Frida Mom Velká sada do porodnice

2 zkušenosti

Frida Mom Velká sada do porodnice je unikátní soubor pomůcek pro rychlé zotavení po porodu. Budou vás doprovázet celým porodem, od prvních kontrakcí až po narození miminka, od intimní hygieny až po zklidnění a úlevy od bolesti.

Frida Mom Velká sada do porodnice

CO JE UVNITŘ?

• kojicí mateřská košile, kterou si můžete vzít rovnou na sál (One size: díky tomu, že je opravdu velmi pružná a lehká, sedí košile Frida Mom ženám s velikostí M – XL, délka košile je 104 cm)
  • jednorázové, měkké, příjemné a především prodyšné kalhotky, které jsou pružnější než váš učitel prenatální jógy (4 kusy)
  • chladicí a zároveň absorpční Ice Maxi vložky, které uleví vaší „Vagi“ po porodu
  • zklidňující vlhčené ubrousky s výtažkem z vilínu - ulevují od bolesti, pomáhají omezit otoky a urychlují hojení tam dole 🙂
  • super pěna obsahující 50 % výtažků z vilínu - poskytuje okamžitě úlevu od bolesti, vstřebá se do sliznice a pomáhá k urychlení hojení celé vaší bolavé „Vagi“
  • váš vlastní bidet - oplachy čistou vodou jemně očistí vaší „Vagi“, stehy na hrázi, urychlí proces hojení ran a především předchází infekcím
  • ponožky, ve kterých neuklouznete
  • taštičku na všechny zázraky pro „Vagi“
Kde koupím Frida Mom Velkou sadu do porodnice?

Hodnocení a zkušenosti s Frida Mom Velkou sadu do porodnice

Máš zkušenost s Frida Mom Velkou sadu do porodnice?
pepper05  1. lis 2022

Vše potřebné v jednom boxu aneb a teď už jen svačinu :-)

Co všechno do porodnice?
Seznamy s tipy na osvědčené výrobky najdete všude možně, ale který si vybrat? Jelikož čekám své druhé dítě, s mnoha produkty jsem už měla tu čest. Zároveň nemám tolik času zkoumat recenze a opravdu širokou nabídku trhu, radši jdu s prvorozeným synem na hřiště. Proto mě zaujala možnost pořídit vše v jednom velkém boxu od značky Fridy Mom a neřešit už nic. Obsahuje totiž všechno potřebné - od kojící košile na sál či oddělení šestinedělí, přes prodyšné jednorázové kalhotky a poporodní vložky až po přípravky na úlevu od bolesti od poporodních zranění. Tak jo, jdu to toho!

Domů přišel opravdu velký box v krásné lila barvě, vše úhledně srovnáno, navíc v prostorné a vkusné taštičce, která určitě nebude jen do porodnice. Hmm, tohle vypadá dobře, jdeme zkoumat dál!

Kojící košile je v tmavě šedé barvě, která je praktická i vzhledem k velké pravděpodobnosti, že nezůstane bez poskrvnky. Je dostatečně dlouhá, pružná a z pohodlného materiálu. Má zapínání jak vpředu usnadňující kojení, tak vzadu pro snazší oblékání a svlékání. Je v jedné univerzální velikosti, což může být problém pro drobnější maminky. Já mám běžně konfekční velikost 42 (M-L) a košile mi je v ještě v 9. měsíci opravdu velká. Nicméně do úplného závěru mi něco zbývá, a tak se prostor navíc jistě zaplní :-) Balení navíc obsahuje i protiskluzové pohodlné ponožky, opět v univerzální velikosti. Jsou ale dostatečně pružné, a tak by měly padnout na většinu dámských nožek.

Z čeho jsem ale úplně paf, jsou jednorázové kalhotky. Upřímně jsem vůbec netušila, že existují tak pohodlné neprůhledné a prodyšné poporodní kalhotky. To, že budu mít na sobě zase rybářskou síť, jsem brala jako holý fakt. Jednorázových poporodních kalhotek jsem vyzkoušela opravdu hodně, ne každé mi seděly a byly pohodlné, některé byly moc úzké, jiné zase široké, vložku na správném místě udržely jen málokteré. Všechny ale mají společnou jednu věc, a to že jsou průhledné. Vyrábí se totiž jen v bílé nebo tělové barvě. Už před 3 roky jsem si říkala, proboha proč. Člověk po porodu musí větrat poporodní poranění, to ano, ale proč musí být všechno tak vidět? Kalhotky Frida Mom jsou v decentní šedé barvě, jsou opravdu neprůhledné, mají nohavičky, a tak se člověk nemusí bát rozvalit a nic není vidět a vše zůstane tam, kde má. A jsou tak pohodlné, že o nich ani nevíte. Skoro škoda, že jsou jen jednorázové :-) Ale po porodu má hygiena přednost, a tak zamáčknout slzu a po použití do koše s nimi!

Porodní box pak obsahuje celou řadu produktů pro hygienu a úlevu od bolesti po porodu. Sprška byla pro mě novinkou a musím říct, že je to skvělý nápad. Po porodu jsem chodila do sprchy vlastně neustále a stále jsem řešila, aby mi někdo v mezičase dával pozor na syna, nebo abych byla, co nejdřív hotová. Díky spršce je blahodárná sprcha vždy po ruce a lze ji tak použít i na toaletě.

Standardní výbavou každé tašky do porodnice jsou pak poporodní vložky, které by měly být zejména velké a savé. Ty od Fridy mají ale ještě vychytávku, a to chladící efekt. Wow! Po ohnutí vložky chladí celých 20 min! Když se navíc použijí spolu se zklidňujícími vlhčenými ubrousky (které se dávají na celý povrch vložky) s obsahem vilínu a heřmánku, máte o okamžitou úlevu postaráno. A kdyby ne, použijte ještě pěnu, která se nastříká hned na ubrousek či vložku, má totiž kromě zklidňujících ingrediencí také chladivý efekt, který zmírňuje otoky po porodu. Tato pěna se dá ale použít i pro úlevu od hemoroidů, které jsou velmi častým problémem těhotných žen, nebo po natržení konečníku. Zkrátka po porodu si najde své čestné místo u většiny novopečených maminek. Navíc když se dá před použitím do lednice, chladivý efekt se tím ještě znásobí. Když si vzpomenu, jak jsem u prvního porodu vše řešila jen sprchou a větráním, maximálně mastičkou s dubovou kůrou, připadám si, že jsem nerodila před 3 roky, ale minimálně v pravěku.

Přestože doufám, že poporodní zranění budou, co nejmenší, díky produktům od Frida Mom vím, že i kdyby ne, jsem dobře připravena. Protože každé tlumení bolesti bez léků je skvělé a když se jedná o takhle promyšlené řešení, tak o to víc! Takže do tašky do porodnice stačí už jen dokumenty, kosmetická taštička, ručník, pantofle a svačina a já mám o starost míň.
(5 fotek)
  • obsahuje vše potřebné do porodnice
  • jednorázové kalhotky jsou neprůhledné a nad očekávání pohodlné
  • opravdu funkční výrobky - vyzdvihuji především chladící efekt (vložek, ubrousků, pěny)
  • přenosná sprška po porodu je skvělá alternativa klasické sprchy
  • praktická taštička, do které se vše pohodlně vejde
  • krásný design
  • kojící košile je jen v univerzální velikosti, která je poměrně velká - ideální by byla možnost vybrat si velikost či barvu košile
  • vyšší cena - ale za opravdovou kvalitu, promyšlené výrobky a nadčasový design
janysevka  21. říj 2022

Frida mom - základní sada do porodnice

Sbalit se do porodnice je důležitý úkol a než jsem dala dohromady celou tašku, pročetla jsem mnoho různých seznamů na internetu. Každý se trochu lišil, ale jsem ráda, že jsem narazila i na ten od Profimedu, který měl několik položek navíc. Pořídila jsem jejich základní sadu a ke kojicím podprsenkám, noční košili, kartáčku na zuby apod. Jsem přidala i:

- Jednorázové kalhotky, které vypadají opravdu jako kalhotky a ne jen obyčejná síť, takže si nemusíte připadat jako nahá. Skvěle padnou, udrží vložku a zároveň nechají dolní partie dýchat.
- Příjemným objevem pro mě byly chladicí vložky Ice Maxi, které absorbují, co mají a zároveň chladí, což nejen po nástřihu hráze určitě oceníte taky. Velkým plus je velikost vložky, která je tak velká, že se nemusíte bát, aby z nějaké strany neprotekla.
- Vlhčené ubrousky mi po prvním porodu byly skvělým pomocníkem a tyhle od Profimedu jsou ještě s výtažkem z vilínu, který pomáhá všechny bolístky a trápení po porodu rychle zahojit a ulevit vám. Ubrousek pasuje na celou vložku, takže můžete tyhle dva produkty spolu kombinovat.
- Zklidňující pěna je tak akorát velká (cca 150 ml), aby nezabírala moc místa v tašce do porodnice. Obsahuje taky zklidňující vilín a heřmánek a spolu s vložkami i ubrousky pomáhá chladit a uklidnit poraněná místa. Dokonce pomáhá i na hemoroidy.
  • pohodlné jednorázové kalhotky
  • velikost chladicích vložek
  • zklidňující vilín obsažený ve vlhčených ubrouscích i pěně
  • praktické balení ubrousků i pěny
  • vyšší cena, ale za kvalitní produkty