Jak zvládáte vyzvednout dítě ze školky do 16h?

maxinkaa
19. lis 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak máte zorganizované vyzvedávání dítěte ze školky, když pracujete do 16h a déle a školka je do 16h? Manžel může skončit v 15h,ale někdy tam je třeba i do 17h a u nás je školka do 16h. Babičky pracují do 17h.
Moc děkuji za rady.

veruska007
20. lis 2015

@marieanna7 Dobrá chůva je super, ale jedna akce stojí cca 200,-, což teda leze do peněz. Na každodenní vyzvedávání, vodění do kroužků, příp. psaní úkolů bychom to finančně nedali.

1lenuska1
20. lis 2015

@marfushenka Školky by měly být pro děti, nikoli službou pro rodiče 🙂

blondynka400
20. lis 2015

@marieanna7 já využívám občas chůvu večer, když mám pracovní večeři a pod a manžel je mimo, Nebo v případě nemoci, když se ani jeden z nás prostě nemůže utrhnout, ale to je jenom vyjímečně. Zkušenosti s tím mám velim dobré. Ale paní znám dlouho, protože dělala chůvu na HPP přes dva roky u sousedů. Párkrát jsem měla i "učitelku" z miniškoličky, kam v té době mladší chodila.

marieanna7
20. lis 2015
Uživatel marieanna7 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieanna7.

@blondynka400 Moc Vám děkuji za odpověď .

🙂

lamarika
20. lis 2015

@maxinkaa mám zkrácený úvazek, manžel pracuje v zahraničí (domů jezdí většinou na víkendy po 10 dnech). Práci mám strašně chaoticky rozkouskovanou abych odvedla a vyzvedla děti. Takže pracuji chvilku dopoledne a chvilku odpoledne. O víkendech si nadělávám hodiny tím, že jsem minimálně jeden den v práci 12-14hod. Když jsem v práci, tak hlídá babička nebo tatínek nebo si je na chvilku beru sebou.
Popravdě ten shon moc dobře nedávám. Pořád jen přemýšlím co s dětma a někam se honíme.

dpetulinka
20. lis 2015

u nás je školka do půl čtvrté a přestože mám zkrácený úvazek, tak to nestíhám, učím v jiné školce a ta má do čtyř, takže pracovní doba se mi krátí jen v ty časy ve které to nepotřebuju, ráno a odpoledne tam být prostě musím. Když mám ranní, nestihnu ji do školky odvést a když mám odpolední, nestihnu ji vyzvednout. Mám naprosto božskou a ochotnou tchyni a tchána, kteří k nám denně jezdí z jiné vesnice, tchyně jeden týden před šestou, abych mohla odjet do práce, (ráno začíná každý den v jiný čas, ale nejdříve v půl osmé). A tchán druhý týden končí o trochu dřív (díky bohu může) aby ji zase vyzvednul a já si ji vyzvednu u nich cestou z práce. Úplně upřímně, kdybychom je neměli, tak sedím doma na zadku, fakt nevím jak bychom to dělali, nemohla bych tuhle práci dělat, hlavně to ráno, odpoledne by se někdo na vyzvednutí našel, ale to ráno je nejhorší, dcera většinou ještě spí, když odjíždím, takže je potřeba ji celkově obstarat a kdo by k nám před šestou tady na vesnici docházel, to nevím. Navíc jsem od nich nikdy neslyšela ani vzdech, to snad ani moje mamka by to nedělala takhle ochotně. Teď budu mít na tři roky vystaráno a tchánovci si odpočinou 😀 a pak můžu doufat, že nastoupím někam, kam mi druhé dítě vezmou a budu ho moci vozit s sebou. Nezmínila jsem manžela, je řidič, takže se s ním nedá počítat, když stihne malou vyzvednout, nebo dát do školky, je to spíš příjemná náhoda. 🙂

taniik
20. lis 2015

Ahoj, jsem na děti sama, vozím je do školky 30km, od školky mám práci cca 8km, školku máme 6:30 - 16:30, ráno jsou ve školce kolem 6:45, vyzvedávám kolem 15:30. Až půjde syn do školky (za 1,5roku) nevím jak to budu dělat, družina sice bývá od půl 7, ale v Brně pouze v první a druhé třídě.

barcav
20. lis 2015

nastupuji do práce na zkrácený úvazek, budu pracovat od 6:30 do 12:00 plus služby,
školka je otevřena od 6:00 - 17:00
Nemá nám kdo vyzvedávat ani vodit.

audi1986
20. lis 2015

Ahoj, u nás je školka od 7 do 16:00, do práce, když není zácpa jedu mezi 30 a 40 minutama autem. Syn je ve školce každý den první, ale snažím se ho vyzvedávat už ve tři, ale je to jen díky tomu, že pracuji na DPP a to 6 hodin denně, jinak by to nešlo a i mi to tak vyhovuje - bylo by mi líto syna vlastně nevidět -( Jen únor bude trošku pracovně náročnější měsíc, kdy bych měla být v práci minimálně 8 hodin za den a to pak nevím, jak dáme, ale zatím neřeším, ještě je to za dlouho.

pety91
20. lis 2015

Když nefungují prarodiče nebo paní na hlídání výpomoc, tak jeden , musí mít kratší úvazek 🙂 . U nás muž vydělává slušně velké peníze, takže je jasné kdo to je, já 🙂

koordinatorka_odboje
20. lis 2015

pěkná blbost ty školky do 15:30. některé obce ty vychovatelky dofinancovávají z rozpočtu, aby rodiče mohli pracovat.

lu777
20. lis 2015

mám zkrácený úvazek, jinak bychom to taky nedali, školka je do 17 hodin, ale druhé dítě je ve škole a tam to trvá půl hodiny....

jinak chůvu jsem taky párkrát měla, ale to jen nárazově když to jinak nešlo třeba jednou za měsíc.... člověk musí dost vydělat, aby ji zaplatil...

školku nebo družinu si myslím, že máme kvalitní, ale stejně dítě potřebuje rodiče 😉 pokud je to opravdu zápřah, tak pak se člověk musí o to víc věnovat o víkendu, otázka pak je někdy jak to zvládá ten rodič.... aby si taky někdy vydechnul

helulela
20. lis 2015

@marieanna7 my máme studentku gymnázia, která pro kluky zhruba jednou týdně chodí a dvě hodiny je hlídá, než se já nebo manžel vrátíme z práce. A je super, jsem za ni moc ráda. Je spolehlivá, kluci ji mají rádi a většinou může, i když se domlouváme narychlo. Minulý rok nám takhle hlídala její kamarádka, která je teď už na VŠ, a s tou jsme měli taky jen dobré zkušenosti.

mafeska
21. lis 2015

holky podle čeho a kde ty chůvy vybíráte/sháníte? pokud jsou to vážně cizí lidé..

veruska007
21. lis 2015

@mafeska Buď přes Centrum pro rodinu nebo přes známé (jejich dospívající děti, spolužáci mých mladších sourozenců, hlídačky kamarádek).

radka35
21. lis 2015

také mám kratší úvazek.navíc nám školka i škola-družina -funguje od 6.15 do 16.30.tak se to dá stíhat.Ale párkrát se mi stalo,že jsem při odpolední směně musela v půlce odjet je vyzvednout a nechat pár hodin u sousedů.Ale to už se stává jen vyjímečně,když tatínka firma pošle někom do pryč na poslední chvíli.jinak jeden den v týdnu vyzvedává on.

radka35
21. lis 2015

@lu777 rodič zvládá blbě.Občas má pocit,že už jede nadoraz....

fidelka81
21. lis 2015

Já už mám taky někdy pocit, že to nedám. Chlapa mám věčně pryč a tak jsem na kluka vlastně sama. Ráno honem na půl sedmou do školky, sednut do auta, jet 36 km do práce a pak zase mastim 36 km zpátky, abych ho do 16.30 h. stihla vyzvednout. Párkrát se mi stalo, že byla na dálnici nehoda a tak mi ho vyzvedla sousedka, jinak nevim.

helulela
21. lis 2015

@mafeska my jsme chtěli spíš studentku než starší paní, poptala jsem se po známých, pak jsem si říkala, že se zeptám ještě své bývalé učitelky z gymplu. Nakonec mi kamarádka doporučila dceru přátel svých rodičů, sešla jsem se s ní, padla mi do oka, tak jsme ji vzali. Tenhle školní rok odešla na VŠ a za sebe nám doporučila svoji kamarádku.

lorreine
21. lis 2015

My sa striedame s manzelom podla nasich casovych moznosti. Obaja pracujeme v podstate sami na seba, takze nikomu nemusime spovedat a prosit o uvolnenie z prace. Je ale pravda, ze ja zatial (dufam ze zatial) nejak extra vela prace nemam, takze stihame v pohode. Chceme sa stahovat blizsie k Diankinej skolke a manzelovej kancelarii. Ja potom budem dojizdet 40 km. Pracujeme ale s manzelom casto po veceroch.

lorreine
21. lis 2015

Este chcem dodat, ze predstava, ze je Dianka v skolke viac nez 8 hodin, je pre mna desiva. Teraz je od 8:00 do 15:30 az 15:45.

klara.t
21. lis 2015

nečetla jsem, ale moje děti jsou tam cca od 7hod a v 16hod je vyzvedávám jako uplně poslední ze školky, co má 7 tříd, kolikrát mi je učitelky i obléknou, občas s nima už čekají i venku....nedá se nic dělat. a to mám prac. dobu pouze 7,5h+0,5h na oběd, jezdím autem, ale cesta mi zabere taky něco.

evaviki
21. lis 2015

Ja jsem jako OSVC, v praci obvykle 9-16, nekdy ale zustavam i do 20.00 a taky delam hodne z domu, klidne i 2-3 hodiny.. I pres vikendy.. Online jsem v podstate porad.. Ale TPP bych nedala, spise kvuli nemocem. Skolka mela do 17.00, druzina je tusim do 17.30.

lu777
22. lis 2015

@radka35 asi tak

marieanna7
23. lis 2015
Uživatel marieanna7 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieanna7.

@helulela Díky za odpověď. Kamarádka mi dala tip na tento web: https://www.hlidacky.cz/hlidani-deti
Neznáte to někdo? Fungují po celé republice a není to agentura, což je mi dost sympatické. A navíc, některé slečny vám za jedny peníze doma i uklidí, což bych si třeba na noční hlídání troufla. 🙂
Prosím, nemá některá z vás nebo vaše kamarádky přímou zkušenost s touto službou?
Díky!