Neschopenka a kontroly. Kdy můžou/nemůžou přijít apod.?

lexa2000
10. čer 2020

Ahoj děvčata 😍
Měla bych otázku ohledně neschopenky....
Jsem na neschopence kvůli krvácení v těhu a měla bych nějaké otázky protože to z internetu moc nechápu a píšou všude něco jiného mi přijde.
Za 1. Je nějaký čas od kdy do kdy můžou/nemůžou přijít? Jako třeba že od 22 do 6 nemůžou...
Za 2. Co se stane když nebudu doma mimo vycházky a přijde kontrola? Nevíte co je za to za pokutu nebo tak? Já jsem stejně pořád doma, ale přítel si ze mě dělá srandu že to moc resim... Spíš mi jde o to že máme doma pejska a bydlíme v bytovce a když chce ven, nevysvetlite mu že musí ještě hodinu počkat než budu mít vycházky tak jdeme na rychlo kolečko ale za 10 minut jsme zpět...
Za 3. Kolikrát na vás přišla v těhu domů kontrola?
Děkuji moc za odpovědi holky 🙂

tulikiss
10. čer 2020

@malenka3 neco je nahodne, neco je na udani, tak tam se pak pridaji i ti okolo, aby se nejelo jen na jednoho

similenka
10. čer 2020

@lexa2000 Já byla celou dobu těhotenství doba na neschopence,nikdo nedošel. Ale dva roky předtím jsem byla na neschopence asi měsíc a hned po týdnu došla kontrola pět minut před vycházkou.

lachtanice86
10. čer 2020

No tak já dělala taky na socce a ta dávka se brala hned na 7dnu. Výše a délka na kdy ti to krátí se rozhoduje v řízení. Není to rozhodnutí kontrolora. Nejvíc flakacu se chytne před začátkem vycházek. Dostaneš lístek do schránky že se máš dostavit nebo podat vysvětlení do x dnů. Na základě toho se rozhodne kolik a na jak dlouho ti seberou. Výmluvy že spíš nebo nejde zvonek jsou k smíchu a fakt ti nepomuzou. Chodí se na kontroly i o víkendech, proč by ne? V období nočního klidu nepřijdou.

lachtanice86
10. čer 2020

V těhotenství na mne nepřišla ani jedna, protože jsem chodila do práce, ale když jsem byla doma po operaci-ženske. Tak mi kontrola přišla. Pn jsem měla jen cca 3 týdny.

tasimia
10. čer 2020

@lachtanice86 no ono to s tím zvonkem je docela sranda.. máme takový starý, mám dojem, že jede jen kdy chce. :D Naštěstí když přišla kontrola tak pohoda, ale teď dva dny zpátky mi volal manžel co dělám, že neslyším zvonek, že už na mě 15min zvoní. 😂 A ja jen koukala. Tak zazvonil a nahoře nic. Naštěstí jsme to hlásily jako poruchu, takže kdyby něco asi by to slo prokázat, protože vycházky dodržuji přesně. Ale zase si říkám, že kdyby fakt zvonila místo něho kontrola jsem asi v loji. :D

lachtanice86
10. čer 2020

@tasimia to jo. Protože ten zvonek fakt neberou jako omluvu

tasimia
10. čer 2020

@lachtanice86 vím, vím právě. Ale naštěstí mě má rád, jak je to důležité zvoní. :D

verka86
10. čer 2020

@lexa2000 já vycházky taky pečlivě dodržuji, jsem taky strašpytel 😄 ale jestli jdeš na zkoušky, nechala bych si to potvrdit jejich razítkem a datem třeba na nemocenský lístek. Měla bys potvrzení, kdyby náhodou přišli...

tulikiss
10. čer 2020

@verka86 to ji ale stejne nikdo neuzna, ono kontrolu nezajima proc nedodrzujes vychazky, jedine navsteva doktora jde vzit, ale zkouska je tvuj problem.

@lachtanice86 on nas sef byl v tomhle strasne mekkej, daval mirne sankce a vadilo mu kdyz i "vyhrozujeme" pokutou pokud lidi nesplni svou zakonou povinost. nechapal, ze lidi slysi jen na to, kdyz maji strach o prachy, jinak na vse kaslou.

lachtanice86
10. čer 2020

@tulikiss fakt? U nás se právě vědělo, že jediný "trest" je sebrat jim prachy. A na jakém oddělení si dělala? Ja byla na kontrolním.

tulikiss
10. čer 2020

@lachtanice86 ja spadala pod kontrolni, ale delala jsem A1 (potvrzení o příslušnosti k právním předpisům sociálního zabezpečení)

gracinka7
10. čer 2020

@lexa2000 dost často se stává, že přijdou třeba 5 minut před začátkem vycházek nebo těsně po jejich skončení, takže bych úplně nespoléhala na to, že když půjdeš ven ve 12, bude to ok.

zelenaesmolda
11. čer 2020

@lexa2000 Zadny dobre vychovany pes nesteka bezduvodne.Tebe bych fakt chtela za sousedku.Rusis ostatni a jeste ti to prijde normalni protoze “pes prece steka”

nita1984
11. čer 2020

@zelenaesmolda ano, žádný vychovaný pes neštěká jen tak. Mám čtyři, něco o tom vím 😀

jane46
11. čer 2020

Pes steka na chodbe, sousedum vadi tak, ze by ho ani tehuli na rizikovem nevyvencili... To bych se pak prave bala, ze nekdo z nich zvedne telefon a bude se chtit na urade sverit, jak chodis ven...
Presunout se se psem k nekomu se zahradou na dobu nemocenske? Adresa pobytu myslim zmenit jde.

jjasmina
11. čer 2020

@jane46 ono hlavně jak i pes bude reagovat na prcka pak...

lexa2000
autor
11. čer 2020

@jjasmina nikdy nikomu nic neudělala, s deckam beha po zahradě furt a nechápu proč resite psa když jsem se ptala na úplně něco jiného ale ok 🙂 a sousedi ani neví že jsem na neschopence tak proč by na mě někoho posílali když to ani neví? :D

lexa2000
autor
11. čer 2020

@nita1984 máme ji 9 let... vím že štěká a kňučí když se těší ven :D já vám taky neříkám nic o vašich milaccich takže toho laskavě nechte ;)

jjasmina
11. čer 2020

@lexa2000 proč atakujete na mě, psala jsem jen , aby vám pes nebudil dítě, sama to dobře znám, tak klidek

zelenaesmolda
11. čer 2020

@lexa2000 resime psa protoze je soucasti tveho problemu.Pokud obtezuje sousedy tak se nemuzes divit,ze ti ho nebudou ochotni vencit.

shaun40
12. čer 2020

@lexa2000 Na to pozor já mela vycházky od 13.00hod do 19.00hod a přišla mi paní na kontrolu 12.52 hod .Sousedovi ve 21.10hod ten nebyl doma a dostal pokutu.

shaun40
12. čer 2020

@tulikiss Zajímalo by mě jestli když někdo není doma dostane kontrolor nějaké odměny.

tulikiss
12. čer 2020

@shaun40 aspon u nas rozhodne ne, o odmenach za cokoliv, jsme si mohly nechat zdat.

shaun40
12. čer 2020

@tasimia Já jsem brala prášky na uklidnění počas PN tak jsem zavolala na sociálku že mám obavu že neuslyším zvonek že hodně spim.Dala jsem na sebe telefón ať mi múžou zvonit.Tak paní přišla zvonila na mobil a eště u toho křičela mé příjmení pod okny.A paní mi řekla že vždycky se snaží dostat do baráku většinou zazvoní na sousedy aby mohla zaklepat na dveře.


.

95newmommy2020
12. čer 2020

Ahoj já byla na PN od 9 tt až do MD, kde jsem nastoupila 6 týdnu před porodem. Ani jedna kontrola nepřišla, a to bydlím na sídlišti v Praze. Jinak co jsem slSela ze se dá s nima domluvit, a na tehotny se moc nechodí, snad jen na udání.

tasimia
12. čer 2020

@95newmommy2020 tak dlouho být na PN?Ty joo, bych nedala.. já bych šla do práce až bych brečela, naštěstí už jdu na MD, takže aspoň konec vycházek.

tulikiss
12. čer 2020

@95newmommy2020 to neni vubec pravda, kontrolor diagnozu nevi, takze nemuze vedet, ze jde kontrolovat tehotnou a kontroly jsou generovany nahodne, bez ohledu na diagnozy. To jsou takove ty reci jedna pani povidala a pak se kazdej divi, ze na nej kontrola prisla.

95newmommy2020
12. čer 2020

@tasimia Jojo bylo to teda pekelne dlouhý. Na začátku jsem to ocenila, protože mi bylo furt nevolno nastoupila jsem loňskej červenec a vlna veder, ze jsem každou chvíli omdlévala :D Pak sice nevolnosti přešly ale 22 tt operace během tehu, a klidovej režim a ležet.

shaun40
12. čer 2020

@tulikiss Děkuji za odpověď. Spousta lidi si to myslí.Já jsem si to myslela taky.Že je to jako třeba revizor v MHD.

95newmommy2020
12. čer 2020

@tulikiss aha mazec, mě to prave snad rikala i doktorka při vypisování PN. :O