Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s přípravky do myčky Somat

konik_testuje3.12.2019

Nestačí mít doma jen myčku, ale musíte do ní vybrat vhodný mycí prostředek, který zanechá vaše nádobí čisté a lesklé. Značka Somat přichází s novými gely do myčky, které jsou vhodné i pro kratší mycí cykly a dokonale se rozpouští. Somat Gold Gel je k dostání ve 3 variantách: Somat Gold Gel Anti-Grease, Somat Gold Gel Anti-Grease Lemn a, Somat Gold Gel Neutra Fresh. Také je můžete pořídit ve 4 různých velikostech, a to 30, 55, 76 nebo 110 mycích dávek.

Pokud potřebujete rychle čisté a lesklé skleničky pro návštěvu, volíte na své myčce nejkratší cyklus. Pokud však používáte tablety do myčky, může se stát, že se tableta nestihne rozpustit celá a místo lesklých skleniček je máte pokryté zbytky prášku z tablety. To se vám se Somat Gold Gel nemůže stát ani u toho nejrychlejšího mycího cyklu. A díky flexibilnímu dávkování můžete množství Somat Gold Gelu přizpůsobit množství nádobí i stupni znečištění. Ušetříte tak a jedna prací dávka vás oproti mycím tabletám vyjde levněji.

Somat Gold Gel pro mytí nádobí v myčce vám přináší tyto benefity:

● Až 2x více lesku v porovnání s tabletami Somat All in One.
● 100% rozpustnost: Při použití tablet se může stát, že se tableta úplně nerozpustí a zůstane v myčce, případně přímo na nádobí, které potom musíte znovu umýt.
● Vhodný pro krátké mycí cykly s nižší teplotou, které spotřebují méně vody i elektrické energie. Právě díky rychlé a úplné rozpustnosti poskytuje dokonalé výsledky mytí i během krátkého mycího cyklu.
● Flexibilní dávkování: Narozdíl od tablet si Somat Gold Gel dávkujete podle toho, jak moc špinavé nádobí máte. Pro lehce znečištění nádobí použijte 18 ml přípravku a pro středně nebo silně znečištěné nádobí použijte 28 ml.
● 100% recyklovatelná láhev: Odstraňte svrchní obal a recyklujte láhev.

10 maminek z Modrého koníka Somat Gold Gel otestovalo ve svých myčkách a na svém nádobí. Podívejte se, jestli tento mycí gel splnil jejich očekávání a jak probíhalo testování v jejich domácnostech.

Testovala jsem Somat přípravky do myčky

Tak mám za sebou 14 dnů testování přípravků Somat pro myčky nádobí. Když jsem výzvu zaznamenala, bylo to snad poprvé, co jsem se přihlásila a ono to vyšlo. Jen jsem se trochu bála reakce manžela, který do myčky preferuje jednu známou konkrétní značku tablet a o gelech nechtěl nikdy ani slyšet. Navíc jsem na jaře v Německu omylem koupila koncentrát na mytí (domnívala jsem se, že je to leštidlo) a ten teda zklamal na plné čáře a šel z domu. Manžel sice nebyl nadšený, že naše 2 měsíce stará myčka bude pokusným králíkem, ale když jsem to dostala, tak to teda zkusíme a uvidíme.

Když balíček přišel, překvapilo mě, co vše v něm bylo - 2x Somat gel, 36 ks tablet, leštidlo, vůně, 3 čistící tablety a 2 čistící přípravky. Takovou nálož jsem nečekala a radost měl i manžel. 

Těšila jsem se hlavně na ten gel, takže šel na řadu jako první. Dávkování se uvádí 28 ml a 18 ml. Bohužel se k němu nedodává odměrka a tak jsem se musela řídit odměrkou přímo v dávkovači v myčce, kde je nastaveno 25 ml a 15 ml a dle toho jsem i dávkovala. První dvě umytí jsem dala větší dávku a výsledek byl perfektní, pak jsem zkusila dávku snížit na 15 ml a výsledek byl opět bezchybný. Somat gel zvládl i plech od pečeného masa.

Nesmím se zapomenout zmínit o vůni do myčky - ta je prostě úžasná. Při jejím prvním použití mě po otevření uhodila do nosu příjemná citrusová vůně.

Tablety do myčky mě také nezklamaly. I po nich bylo nádobí čisté a nic z nich v myčce nezbylo. Zcela se rozpustily. 

Vyzkoušela jsem také oba čistící prostředky. Neutrální pocit mám z čistící tablety, která se dává do myčky spolu s nádobím. Myčka vypadala po umytí úplně stejně, jako když tam ta tableta není. Zklamaná jsem ale byla z čistícího prostředku. Ten se používá samotný. Má vyčistit filtr. Nastavila jsem myčku na 65 ºC a filtr zbavila mechanických nečistot (zbytků jídla apod.). Ale po skončení programu byl filtr stejně mastný jako před tím. Takže v tomto ohledu to jistí i nadále ruční mytí.

A co se týče leštidla - i s tím jsem spokojena. Sklenice se krásně leskly a ani v nerezových hrncích nezůstávaly zaschlé mapy.

Takže shrnuto a podtrženo - Somat gel, tablety, vůně i leštidlo stojí za to, abychom při dalším nákupů přípravků do myčky zvažovaly i tyto možnosti - hlavně ten gel (asi jsem se zamilovala, ale před mým mužem pst 😉)

#test_somat #recenze

Testování Somat

Přesto, že mi balíček dorazil se zpožděním díky podzimním prázdninám, tak v naší početně rodině byl dostatek času otestovat všechny výrobky, které přišly v nadupaném balíčku 

Tablety Somat gold 12 actions

Naprosto bezkonkurenční tablety, lepší jsem ještě opravdu neměla. Jejich obrovskou výhodou je jich balení - každé má svou extra šprcku, takže se nemusí vybalovat z folie, která mi nikdy nejde roztrhnout - no, jo, levá na obě ruce 😀 . Zatím se mi nepovedlo, aby se kromě gelových, tableta v myčce zcela rozpustila. S těmito jsem umyla několik myček a vždy bez problémů. Nikdy po nich v zásobníku na tablety nezůstalo ani smítko. Co se týče čistoty nádobí, tak pecka. Normálně jsem nádobí oplachovala, tady jsem si řekla, že vyzkouším jejich sílu a oplachovat nádobí nebudu - k mému velkému překvapení si tablety poradily i s pekáčem od kachny a to bez před mytí. Takže ano, tablety vřele doporučuji, i já u nich zůstanu Doufám, že v našem maloměstě budou vždy k sehnání.

Somat gel gold 12 actions

Stejně tak dobře, jako tablety zvládl gel perfektně umýt nádobí. Jen tedy mě gel moc nevyhovuje, nějak nemůžu odhadnout, kolik ho tam mám nalít. Ale to by se časem určitě vychytalo. Jedinečná je jeho vůně, voní opravdu svěže - po citrusech. 

Somat intesive čistič myčky

I s tímto čističem jsem naprosto spokojená, bylo těžké ho vyzkoušet, protože naše myčka je stále plná, ale v zájmu vědy, jsem jednou umyla nádobí v ruce, abych otestovala sílu čističe. Kromě filtru, který jsem musela umýt v ruce (ale to asi u všech čističů) byla myčka zářivě čistá. Abych umocnila dokonalost čisté myčky, po třetím mytí jsem zkusila čistič, který se dává na dno myčky v průběhu normálního mytí. Jo, tak musím říct, že toto mi vyhovuje mnohem víc - zabiju dvě mouchy jednou ranou - rozuměj, umyju nádobí včetně myčka. Pecka ne, ušetřený čas i peníze. 

Somat leštidlo

I na tento výrobek si přečtete z mých myšlenek přepsaných do článku, že je super. Takto lesklé skleničky jsem nikdy neměla. Po omytí jsem vždy měla místo čirého skla sklo mléčné. Ne však po použití leštidla Somat. 

A poslední testovaný výrobek Somat:

Somat Duo - perls aneb vůně do myčky

Nikdy jsem netušila, že existuje vůně do myčky a to myčku používám už 15 let 😀 , no jo, asi stárnu a nejdu s dobou. Tato vůně je božská, vždy po otevření, i když je v ní špinavé a smradlavé nádobí se z myčky line svěží vůně citrusů. Opět pecka

Co napsat závěrem? Děkuji koníku, že jsem mohla testovat výrobky Somat, dobrou zprávou pro výrobce je, že mě testování přesvědčilo o kvalitách této značky a u této značky zůstávám.

P.S.nejdou přidat fotky, až to půjde, tak je nahraju 😀

#recenze #test_somat

Testování Somat

Somat přišel.

Nejprve bych  chtěla poděkovat Modrému koníku. S uvedenou značkou jsem neměla dobré zkušenosti, ale jak se říká, doba jde dopředu. Tudíž jsem doufala, že i tento výrobek prošel změnou. A ano opravdu je tomu tak. Byla jsem vybrána na testování přípravků do myčky Somat. Vůbec  jsem nečekala, že toho přijde tolik. Čekala jsem maximalně jeden gel a hotovo.  Musím říct, že už po prvním použití jsem byla mile překvapena. Nejdřív jsem vyzkoušela gel a vůni do myčky a po umytí bylo nádobí krásně čisté a myčka voňavá. Dále jsem vyzkoušela tablety do myčky a opět Somat nezklamal a nádobí bylo krásně umyté. Vůně stále krásně voní. Jelikož jsem to já kdo skládá a vyndavá nádobí z myčky, tak jsou to pro mě skvělí pomocníci. Gel na čištění též úplně mile překvapil myčka krásně čistá. Také musím pochválit leštidlo, nádobí se leskne jako nikdy předtím. Věřím, že tablety i gel si udrží takovou čistící sílu jako teď. Mohu jen a jen doporučit.

Otestovala  jsem gel na mytí nádobí, tablety, tablety na čištění myčky, gel na čištění myčky a leštidlo a vůni do myčky.

#recenze

#test_somat

Testování přípravků Somat

Díky Modrému koníkovi, měla naše rodina možnost vyzkoušet a otestovat přípravky od známé značky Somat.

Balík, který nám dorazil byl opravdu velký a jeho obsah ještě lepší 🙂

Neztrácela jsem tak čas a hned jsem začala s testováním.

Jako první jsem vyzkoušela Somat gel s vůní citónů a limetky. Gel využívám do myčky nejčastěji. Proto jsem také gel od Somatu, chtěla vyzkoušet jako první. A výsledek? Nezklamal. Krásně voní a odstraní i tu nejodolnější nečistotu.

Tablety do myčky moc nevyužívám, protože mi vždy po skončení programu zůstal v zásobníku zbytek nerozpuštěné tablety jiné firmy/ značky a také jsem měla sklo upatlané od špatně rozpuštěné soli atd. Proto bylo pro mě další výzvou vyzkoušet tablety do myčky Somat Gold. Tablety od Somatu jsou opravdu oproti jiným tabletám skvělé. V zásobníku nikdy nezbyl kus nerozpuštěné tablety a nádobí se krásně lesklo. Žádné upatlané sklo a špinavé nádobí na mě po skončení programu nečekalo.

Jako další jsem použila osvěžovač do myčky Somat s vůní pomeranče a citrónu. Osvěžovače běžně nepoužívám, protože doposud nebylo třeba, myčka nezapáchá, nic méně v rámci testování bylo potřeba vyzkoušet. Vůně není agresivní ba naopak, je jemná a opravdu příjemně provoní i celou kuchyň. Takže budeme vůni využívat i nadále, i když nebojujeme se zápachem z myčky. Opravdu tento osvěžovač bude slušet každé myčce 🙂

Leštidlo od Somatu mě také nezklamalo. Byla jsem zvědavá zejména na sklo vytažené z myčky a musím říci, že opravdu se sklo jen leskne, nebyly na něm žádné šmouhy, čehož jsem se obávala. Nyní můžu návštěvám nabídnout bez obav sklenku vína bez šmouh a zaschlých kapek vody 🙂

Další odstavec věnuji čištění myčky, které je v neposlední řadě také důležité. Somat intensive machine cleaner je čištič myčky, který lze využít jen pokud je myčka prázdná. Tento čistič krásně umyl myčku, avšak více mě zaujal čistič myčky Somat machine cleaner ve formě tablet. Tento čistič lze využít i při běžném programu na mytí nádobí. Do zásobníku dáte gel/ kapsli a na dno myčky dáte tabletu na čištění (Somat machine cleaner). Umyje se Vám tak nejen nádobí, ale i myčka = ušetříte tak čas, energii, vodu, peníze 🙂

Děkujeme firmě Somat a Modrému koníku za příležitost vyzkoušet si tyto přípravky. Byla jsem moc spokojená a pokud bude další možnost testování, ráda vyzkouším o otestuji znova. 

Všem moc doporučujeme!

Děkuje máma Lucie s dcerou, pomocnicí Sofinkou 🙂

#test_somat  #recenze

Nádobí se Somatem, bude čisté obratem

Když jsem objevila možnost přihlásit se na testování Somat, moc ráda jsem toho využila. Má dosavadní zkušenost s touto značkou nebyla moc dobrá, i proto jsem jí přestala kupovat... ale nebráním se dát druhou šanci, ono se to někdy vyplatí 😉

Balíček se nakonec o týden pozdržel, ale dorazil. Jeho rozbalení jsem nechala na děti. Po snídani, ještě v pyžamech, se na to vrhly. Rády objevují tajemství balíčku a to nejen výrobky Somat, ale milují výplně balíčku, takže zelený mašličkový polystyrén rázem pokryl celou kuchyni (že jim vůbec pořizujeme hračky?!?!). Nic nezkazil ani fakt, že jeden gel trošičku vytekl (asi se nějak pootevřel, protože lahev praskla nebyla).

Jako první jsem otevřela Vůni do myčky. Po otevření obalu se kuchyni rozvinula velmi silná vůně čistícího prostředku. Ale ne nepříjemná. Hned jsem ji šoupla do plnící se myčky, protože mi poslední dobou přišlo, že docela smrdí, pokud nemyju nádobí každý den. Jakmile jí večer zapomenu pustit a zapínám jí až dopoledne, tak při doplňování nádobí ze snídaně, na mě dýchne nepříjemný odér. S vůni myčka voněla krásně během chvíle. Mí malí pomocníčci ji zavěsili dopředu na horní koš. Při každém otevření myčky jí někdo z nich sundal, vzal do ruky a přivoněl si k ní. To se mi úplně nelíbilo, tak vůně putovala dozadu, kde si, nikým nerušena, mohla klidně vonět. Za celé 2 týdny mi myčka zasmrděla jen jednou, když jsme odjeli odpoledne pryč a vrátili se až v podvečer druhého dne a nechali ji neumytou skoro plnou. Ale dalším každodenním používáním se už zápach nevrátil. Jsem zvědavá, jak dlouho bude vonět. Za ty 2 týdny je tam o něco méně krystalků, ale nevím, jestli úplně zmizí nebo jen přestane vonět.

Na první mytí jsem použila Gel Somat. Byla jsem na něj moc zvědavá. Láhev padne tak akorát do ruky. Když jsem gel nalévala do přihrádky tomu určené, moc se mi líbilo, jak tekutina tekla a barvy se smíchávaly. Velmi to lahodilo mému oku 🙂 Trochu nepraktické mi přišlo dávkování - větší dávka byla psaná 28 ml a menší 18 ml. U gelu nebyla žádná odměrka, tak jsem nevěděla, jak dávkovat. Zjistila jsem, že mám v myčce 2 rysky, ale jiného objemu 15 a 25 ml. Je to trochu méně, ale říkala jsem si, že by to nemuselo vadit. A nevadilo. Nádobí bylo vždycky hezky čisté, voňavé, nebylo flekaté. A poradil si i s těžšími kousky, které jsem speciálně i omylem (to zapomenuté puštění myčky) připravila.

Postupem času zahlásila myčka, že ji došla sůl i leštidlo, což bylo super, protože jsem mohla rovnou vyzkoušet Somat leštidlo do myčky. Tady není moc co řešit. Leštidlo doplněno, nádobí bez fleků (a to máme fakt tvrdou vodu). I skleničky od vína se jen třpytily.

Tak jsem se zamilovala do gelu, že jsem málem zapomněla vyzkoušet Somat GOLD tablety do myčky. Vzpomněla jsem si včas a pak intenzivně myla jen s tabletami. Zase dávám velké plus. Tablety se rozpustily celé, nádobí po něm jen zářilo. Neshledala jsem nic, s čím by si neporadily. A to vím, že jednou večer myly misku od musli ze snídaně po dětech (takže o zaschlé kousky nebyla nouze 🙂) a po domytí byla miska krásně čistá.

Zbývaly mi už jen 2 čističe myčky na vyzkoušení. Čistit myčku 2x během 2 týdnů úplně nevypovídá o tom, jak moc je čistění účinné, protože prostředek, který použiji jako druhý to má jednodušší. Zvolila jsem proto jako první Somat pro čištění myčky v kapslích. Super mi přišlo, že se dává rovnou k nádobí, takže myčka neběží cyklus na prázdno a já můžu vesele po umytí a vyklizení myčky nandat další špinavé nádobí a nesyslit si ho na lince než se myčka vyčistí. Po umytí byla myčka čistá, krásně se leskla, ale filtr úplně nevyčistila. Nicméně byly to nečistoty, které odstraní jen "hrubá síla". Jediné, co mě zarazilo, že na blistru bylo jedno prázdné místo, které působilo jako by tam měla být ještě jedna kapsle, ale nemá tam být.

Jako poslední mi zbýval Somat pro čištění myčky tekutý, který se používá samostatně. Ten jsem již znala, nebyl pro mě tedy úplnou novinkou. Vyčistil myčku srovnatelně jako minulý, ale tento se dává samostatně. Takže víc vody, elektřiny, jeden cyklus bez nádobí. Kdybych si měla vybrat jeden z těchto dvou čističů, beru ten, co se dává k nádobí.

Kdybych to měla jednoduše shrnout - Somat mě přesvědčil, že dávat druhou šanci se vyplatí. Jak gel, tak kapsle myjí na jedničku. Gel používám ráda já, děti pomáhaly s kapslema, u nich nehrozí přelití nebo vylití. A čistič myčky, který lze používat s nádobím v jednom cyklu mi taky učaroval. 

Pokud váháte, jestli gel nebo Somat obecně vyzkoušet, sáhněte po jednom z výše uvedených výrobků a nešlápnete vedle.

#recenze #test_somat

Jak k nám Somat přišel

Jako první bych chtěla poděkovat Modrému koníku za to, že nám dali možnost testovat přípravky do myčky Somat. Ani jsem nečekala, že toho přijde tolik. Jelikož myčku používám chvíli, tak ještě nemám nastudováno, které přípravky jsou nejlepší. Musím říct, že už po prvním použití jsem byla mile překvapena. Nejdřív jsem vyzkoušela gel plus tabletu na čištění a vůni do myčky a po umytí bylo nádobí krásně čisté a myčka voňavá a čistá. Dále jsem vyzkoušela tablety do myčky a opět Somat nezklamal a nádobí bylo krásně umyté. Vůně stále krásně voní. Jelikož jsem to já kdo skládá a vyndavá nádobí z myčky, tak jsou to pro mě skvělí pomocníci. Gel na čištění zkouším až teď, ale věřím, že mě také nezklame. Také musím pochválit leštidlo, nádobí se leskne jako nikdy předtím. Věřím, že i nadále budu tyto přípravky používat a budou mi pomáhat při hordě nádobí.

Testovala jsem gel na mytí nádobí, tablety do myčky, tablety na čištění myčky, gel na čištění myčky a leštidlo a vůni do myčky.

#recenze

#test_somat

Test značky Somat

Předem bych chtěla poděkovat modrému koníkovi za možnost testování těchto produktů a následné zhodnocení.

Když přišel balík úplně jsem zírala kolik toho je.Balík obsahoval:

-Tablety do myčky

-Somat gel s vůní citronů a limetky

-Leštidlo Somat

-Dva druhy čističe myčky jeden lze použít spolu s nádobím a druhý se dává do prázdné myčky.

-Vůně do myčky s vůní pomeranče a citronu.

Jako první věc jsem vyndala špinavé nádobí z myčky a dala čistič (Somat intensive machine cleaner).Dle uvedeného návodu jsem vložila do košíku na příbory a pustila myčku na program 65 °C. Ještě k tomu jsem nasadila osvěžovač myčky a do zásobníku jsem nalila leštidlo somat.

Myčka byla po dokončení programu nádherně voňavá a zdála se být čistá.

Po vyjmutí spodního filtru jsem zjistila že je pořád mastný tak jsem ho umyla v ruce a sledovala po dobu testování.

Když jsme večer myčku opět naplnili těšila jsem se na testování multifunkčního gelu Somat.

Kde dle návodu na obalu uváděli kolik gelu mám nalít (malé znečištění 18 ml a při velkém znečištění 28 ml) ale bohužel jsem neobjevila odměrku.

Při mytí gelem jsem byla příjemně překvapená jak je nádobí krásně umyté a lesklé.

Tablety Somat gel:

Též jsme testovali tablety, ale ty většinou zbývaly v myčce nedomyté.

A na skleničkách zůstávali zbytky čistícího prostředku.

Takže tablety za nás ne.

Na konci testování jsem zkontrolovala filtr,který byl opravdu čistý a bez mastnot.

+ Gel somat mi opravdu vyhovoval co se týče čištění nádobí.

+ Můžeme dávat dávku dle potřeby znečištění

+Vůně citronu byla opravdu příjemná.

- K gelu chyběla odměrka.

-Tablety nechávali zbytky prášku na nádobí.

- Čistič Somat intensive  machine cleaner nedokázal zbavit myčku mastnoty usazenou v filtru.

#test_somat

#recenze

Test Somat

Děkuji Modrému koníkovi za možnost testování výrobků do myčky nádobí od firmy Somat a to řady Gold.

Somat Gold tablety do myčky 

Jedná se o nejlepší řadu tablet do myčky nádobí od Firmy Somat. Tablety splnily mé očekávání, umyly opravdu vše, nádobí čisté, lesklé, bez čmouh. Tablety jsem dle návodu dávala do dávkovače mycího prostředku, vždy byly perfektně rozpuštěné. Používala jsem je společně s leštidlem Somat a solí do myčky jiné značky. Velké plus - tablety se nemusí vybalovat z obalu.

Somat Gold gel

Pro mě velkou neznámou. Vůbec jsem netušila, že lze mýt nádobí v myčce jinak než za pomocí mycích tablet. Zprvu jsem byla skeptická, jak budu mycí gel dávkovat. Na obalu sice pokyny k množství jsou, ale odměrka žádná. Taky mě napadlo, zda se nebude gel hned vylívat ze zásobníku v myčce. Velké zjištění bylo, že myčka má rysky přímo v zásobníku. Takže mé obavy byly zbytečné. Dávkování je tedy velmi jednoduché a rychlé. Mám ráda praktické a funkční věci a tento gel to splňuje. Je to jednodušší než vytáhnout tabletu z krabice 😀. Dávkování je 18 ml na méně špinavé nádobí a 28 ml na normálně a velmi špinavé nádobí. Během testování jsem používala i na velmi špinavé nádobí menší množství a bohatě to stačilo. Výsledek byl vždy perfektní. Za mě TOP výrobek, ke kterému se bude nadále ráda vracet.

Leštidlo Somat s efektem rychlého schnutí 

Sklenice a příbory bez šmouh. Srovnatelné s jinými leštidly.

Somat intenzivní čistič myčky 
Bohužel bez návodu k použití. Tuto očistu čas od času dopřeje naši myčce manžel, pro mě je to právě jedna z těch “ otravných” činnosti, které je potřeba provádět, i když není výsledek vidět. Ale věřím, že naše myčka nádobí je za to vděčná 😉 Přípravek se používá bez nádobí a to 1x za 3 měsíce.

Somat čistič myčky 

Tablety, které slibují vyčištění vaši myčky a to společně s nádobím. Nádobí nebylo nijak znečištěné, šmouhaté od přípravku. Myčka hezky čistá. Doporučuje se používat 1x měsíčně.

Vůně do myčky Somat deo duo-perls lemon a orange

Nikdy jsem nepozorovala zápach z myčky, tak jsem proti němu nemusela nikdy bojovat. Myčku zapínáme doma denně. Háček na zavěšení vůně je velmi nepraktický, docela malý a pořád padal. Musíte si dát také pozor aby nebránil otočnému rameni v myčce. Vůně po rozbalení je citrusová, není až tak výrazná. Po zapnutí myčky a působení tepla se vůně velmi zintenzivní. Pro mě až otravná při každém opětovném otevření myčky. Bohužel mě vůně zklamala a používat ji nadále nebudu.

Všechny výrobky až na vůni do myčky splnily mé očekávání a ráda se k nim vrátím. Top výrobek je Somat mycí gel.

#recenze #test_somat

Velké testování Somat gold

Před týdnem dorazil balík, který naši čtyřčlennou rodinu zapojil do testování výrobků somat. Naprosto nadupaná výbava 😱 ta mě až zaskočila. Tolik výrobku jsem fakt nečekala a o to víc jsem se na testování těšila.

Somat hygienic cleanliness intensive
Čistič jsem vyzkoušela jako první. Vyzkozkoušela jsem už hodně čističů a Somat mě mile překvapil. Myčka byla krásně čistá a lesklá. Jsem zvyklá ji čistit pravidelně každý měsíc. A tak lesklou a čistou sem ji ještě neměla. Takže jedině doporučuji a dávám palec

Somat Rinsev - extradry effect
Druhý výrobek jsem použila hned leštidlo. Sůl i leštidlo jsem vždy a pravidelně používala a pravidelně doplňuji. Většinou jsem po umytí vytáhla sklenice, kde byly kapky a  příbory měly skvrny. Takže jsem ještě leštila utěrkou, což mě dost štvalo. První jsem to vyzkoušela s kombinací Tablety somat hold 12 action a byla jsem opravdu mile překvapena. Sklenice a příbory bez kapek. Další můj plusový bod a palec 👍.

Somat gold 12 action - tablety
Na tablety jsem zvyklá, nikdy jsem nic jiného nepoužívala. Somat tablety mají hned 3 velké výhody, nejsou každá zabalená v obalu a nemusím při rozbalování je honit po kuchyňi. Potom, co mě už kvůli malému pomocníkovi nadchlo, že jsou v takovém rozpustného obalu, tak ho nemusím tolik hlídat a hned hnát do koupelny. A ta třetí výhoda rozpustí se celá 😱👍

Somat gold gel 

Trochu mě trvalo najít grif na to dávkování. Naštěstí myčka je vybavena měřítkem, takže vím, kolik tam naliji. Vyzkoušela jsem to s i bez čističe, který se dává na dno myčky. Rychle a pohodlné čištění během mycího cyklu. Pro rodinu, u které ta myčka jede furt, je o super. Gel nádherně voní po citrusech. Tu vůni citrusů po otevření jsem si zamilovala. Co víc si přát, čisté a voňavé nádobí 😍.  Nakonec jsem si tak zvykla, že gel dávám furt. Takže zase palec hore👍 

Nevím jak ostatní, ale já nádobí zásadně neoplachuji, naskládám, zapnu a hotovo. Somat mě moc mile překvapil, protože si poradil úplně v pohodě, když bylo něco zaschlé a přichycené. Gel mě překvapil tak, že jsem ho doporučila kamaradce, která si ho taky koupila a chválí si ho. Jsem moc ráda, že jsem měla to štěstí a mohla vyzkoušet výrobky somat. Určitě u nich zůstanu a ráda doporučím dál. Za nás palec 👍 a velké díky, že vyjedeme ze svých starých kolejí. Foteček máme opravdu hodně, tak se mrkněte 😊

#recenze #test_somat