyloženě hodí, jako třeba svíčková, kachna se zelím....to by s čočkou asi nebylo ono. Dala bych mu jej, ale spíš jen výjimečně, ne běžně. Můj roční syn ho ještě neměl, neumím ho, ale starší si na nich u babičky pochutnává
Kupovaný bych dětem nedala, ani jednomu, ani sobě.
9. črc 2013 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám za to, že cca od roka může dítě víceméně vše (rozumně), jen nesolené a nekořeněné....
9. črc 2013 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dávala knedlík po prvním roce, dobře se mu jí a polyká, má ho nejradši....pak má rád těstoviny a občas rýži.....s hrachem a čočkou a spol. mně neslušně poslal do p....když to vyplivuje všude a radši nejí....na knedlíku nevidím nic špatnýho. Radši mu dám knedlík, kterej sní, než aby byl hlady, ale to pochopí jen maminky velkých nimrů a nejedlíků.
10. črc 2013 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
knedlíky nevařím ani pro nás dospělé, nicméně není na něm nic, co by ročnímu dítěti uškodilo.
10. črc 2013 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrovna tento týden dcera poprvé zkusila houskový knedlík, můj první domácí, jinak knedlíky jsme koupili letos tak 3x, jasně, že nutričně asi nic moc, ikdyž nic špatného neobsahuje, ale zasytil jí, byl s omáčkou a masem. Podařil se mi, takže naposled ho děti určitě neměli. Babička nám dávala knedlík politý máslem a sypaný kakaem - to bývala dobrůtka.
11. črc 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek