Pořizování výbavy pro miminko. Od kdy?

23. črc 2021

Ahoj holky,

vim, ze tech temat je tu hodne, ale narazila jsem spise na starsi, kdy jeste tolik nefrcely eshopy a dodani pomalu do druheho dne atd a holky chodily nakupovat normalne do obchodu.

Jste na neco povercive? Od kdy zacit nakupovat veci, aby toho clovek pak s mega brichem ke konci nemel plny brejle? 🙂 Prece jen vsechno vybalit, vyprat, vyzehlit, ulozit... Jsem v 26 tt a nemam jeste vubec nic, ani tuk. Rikala jsem si tak kolem 28-30 tt, ze bych zacala pomalu.

Poverciva jsem dost, ale zase chci mit vse nachystane. Takze co mam v planu je kocarek a sedacku mit u rodicu v garazi do nejake te chvile pred porodem, bydli kousek od nas.

Dekuju za tipy a rady 🙂

squezy
23. črc 2021

V 26tt uz bych nakupovala. Kocarek nam nechali v kramu az do porodu, prej jestli jsme povercivi, tak nebyl problém si to vyzvednout až pak a celkem jsem byla rada 🙂 Jinak zbytek jsem cile nakupovala a tobě to taky doporucuju uz ted,v tom 3.trimestru je člověk rád, že je rád 🙂

sylvka
23. črc 2021

Jsem konec 22 týdne a mám téměř vše 😁nějak mě to vzalo 🤩a hlavně od září musím začít kupovat Ježíška,mám ještě dvě děti 😄

michaelarousova
23. črc 2021

Ja mela ve 25tt uz vse az na tasku do porodnice☺️Kocarek tehdy trbal dost dlouho a nechsvala jsem u tchyne..vzhledem k tomu ze mam za aebou predcastnej porod tak ted u druheho tehu mam od 30tt i ru tasku😂 ono ke konci je clovek rad ze nejak funguje

zrzeckas
23. črc 2021

Kdyz se mi neco libilo, vzala jsem. Na kocarek jsem mel urcite pozadavky a stacil me z druhe ruky, jakmile jsem ho obevila koupili jsme a cekal u nas doma. Postylka byla koupena taky tak nejak do toho 30tt i postavena na misto, jen jsem ji nachystala az pozdeji aby nebylo vse zaprasene. A obleceni jsem kupovala neutralni i kdyz jsme vedeli, co to bude. Kdyz jsem si rekla, ze to fakt chci pro mimco, tak jsem to vzala... Ale ne zas moc, jen par kousku a pak dokoupila podle potreby a uz i treba barvu a tak - jako kazda.... Na povercivost nejsem... Pokud se ma neco stat stane se

cilkat
23. črc 2021

Je trochu rozdíl třeba koukat po kočárku, autosedačce, přebalováku, postýlce... (které můžete vybírat třeba měsíc a stejně vezmete jeden) a nakupovat běžné oblečení, kosmetiku a pod. Když začnete s oblečky brzy, hrozí vám, že skončíte s hromadou, kterou dítě vůbec nestihne unosit (protože se narodí úplně jinak velké, než čekáte 😉 ).

pampeliska1313
23. črc 2021

Kočárek jsme hledali cca od 26tt a oblečení jsme chodili kupovat až tak týden před nástupem do porodnice. Hodně jsme toho ale dostali dřív od známých.) Ale do poslední chvíle jsem nebalila.. ne, že bych se netěšila, jen jsem měla v hlavě “co kdyby” a proto to asi oddalovala.🙂

petulkadodo
23. črc 2021

Já začala nakupovat po 2. screeningu, když jsme už znali pohlaví a věděli, že miminko je v pořádku. Velké věci jako kočárek, pult, postýlku a autosedačku jsme kupovali asi 2 měsíce před porodem, ale spíš z důvodu zavřených obchodů, chtěla jsem ty větší drahé věci vidět naživo. Tašku do porodnice jsem měla pro jistotu sbalenou měsíc před termínem. Jako správná prvorodička jsem nechtěla nic podcenit 😄

pe_tu_ss_ka
23. črc 2021

U syna jsme kupovali kočárek po prvním screeningu, protože na ten náš byla hezká sleva kolem 5 tisíc. Pak jsme ho nechali u rodičů. Jinak první věci jsem začala u syna kupovat až kolem 17tt, protože teprve tehdy ukázal, že je kluk. A pak tak nějak průběžně jsem objednávala a nebo kupovala v obchodě. Teď ve druhém těhotenství, jsme jen vyměnili korbičku za novější model, a ten jsem kupovala asi taky kolem 17tt a normálně teď už máme kočárek dole v kočárkárně, kde do té doby byl kočár pro syna, akorát sportovní sezení jsem už uklidila. Pár holčičích věcí jsem kupovala až po 2 screeningu ve 20tt, protože se do té doby nechtěla ukázat. Jinak mám zatím všechno do velikosti 62 vybalené ve skříni a prát to plánuji až někdy konec srpna (teď jsem 29tt). Vesměs bude mít vše po synovi, jej jsme koupili novou přebalovací podložku, protože po synovi začal lézt ven molitan. Jediné co nás ještě čeká koupit je kosmetika pro mě a něco málo pro malou, plenky mám připravené už koupené.

marcicek84
23. črc 2021

Od toho 28-30 tt je to tak akorat s tim ze behem 4-6 tydnu bys mela mit pripraveno vse vc. Tasky do porodnice.

zelenaesmolda
23. črc 2021

Kde a proc se vzala ta povera o kocarku pred porodem?

lenka421
23. črc 2021

Ja jsem u prvniho ditete zacala asi dva mesice pred porodem, odchazela jsem na materskou z prace 8 tydnu predem, tak jsem vedela ze pak budu mit cas a klidek vsechno objednat a pripravit. Ale na co jsem asi divna je taska do porodnice, tu pokazde balim uz zacatkem tretiho trimestru, protoze si rikam ze kdyby prisel predcasnej porod tak posledni co v takove chvili chci resit je kde mam pyzamo.

emamaira
23. črc 2021

Dej na intuici, já jsem chtěla mít vše do Vánoc připravené, to jsem byla v 31tt, protože jsem cítila, že porod může být i dřív. A taky ano, rodila jsem v 33tt, takže autosedačku jsme kupovali až po porodu😀

klokanka31
23. črc 2021

Já nakoupila všechno nějak v 5-6 měsíci. Postýlku v obchodě, zbytek po eshopu hezky najednou. Protože jsem o dvě předešlé těhotenství přišla, neměla jsem náladu shánět věci po obchodech, tak jsem si sedla k počítači, nacvakala, a bylo to.

veru181
23. črc 2021

Začala jsem nakupovat po zjištění pohlaví cca ve 20. týdnu. Tchyně ještě dřív a nevadilo mi to 🙂. Také jsme nechali u rodičů jen kočárek.

merope
23. črc 2021

Já si říkala, že dřív jak ve 36tt mi stejně dítě domů nedají, i kdybych rodila předčasně. Jenže jsem rodila 32+6tt, pak mě skoro 14 dní drželi v porodnici kvůli komplikacím, pak týden doma, kdy jsem toho měla plné zuby a byla ráda, že jsem pozvala tak uklízečku a vyprala - a po týdnu nástup k malému na neonatologii. V tom týdnu mi doma mi přijela pomáhat mamka a pak stejně ještě zůstávali dva dny a s chlapem dodělávali, protože to nebylo hotové. Takže základní výbavičku se doma určitě mít hodí - nemusí toho být moc, stačí opravdu základ, ale ten už tak nějak teď bych doporučila. Pověrčivost hoď za hlavu, průšvih se může stát i ve 40tt a to opravdu doma věci mít potřebuješ.

barbora1102
23. črc 2021

Já začala kolem 20tt, teťka jsem 31tt a už mi chybí jen maličkosti 😊😁

atraps
23. črc 2021

ahj, jsem vtom jina ( nakupovvani predem) ale jedna rada pro tebe,,s kozmetikou pro dite vyckej.... mozna bude atopik a klasicka kozmetika ti bude k nicemu(vlastni zkusenost).... co se tyce oblecku, vtom sem jina)

jiriiinka
23. črc 2021

Ahoj já začala nakupovat po druhém screeningu. Teď jsem 31tt a jsem ráda že mám vše koupené, protože teď mi sem tam nedělají dobře ty tepla.. a začínají mě trápit záda takže radši dříve než později ☺️ teď mám v klidu čas na praní oblečení se kterým začnu příští týden a pak nachystám tašku do porodnice a aspoň člověk pak není ve stresu že nic nemá, kdyby náhodou to přišlo dříve nebo se přitížilo..

jiriiinka
23. črc 2021

@jiriiinka jo a na pověry nevěřím. Od 23tt máme kočárek doma.. nebyl by ani ke komu dát, rodiče mají menší být a tchýně bydlí 400 km daleko.. tak je doma v pokoji a já mám radost že se na něj můžu chodit dívat 😃😃

martinka_33
23. črc 2021

Popravdě jsem nikdy moc nechápala ty vášnivé nakupovačky, které měly už v polovině těhotenství výbacičku načančanou doma 😀 Na první dítě jsem výbavičku začala nakupovat po odchodu na mateřskou, tedy 6 týdnů před termínem porodu - to mi připadá rozumné a 'tak akorát'. Druhé dědilo vše po prvním, to jsem neřešila vůbec a tak se stalo, žs jsem novorozenci sundavala dupačky ze sušáku - a to se narodil po terminu 😅, protože to teprve jsem se dokopala oblečení vyndat z bedny a vyprat... O třetím snad raději nepsat, dva týdny před termínem se budeme stěhocat, krámu na stěhování chci logicky co nejméně a bude velká legrace, jestli se narodí dřív - nemam do výbavy téměř nic 🤔
Nějak na to nejsem, tak to odkladám...

vikinkav
23. črc 2021

Ja jsem trochu poverciva, kdyby to slo tak nakupuju az se narodi 😄 ale mam to tak se vsim, proste az je hotovo, je hotovo. Doprucuju nakupovat hlavne co nejmin, pujcit si od kamaradek, ten prvni pulrok mimco potrebuje veci, ktere pak uz budou zase k nicemu, neutracej zbytecne.

lenka421
24. črc 2021

@martinka_33 Jsem na tom uplne stejne, termin se tretim v pulce zari a nejak prelom srpna a zari se budeme stehovat, co se stane jestli se narodi driv opravdu netusim, obleceni budu hledat v krabicich a v igelitkach 😀

drep
24. črc 2021

Začala jsem nakupovat až po nástupu na MD 6 týdnů před porodem, v mega břichem jsem si jela pro kočár a isofix a neměla jsem pocit, že by to byl problém.

skarma007
24. črc 2021

já začala kupovat cca od 20.tt, kdy jsem na 100 % věděla, že to bude holčička (věděli jsme to už 13.tt, ale jistota je jistota :D). Vše nakoupené a vybavené jsem měla asi už od 6. měsíce 🙂

barunkiss
24. črc 2021

První věc jsem koupila ještě před koncem prvního trimestru. Kolem 10tt nám rodiče od přítele postavili doma kočárek a vajíčko a potom od toho 20tt jsem už měla doma kupu oblečení poděděných. 😃😃 a nic se nestalo mám doma půlroční holčičku 👍🏻