Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přebalování

Přebalování je spolu s krmením jedna s nejčastějších rodičovských aktivit minimálně během prvních několika měsíců od narození jejich miminka.

Video anketa: Kdo u vás doma přebaluje?

Můžete si vybrat, zda budete používat jednorázové plenky10 a že jich je na trhu opravdu velké množství, nebo se vrátíte k osvědčené klasice našich babiček a maminek a zvolíte látkové plenky23.

Možná, že se rozhodnete nepoužívat plenky žádné. Říká se, že již novorozenci dávají svoji potřebu vylučování různými způsoby najevo a dokážou svěrače vědomě uvolnit. Nejsou ale schopni ještě potřebu vylučování zadržet, tato schopnost se vyvíjí postupně. Toho některé maminky využívají a praktikují s miminkem tzv. bezplenkovou komunikační metodu11. Pokud vás to oslovilo a chcete to taky zkusit, je ideální začít ihned od narození, nicméně lze i kdykoliv později a to až zhruba do 4. měsíce od narození, pak už miminko přestává dávat svou potřebu najevo.

Během prvních několika měsíců života vašeho děťátka, či dokonce let, spotřebujete obrovské množství plenek. Je možné, že vám z toho už půjde hlava kolem, ale nebojte, žádné miminko nenosí plenky věčně. Až budete mít pocit, že je vaše dítě připravené, můžete začít uvažovat o odplenkování8. Existuje několik způsobů, jak na to se dočtete u nás na koníku.

<< Zpět do kategorie Péče o dítě

Pomohl ti tento článek?
 / Ne