Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

brrbrr
13. led 2017

@kristynaa_23 Prat se to nebude.Take takto uzivam.K inofolicu beru 400listovku jen jednou denne.Doktorka rikala,ze to neni nutne,ale ze to urcite neuskodi,ze prebytecnou listovku telo s moci vylouci 🙂

kristynaa_23
13. led 2017

Nevím

kristynaa_23
13. led 2017

Tu listovou beru taky jednou denně, nevím přesně jaká to je. Je to zelená krabička. Děkuji za odpověď.

marki00
15. led 2017

Ahoj holky, zrejme k vam patrim, dr. naznacoval moznost PCOS. Sice uz jsem byla 2x tehotna, ale oboje spatne dopadlo. A ted jsem si zacala testovat ovulaci. Carky na ovulacnim testu mam od 44DC a i ted 3DC nonstop. Takze je to asi jasne. Taky to tak nekdo mivate?

uzivatelkapetra
15. led 2017

@marki00 mozna by pomohlo sehnat mene citlivy test? Nekdo je pry ma pozitivni cely cyklus.
Ja mam presne naopak nonstop negativni neb nemam ovulaci vubec😅

marki00
15. led 2017

@uzivatelkapetra Mela jsem ruzne znacky a je tam porad. Casto mivam i duchy na tehotenskych testech i kdyz nejsem tehotna. Ovulaci asi mam, protoze jsem dvakrat otehotnela prvni mesic snazeni, ale temi testy asi nezjistim, kdy presne.
To je taky neprijemne, nemit ovulaci.

vkackah
15. led 2017

Holky mám dotaz.. slyšela jsem, že lepek prospívá cystám.. najde se tady někdo z Vás, které pomohlo když začala držet bezlepkovou dietu?? Díky za odpověd

uzivatelkapetra
15. led 2017

@marki00 tak to bych asi po doktorce chtela hormonalni profil, protoze mas v tele teda asi docela hokej

marki00
16. led 2017

@uzivatelkapetra dr. mi jeste bude delat nejake testy, tak snad se.dobereme.vysledku. A to mi muj stary dr. o PCOS nic nerikal, jen tvrdil, ze nekdo ma normalne nepravidelnou ms a kdyz nedojde, tak se ma pockat, az prijde sama...takze s novym dr.zjistuju nove problemy:D

uzivatelkapetra
16. led 2017

@marki00 taky jsem měnila dr když jsme začali pracovat na moje mimču🙂

knoflikarka
19. led 2017

Ahoj holky, tak včera se mi potvrdilo, že patřím k vám a příznaky PCOS teda na mě sedí skoro všechny, takže se divím, že mi to nikdo neřekl dřív. Chodím do CARu už skoro půl roku, do toho mám ještě štítnou žlázu, ovulace ani menstruace žádná, měla jsem 3 měsíce Clostilbegyt a naprosto nepomohl, takže teď po pauze budu najíždět na Femaru 1-1-1 + jsem se pustila do nízkosacharidové diety. Je tady někdo, kdo měl Femaru? Pomohla/nepomohla/bylo Vám po ní blbě? Po posledním Clostilu mi bylo teda dost šoufl a dostavily se i návaly horka... Jinak Inofolic beru asi 2. měsíc... máte ještě někdo nějaké tipy? (gynex už jsem zkoušela)

kecupka66
19. led 2017

ahoj holky, máte některá zkušenosti s doplňky stravy Fertiprona, FEM+ a Dong Quai?

knoflikarka
19. led 2017

@kecupka66 fertipronu jsem brala 3 měsíce a byl mi doporučen spíše inofolic, bohužel na mě zatím nepůsobí ani jedno.

lusili1
20. led 2017

@knoflikarka ahoj, PCOS Ti zjistili až v CARU?

gariena
20. led 2017

@kecupka66 Fertipronu jsem užívala 3,5měsíce 2x denně, k tomu omega 3 - rybí tuk v kapslích. Po celou dobu užívání jsem měla dietu, zhubla jsem 13kg. To všechno stačilo k otěhotnění. Je mi 38 a snažili jsme se rok.

gariena
20. led 2017

@knoflikarka Mě v lékárně říkali,že Fertiprona a Inofolic má naprosto totožné složení. Jen Fertiprona se dá na netu koupit už od 230kč. Ale nemusí to tak být, nejsem znalec, je třeba pozkoušet.

uzivatelkapetra
20. led 2017

@knoflikarka stačí si na internetu přečíst složení obou přípravků, pro nás s pco je důležitý obsah inositolu.

korticka
20. led 2017

Holky z vlastní zkušenosti vám radím na PCO jedině přísná nízkosacharidová dieta!!...zhubnout cvičit.

lusili1
20. led 2017

@korticka ahoj, máš vlastní zkušenost?četla jsem o tom mnoho...já ji také držela..zhubla 9 kg..ale zatím bez úspěchu, v pterý jdu k lékaři ať to nějak začnem řešit...díky

knoflikarka
20. led 2017

@lusili1 ano, až v CARu.

knoflikarka
20. led 2017

@gariena
@uzivatelkapetra

Já holky netvrdím, že to tak není, jen mi byl místo Fertiprony doporučen Inofolic hned 2 doktory v CARu, že prý je na vývoj folikulů nejlepší. Nevím, jestli mají s Inofolicem smlouvu, ale věřím jim a finance pro mě nehrají roli. Ono to je taky hodně o tom, kdo čemu věří, někdo se upne na jógu, někdo na přípravky, někdo na dietu atd... nakonec hlavně ať nám to všem vyjde ;)

lusili1
20. led 2017

@knoflikarka aha, tak držím moc pěsti!

uzivatelkapetra
20. led 2017

@knoflikarka já taky jím co mi doktorka doporučila, chci ji věřit a 1000Kč na měsíc za to dám (inofolic combi)
Už jsou to 4 měsíce a ovulace zatím nejspíše nebyla:/
Už jsem objednaná na příští pondělí a snad bude další postup.

absintka19
20. led 2017

@korticka to teda nevim, kdybych zhubla tak bych asi umrela na podvizivu 🙂 ja jsem misto trapeni se s pcos a anovul.cykly rozhodla jit rovnou do Ivf (vcetne dalsich vysetreni). Diety jsou vzdy jen docasne, jde o to drzet vyvazeny styl zivota/prijem, vydej

korticka
20. led 2017

@absintka19 Tak já taky nebyla nikdy žádný špek 🙂 ...z 67 jsem zhubla na 57...

knoflikarka
20. led 2017

@uzivatelkapetra Jo, taky mi ve středu říkali, že teď je ten nový inofolic combi a že by měl být ještě lepší. Zrovna dobírám trojbalení klasického Inofolicu, tak na něj asi taky přejdu. 😉

alkuska
20. led 2017

@lusili1
Můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti, jedině nízkosacharidová, projdi si mé starší příspěvky (cca dva roky zpět). @absintka19 Nejde jen o otěhotnění ale o vysoké riziko metabolických onemocnění, především diabetu 2. typu. S tím ti ivf fakt nepomůže. A dieta neznamená jen krátkodobou změnu stravování, mělo by jít o celoživotní záležitost. A bohužel u PCOS je to celkem jasné...

absintka19
20. led 2017

@alkuska jmenuje se to tu snazilky s pcos 🙂 tak neodbihejme od temy smerem k diete a pcos. Ja se jen drzim tematu ;)

uzivatelkapetra
20. led 2017

@knoflikarka on hlavně cenově vyjde stejně jako ten obyč a je v kapslích. Nakupuju na sleky, tam ti to zdarma dopraví do jakékoliv pobočky tety.

knoflikarka
20. led 2017

@uzivatelkapetra To se mi taky líbí, že je v kapslích. A děkuju za tip, tetu mám za rohem 🙂