Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hipseat

2 zkušenosti

Hipseat je pomůcka na nošení dětí8, batolat, která se už umí sama z polohy na čtyřech stabilně posadit a chodit, ulehčuje jejich nošení na rukách. Jedná se o sedátko pro dítě upevněné na těle nosiče širokým polstrovaným bederním pásem, při nošení49 je dítě nutné přidržovat alespoň jednou rukou. Hipseat umožňuje krátkodobé nošení na boku nebo vepředu. Jeho maximální nosnost je 20kg.

Hipseat

Více o hipseatech na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20120102230227/http://www.hipseat.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s hipseatem

Máš zkušenost s hipseatem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
ivanka.7
1. lis 2013

Hipseat

Nie je to klasický nosič, no skúsenosť mám len pozitívnu. Výborná pomôcka na poponášanie chodiacich detí. Určite to poznáte - čerstvo chodiace dieťa, kočík je zrazu nepriateľ číslo jeden, ale väčšiu prechádzku vám drobec ešte "neuchodí". Hipseat je príjemné zlepšenie na výlety pri deťoch, ktoré chcú chvíľu chodiť a chvíľu sa nechať niesť. Dieťa treba stále jednou rukou pridržiavať. Ale námaha, ktorú vydávate pri nosení, je neporovnateľne menšia, ako pri klasickom nosení na jednom boku - nehovoriac o tom, že sa nemusíte vykriviť ako paragraf.

Je vhodné nájsť si vhodnú polohu bedrového pásu, rôznym postavám sedí rôzne - ja ho musím nosiť vyššie, na páse, aby mi netlačil bedrové kosti. Iným zas vyhovuje mať ho spustený nižšie.

Hipseat nie je vhodný pre malé deti. Podľa mňa je najlepší už pre chodiace deti a tiež nie je vhodný ako jediný nosič, funguje ako výborný doplnok.
2 poděkování
katyxq
23. říj 2013

Proč jsem koupila hipseat

Malá už se od roku a čtvrt nechtěla nosit v šátku ani ergonosítku, chtěla chodit sama, ale poslední dobou (je jí 1 rok a 10měsíců) má víc nosící náladu, jenže to znamená vzít na ruce, po pár minutách chce dát na zem, že půjde sama, za chvíli chce zas na ruce, pak zas na nohy, atd. Takže ergonosítko, natož šátek, nejsou pro tohle dobré řešení, než bych ji tam zandala, zase by chtěla vyndat. Shodou náhod jsem se ale dostala k tipu na hipseat a hned ho objednala :-D. Dneska zrovna přišel balíček, tak jsme to šly odpoledne vyzkoušet. Několikrát jsem si hipseat posunovala víc na boky nebo víc k pasu, malou si dala na sedátko, zase ji sundala, upravila pozici hipseatu, dotáhla, trvalo skoro půl hodiny než jsem našla ideální umístění kolem mého těla, zjistila, že si malou musím přidržovat rukou spíš kolem boků (aby jsme se tiskly břicho na břicho) než kolem jejího trupu ... a od té doby spokojenost na obou stranách :-), nechápu, jak jsem bez hipseatu doteď mohla existovat, páteři sice moc neuleví, jen nošení "na rukách" je teď mnohem snažší ;-), nebolí z toho ruce, dokonce jednu můžu mít volnou. Není to na dlouhé nošení, ale na poponášení zvídavého batolete je hipseat skvělá věc.
12 poděkování