Coca Cola v těhotenství

Coca Cola v těhotenství Těhotenství je doba vývoje pro dítě, a proto je důležité, aby se žena vyhnula Coca Cole v těhotenství a jiným kofeinovým limonádám, jako je např. Pepsi, Kofola a jiné. Dle lékařů není vhodná ani konzumace malého množství kofeinu pod 200 mg denně, což odpovídá 2 šálkům kávy nebo 5 plechovkám limonády. Pití takového množství kofeinu může zvýšit riziko případného potratu13.

Mnoho lékařů se domnívá, že požití nápojů nemusí nutně poškodit plod. Až osm ze tří testovaných nápojů mohou být pro těhotnou ženu přijatelné, ale čím méně kofeinu žena během těhotenství používá, tím menší je riziko pro plod.

Kofein může způsobit nízkou porodní váhu, proto je důležité pít kofeinové nápoje výjimečně a v malém množství, aby dítě mělo co nejlepší předpoklady na silný a zdravý vývoj.

Kromě kofeinu jsou kolové nápoje pro těhotnou ženu nebezpečné, protože obsahují mnoho prázdných kalorií. Pokud žena během těhotenství dodržuje pravidelný pitný režim7, měla by pít převážně přírodní šťávy, čaje nebo vodu.

Konečné slovo o tom, zda je možné užívat Coca Colu během těhotenství, by měl mít ošetřující lékař, který zná zdravotní stav pacientky. Pokud je žena zdravá a neexistují žádné jiné zdravotní důvody proč vůbec kofein v těhotenství nepožívat, je možné jednu nebo dvě limonády s kofeinem za určitou dobu vypít, aniž by bylo ublíženo plodu.

Více o coca cole v těhotenství na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20171123034229/https://www.babymed.com/caffeinated-sodas-pregnancy

Hodnocení a zkušenosti s coca colou v těhotenství

Máš zkušenost s coca colou v těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost

Přihlas se do těhotenského newsletteru