První mimčo v 2+1. Jak vše uspořádat?

sajik07
14. lis 2020

Zdravím děvčata, jsem prvorodička, teprve 6tt. Takže zatím jsem ve fázi prohlížení internetu, co vše budu potřebovat. 🌸 Když pominu stresy kolem porodu a péče, již teď mám upřímně stresy, jak vše uspořádat v 2+1. Máte prosím typy, kde se dá ušetřit na prostoru? Moc děkuju za za jakékoliv vychytávky.😊

jjasmina
15. lis 2020

my máme postýlku v ložnici na postýlce pevný prebalovak, kočárek bud v kufru auta nebo kocarkarna, malou si dolů nosím ve vajíčku, abych si ji mohla odložit, když zamykam apod.Jinak malý hrací koutek má v obýváku. No bydlet tu budeme asi do jejích max dvou, chtěla bych, aby měla vlastní pokoj 🙂

sajik07
autor
15. lis 2020

@elencze to je sice fajn, ale kdyz mi pritel odjede autem rano do prace a vrati se v pet, tak mi to bude trochu k nicemu🌸

malenka3
15. lis 2020

V 2kk jsme žili do skoro 2 let malé a mohli klidně žít dál. Pro miminko nebylo třeba téměř nic. Postýlka byla vedle mé postele v ložnici, přebalovací podložka v koupelně na pračce (nejlepší věc, protože jsem tam měla umyvadlo). Vaničku jsme uklízeli do sprcháče a koupali před ním na zemi. V koutě obýváku byla hrací deka a jeden box na hračky. Fakt ve 2+1 nebude problém.
Mě by nejvíc trápilo to 4. patro. Musíš holt zjistit, kde lze nechat kočár dole, pořídit nosítko a nákupy objednávat dovozem nebo manžel. Já myslím, že když se chce, nějak se to vymyslí. Uvidíš, že to půjde.

loylii
15. lis 2020

@sajik07 mám ho a vůbec jsem ho nevyuzila. Lépe se mi prebalovalo v sedě na posteli. Vaničku taky nemusíš mít, od mimin jsem je koupala ve velké vane. Takový ty zbytečnosti dnešní doby jsem sice měla, ale vůbec nevyuzila, vše pěkne po staru. Takže jsem si v Ikee koupila postylky, na netu hnizdecka a bylo. Nevyuzila jsem žádné kolébky, nosítka, sterilizatory lahvi a jiné. Bez čeho bych se neobesla, bylo hnizdecko. Nosila jsem je spící po celým bytě, využila na hotelech a návštěvách místo postylky.

sajik07
autor
15. lis 2020

@malenka3 děkuju🌸 zvažuju jestli vanička je potřeba když máme vanu, ale to už jsou ty detaily, z kt. nešílím. 😂 na nákup vyšlu přítele, i teď nakupujem vždy společně. Trošku mi vadí že přebalovák do koupelny nedám (tam je max. vana, umyvadlo se skříňkama a jedna velka vysoká skříňka). Takže malého po vaně přenášet po bytě, zachumlaného ať mu není zimka. S kočárem no🤦‍♀️😂 jako přes den nehrozí, že by ho někdo vzal. Takže partner asi bude mít ráno před prací fitko, aby ho z bytu snesl dolu 😂

kuttu
15. lis 2020

@michaela666 ja měla přebalovací pult,bylo to jediné misto,kde se malá dala prebalit,aniz by mi utikala...máme patrovy barák a kdyz se mi nechtělo nahoru,tak jsem prebalovala na zemi nebo na gauči a to bylo o nervy,lezla pryč,pretácela se na břicho, pak utikala...pokud mate malo místa je dobrá taková ta pevná podložka přes postylku

tynka9
15. lis 2020

Když se mám narodil první syn, byli jsme v pidi 1+1. Do koupelny se vešel max 1 člověk, nebyla tam ani pračka, ta musela být v rámci kuchyňské linky a na ní bylo asi tak 1 m pracovní plochy (vc. té pračky). Majitelka nechapala, jak se nám tam vešla postylka. No, prebalovak jsem samo nemela. Prebalovala jsem na posteli asi do 4. měsíce, kdy už se prcek tolik mlel, že země byla jasná volba, nechtěla jsem riskovat nějaké pády. Premyslela jsem o té prebalovaci podložce na postýlku, ale ty, na které jsem koukala, měly nosnost 9kg a nás prcek měl v půl roce 10 kg, takže by nám moc dlouho nevydržela. Co se týká postylky, tak brzy se z ní stal odkládací prostor na hracky a oblečení, protože byl s námi stejne většinu času v posteli 😉 když spal, byl v ložnici, když ne, tak u mě v kuchyni, kde měl pěnové puzzle. Co se mi osvědčilo byl kapsář na postýlce, kde jsem měla po ruce plínky, kosmetiku...

Když mu bylo 9 měsíců, stěhovali jsme se do svého domečku. Podkroví nemáme hotové dodneška a máme tu už 2 děti. Sice přízemí má asi 90m2, ale pořád je to 1+1 - ložnice, koupelna a záchod a velký otevřený prostor kuchyně, jídelna a obývák. A stejně jsem u mladší ten prebalovák nemela. Dokud se nemlela, tak jsem jí prebalovala na pračce, jak se začala kutalet, tak jsme šly zase na zem. A jinak princip zase stejný - když spí, tak v ložnici, když je vzhůru, tak s námi na hrací dece.

michaela666
15. lis 2020

@kuttu Jj tu jsem dostala dárkem, a manžel mi k ní udělal takové dřevěné packy na postýlku, aby nejezdila. Čekáme první dítě, tak jsem měla strach, aby se mi to nějak blbě neposunulo a malá nebyla na zemi. 😀 Musím získat ten správný grif a pak už to tolik řešit nebudu. Většinou mám zkušenosti s miminkama od 2 měsíců. Novorozence jsem nikdy nepřebalovala, tak z toho mám trochu strach. 😀

ekou
15. lis 2020

@michaela666 nejmensi je fajn, nehyba se to moc extra :D

me_druhe_ja
15. lis 2020

My máme sice větší dům než 2+1 ale v podstatě je to jak 2+1 protože dva pokoje jsou pro děti přítele. 🙂 Syn je s náma v ložnici a máme to tip top. Je mu rok a už dlouho cítím, že by potřeboval spát sám, neboť ho rušíme. Ale nenaděláš nic. Teď čekáme druhý a musíme vyměnit pokoje - do toho jednoho od dětí se vleze jak naše postel (ale jen 140) tak dvě postýlky. Děti se budou strašně rušit, ale jiný řešení není než se přestěhujem.... Přebalovací pult je více méně k ničemu - do teď mám podložku vedle umyvadla (něco jak na pračce) - to to hned vedle vany, vedle umyvadla, mám vše pro ruce a i když syn leze, sedí i stojí, nemám strach, že by mi spadl. Však jsem u něho. 🙂 Akorát je mu to už malý. 😀 horší je to s úložným prostorem teda ... Když byl malej a měl akorát pár hrkatek a jinak byl se mnou na gauči nebo pak na té malé hraci dece na zemi, bylo to pohodě, ale teď má už ohradku 1x1, vedle toho puzzle, občas před televizí ještě druhou podložku, milion hraček všude po obýváku....Teď už to začíná být naprd. Ale drží mě vidina, že se budem stěhovat. Někdy příští rok. Takže 2+1 ve třech se dá zvládnout v pohodě, jen postupně budete zavaleni hračkama. 😀

me_druhe_ja
15. lis 2020

Pokud máte vanu, vaničku nekupuj. Já už bych podruhé nekoupila. Spíš koukni na takovou přepážku do vany, ať nemusíš napouštět plnou vanu. Za mě super vynález.

jakreb
15. lis 2020

@sajik07 Podla mna zbytočne stresujes. Nemala som ani prebaľovaci pult ani žiadnu dosku. Nevidela som dovod aj ked by sa zmestil. Prebaľovala som normálne na posteli.

martasek
15. lis 2020

Vychovali jsme ve 2+1 dvě děti a úplně v pohodě. Přesně, jak se tady píše, spousta krámů je úplně zbytečných. Chce to mít hodně uložných prostor, nejlépe na míru a nehromadit krámy. Dnes je trend mít zvláštní místnost třeba i na pračku, na co? Pak je každé dítě zavřené ve svém pokoji, tatínek v pracovně a komunikace nula, hlavně, že mají soukromí...

zelenaesmolda
15. lis 2020

@sajik07 za me je prebalovak zbytecnost

zlesaakapradi
15. lis 2020

@sajik07 ja mela prebalovak v obyvaku, ale obesla bych se bez nej. Muzes mit i jen tu podlozku z prebalovaku.

dk123
15. lis 2020

Ve 2+1 máme dvě děti a psa. Holky mají pokojík - malá dvouletá má francouzskou postel a starší dcerka patrovou se stolem a skříní pod tím. Obývák máme velkej, takže se nám tam vejde v pohodě manželská postel. Jinak to ani uspořádat nejde. Kdybysme moc chtěli, uděláme si v obýváku patrovou a pod to šoupneme gauč nebo tak něco, ale není to potřeba. A vejdem se úplně v pohodě.. Jinak když byla první dcera mimino, měli jsme v ložnici postýlku a vlastní pokojík měla až někdy ve 4 letech, my s miminem v obýváku a pak se holky sestěhovaly..

zoyee
15. lis 2020

Nečetla jsem celou diskuzi, ale s jedním úplně v pohodě. V ložnici postýlka, ve který byla tak do půl roka, od té doby spí s nama a postýlka zbytečná. Přes den na gauči a potom vedle gauče na hrací dece. V rohu obýváku má polici s ikea a hračkama a vedle kuchyně svoji kuchyňku, pod oknem domeček pro panenky a pořád celkem ok. V květnu se narodí druhý a stěhovat se zatím neplánujeme. Jediný, tak do obýváku pořídím ohrádku (na více poloh), kde bude přes den trochu chráněný před útoky starší, až bude starší snizim polohu a bude na zemi, dokud se nezačne víc hýbat a lézt). Večer půjde do postýlky. Prebalovak jsem neměla, prebalovala jsem na gauči nebo na stole v kuchyni. Koupali jsme ve vanicce, přes den byla uklizena nahoře na sprchaci. Jakmile si sedla, šla do sprchace, máme s hlubší vaničkou, takže se dá i napustit.

rebe
15. lis 2020

@sudylichozrout Možná že jsem loni několikrát psala o tom, jak se ho snažíme koupit. Ale nedopadlo to.

denisahlavicova
16. lis 2020

My byli prvních 6 měsíců v 1kk a to byl teda masakr.. z bytu zároveň sklad, protože jsme neměli ani sklep. A teď máme 2kk a bez prebalovaciho pultu a komody je tu místa dost

evinahosta
16. lis 2020

Predem se omlouvam, diskuzi jsem necetla, ale napsala bych k otazce toto:
Kdyz jsem se pred 30 lety narodila, zili moji rodice u mamincinych rodicu ve 2+1..to znamena ctyri dospeli a mimino🙂 nez se narodil za dva roky bracha, sehnali si 2+1 a museli se tam citit jako kralove, protoze v nem byli uz “jen” dva dospeli a dve deti🙂 no a v tom byte uz zustali, my tam s brachou vyrostli, prezili jsme u pubertu ve spolecnem pokojicku, ktery byl jeste k tomu PRUCHOZI - chodilo se pres nej z kuchyne do obyvaku. Zpetne nechapu, jak jsme tak dokazali fungovat😀 kdyz tam ted prijedeme na navstevu, tak do sebe vsichni vrážíme a motame se a zavazime si a nevejdeme se 😀
Kazdopadne nejak to nasi zvladli, a my mame vzpominky na detstvi naprosto nadherne! 🙂 spis se ted smejeme tomu, jak jsme tam vsichni ctyri zili v te malinke 2+1 panelakove klícce 🙂