Monitor dechu. Koupit nový nebo si půjčit?

alex97
12. zář 2021

Dobrý den.Jsme ve 37tt a uvažuji si koupit monitor dechu.
Má otázka zní koupit nový nebo si půjčit v nemocnici ?
A náhodou nějaká stránka co dělat v případě spuštění alarmů? (Něco nastudováno mám) děkuji

littlebee124
12. zář 2021

@alex97 Určitě bych koupila nový, protože to je nejlepší investice a kouknete se na balíčky pro maminky u vasi pojišťovny, některá ho i proplatí. Aspoň u VZP je základní balíček 3000,- a můžete ho využít jak potřebuje: nechat si proplatit zubaře, screeningy, pohybové aktivity v těhotenství, odsavacku, monitor a tak. 🙂

izzylka
12. zář 2021

U prvního jsem měla půjčený z porodnice a byla jsem spokojená...byl fakt citlivý, nikdy žádný falešný poplach. Teď budeme půjčovat taky. Kdykoliv ho tam můžu odnést aby zkontrolovali, jestli funguje správně, popřípadě ho můžu vyměnit, kdyby se mi nezdál.. ale ono je to asi jedno, jestli koupíte nebo půjčíte.
Nekupovala bych z druhé ruky.
U každého monitoru by měl být návod, co dělat kdyby se něco stalo...jsou i kurzy a na netu se taky najde spousta videí.

hanyas
12. zář 2021

Rozhodně nový 🙂 z druhé ruky člověk nikdy neví, jak se k monitoru chovali, což může dost ovlivnit jeho funkčnost. Navíc podložka má životnost dva roky. 🙂

mamikry
12. zář 2021

@alex97 Pokud planujete vic deti, koupila bych klidne novy. Jinak si myslim, ze z druhe ruky je treba po jednom diteti uplne v pohode. Jenom si clovek musi pohlidat, zda neni nutna kalibrace. My mame treba v postylce AngelCare, u ktereho se pise, ze kalibrovani neni nutne, v kosiku mame Jablotron, tam uz ma deska nejakou omezenou zivotnost. Taky zalezi, do kdy ho chcete pouzivat. Pokud do roka a dele, ma smysl ho koupit, pokud jen do pul, pujcila bych v porodnici. Dalsi vec je, ze miminko muze postylku bojkotovat, bude spat s vama v posteli a na monitor se budete koukat.

linducha90
12. zář 2021

Monitor dechu jde i půjčit, na stránce monitordechu.cz, taky si ho budu od tamtud půjčovat 😉

klokanka31
12. zář 2021

@alex97 My kupovali nový a pojišťovna nám ho proplatila 🙂

ajush_ka
12. zář 2021

@alex97 Co se týče první pomoci a souvisejících rad, doporučuji MK Life na Instagramu, má i webovky s online kurzy, dělá i ty naživo...

lachipie
12. zář 2021

Kupovala jsem nový. Z druhé ruky po jednom dítěti jsem měla jen na to občasné přespání u mých rodičů, když už byl syn trochu starší (víc jak půl roku), abych ho nemusela pořád vozit.

hezz17
12. zář 2021

Za me pujcit v porodnici. Po kazdem vraceni jde do servisu na kalibraci. Investice zlomkova a vis, ze je v poradku.

dianemash
12. zář 2021

Půjčení tě vyjde levněji 😊 je jedno jestli si ho pujcis nebo koupíš nový, jediné co se nedoporučuje je kupovat monitor z druhé ruky
@alex97

madbetka
12. zář 2021

Koukni na comamdelat.com, skvělý kurz
první pomoci pro děti. Je online i offline, jak ti bude víc vyhovovat.
Monitor jsem používala pro první dítě, na další dvě už jsme ho ani nevytáhli. Za mě stačí půjčit.

michaela666
12. zář 2021

Měla jsem z porodnice půjčený na půl roku s možností prodloužení. Po každém vrácení jdou na kalibraci, dostanou nálepku kdy byla provedena a zase do oběhu. Cena minimální a nemusím mít strach, že by u druhého nefungoval správně.

lida9
12. zář 2021

novy... nebudes muset resit servis atp... my pouzivali monitor dlouho, takze zapujceni z nemocnice by byla stejna investice jako nakup... navic ho pak muzes prodat na bazaru🙂 kdyz spusti alarm tak kouknes na dite a v 99% bude jen mimo snimaci podlozku🙂 jinak zatrast, kdyz nepomuze volat rychlou a postupovat dle instrukci... neboj, verim, ze vsechny ho kupujeme jen pro jistotu, a nikdy se nic nestane...

pampeliska1313
12. zář 2021

Nový! Nikdy nevíte jak se zacházelo s předchozím, jak dlouho ho někdo má apod. My máme nanny s podložkou a super. Jedinej planej poplach, protože se syn dostal z podložky a dvakrát nám houkal, protože se syn “zapomněl nadechnout”, naštěstí se vždycky rozdýchal, když jsme s ním trochu zatřásli. Stojí myslím 3000, ale třeba VZP na nej tuším 1500 -1600 přispěje.🙂

lilian2111
12. zář 2021

Určitě koupit a určitě nový.

alex97
autor
12. zář 2021

@littlebee124 3000 mám vyčerpaný.Ale i tak děkuji. Kupovala jsem odsávačku.

biciklissie
12. zář 2021

Za mě nový a vlastní. Využívala jsem fakt dlouho, až do 2,5 roku dcery. Nedam dopustit na dvoudeskový Angelcare, který snímá, i když dcera v postýlce sedí nebo stojí. Za mě úplně TOP a zajistilo mi to o hodně klidnější noci. Poplachy byly jen párkrát a vždy jen v případě, že dcera ležela na tluste vrstvě např. z dek.

alex97
autor
12. zář 2021

Koupím si nový.Od Nanny

vikinkav
12. zář 2021

Ja koupila z druhe ruky, tehdy jeste v zaruce a ted ho budeme mit na 3. miminko. Beru to jako pojistku, nic neomylneho na co bych 100% spolehala, vic spoleham na sebe ze budu mimco kontrolovat 😊

ajja87
12. zář 2021

@alex97 vidíš a ja raději než odsávačku bych za příspěvek koupila monitor... Ty víš, že budeš odsávačku potřebovat? . To byla jedna a investic,která mi přišla úplně zbytečná. Ale to je mimo téma... Jinak když nemáš už příspěvek, tak bych půjčila z porodnice

alex97
autor
13. zář 2021

@ajja87 Odsávačku jsem koupila z2 ruky. Nechtěla jsem vypisovat co vše sem si pořídila.. Ale jinak ano odsávačku budu potřebovat.Hned jak mě dr viděla tak řekla ať si ji pořídím. Takže tak 😉

ajja87
13. zář 2021

@alex97 a z druhé ruky ti proplatili příspěvek jo? 🤔Hele tvoje věc, na to si příspěvek nezakladala,jen si nemyslím, že pokud jsi teprve těhotná, že už dr ví, že budeš potřebovat odsávačku... Ať už máš prsa jakákoli, tak s nimi jde kojit... Ale jak píšu o tom tahle diskuze není