Mastnota. Jak odstranit?

annoonniimm
14. srp 2022

Zdravím, prosím vás nastěhovaly jsme se do bytu a kolem linky na kachličkách je taková hrozná mastnota a nejde to ničím dolů.. už jsem zoufalá nechci to tam! 😭😱 Nějaké rady jak na to? Nebo nějaký zaručený přípravek se kterým by to mohlo jít? Nejde to ani drátěnkou 🙃 děkuji

leniczka23
14. srp 2022

@annoonniimm asi se tam vaří plynem, nebo vařilo plynem. Nejlepší je na to čistící přípravek na trouby, nechat působit a pak vydrbat.

galatea_a
14. srp 2022

Jsou ty dlaždice hladké? Škrabkou na sklo by to mohlo jít.

zoyee
14. srp 2022

V DM odmastovac na trouby od jejich značky Denkmit. Nastrikat pěnu, nechat být a pak setrit a drhnout namohoubickou. Nedávno jsem to tím umyla u dědy a měl to o dost horší...

klokanka31
14. srp 2022

@annoonniimm Odmašťovač za studena Well done. Nastříkáš, chvilku necháš působit a setřeš.

antoinet
14. srp 2022

A nebo takové ty průmyslové pěny, co jsou určené na nářadí někde v dílně.

michaela666
14. srp 2022

Já to dostala dolů nejdřív škrabkou na sklokeramickou desku ( Rossmann cca 50 korun) a potom rozpuštěnou tabletou do myčky v horké vodě+ houbička.

martiniquest
14. srp 2022

Vyborny je Cif nature na kuchyne. Nastrikas, nechas x minut pusobit, a pak vezmes idealne nanohoubicku. Cistim tim i tu nejhorsi mastnotu na skrinkach.

emillyhk
14. srp 2022

Úplně nejjednodušší způsob - na hadřík trochu oleje (obyčejný na smažení) a přetírat tím. Ta zažraná mastnota s prachem povolí a potom už jakýkoli odmašťovač, klidně jar, apod. Mám vyzkoušené, že na starou mastnotu to opravdu funguje nejlíp 👍

annoonniimm
autor
14. srp 2022

@annoonniimm super, děkuji 🙂 zkusím a uvidím

lv
14. srp 2022

@emillyhk ty jo, škoda že jsem tento trik neznala

emillyhk
14. srp 2022

@lv Já na to kdysi někde náhodou narazila a od té doby to všude doporučuju. Používám to třeba i při čištění úchytek nad digestoří.

darkwitch
14. srp 2022

@emillyhk tak to musím vyzkoušet.

sirinfirst
14. srp 2022

Technickým lihem

jane46
14. srp 2022

@emillyhk Jj, funguje... Plus je olej luxusni na vsechny etikety, co nejdou dolu ci zustane lepidlo. Pecka 👍

emillyhk
14. srp 2022

@jane46 Tak s tím lepidlem to neznám, to musím zkusit 😄