Kodex blogera

1. Bloger nezveřejňuje ve vlastním jménu cizí obsah nebo jeho část a ani nezveřejňuje přeložený text ze zahraničních zdrojů. Výjimkou je použití části cizího obsahu za účelem zapojení se do diskusí a komentování, případně při doplňování jeho vlastního textu v podobě citace. Tehdy vždy uvede původní zdroj, odkud obsah pochází. Jak správně citovat?

2. Bloger při publikování jakéhokoliv cizího obsahu uvádí zdroj původních (prvních) informací. Pokud není možné dohledat a uvést konkrétní článek, uvede odkaz na hlavní stránku média. Platí to i v případě sdílení citací a jakýchkoliv částí obsahu.

3. V případě uvedení původního (prvního) zdroje informací bloger nikdy neuvede jako zdroj slovo "internet" ani žádné jiné obecné označení. Uvede odkaz přímo na konkrétní článek (zdroj informací) v hypertextovém tvaru tak, aby se čtenář mohl prokliknout na zdrojovou stránku.

4. Bloger nezveřejňuje cizí obsah jako jsou obrázky, audiovizuální díla ani jejich části bez předchozího souhlasu držitele autorských práv nebo obdobných práv k jejich použití s výjimkou Youtube videí.

5. Bloger nepoškozuje dobré jméno jiných osob či společností a nezveřejňuje informace, které by mohly způsobit poškození dobrého jména. Sem spadají neověřené, zkreslené nebo nepravdivé informace, případně informace, které vznikly ve vztahu uživatele a jiné osoby nebo společnosti a netýkají se třetích stran.

6. Bloger nikdy nezveřejňuje soukromou komunikaci s jinou osobou ani texty, jejichž autor není znám. Pro zveřejnění soukromé komunikace je zapotřebí předešlý souhlas dotčených osob.

7. Bloger nesmí přijmout hmotný nebo finanční dar nebo jinou odměnu za pozitivní nebo negativní zmínku firmy, produktu nebo osoby ve svém blogu. Pokud bloger takovou nabídku dostane, je povinen o tom bezprostředně informovat provozovatele stránek.

8. Pokud dojde k porušení tohoto kodexu, mohou na to admini stránek Modrý koník blogera upozornit, vyzvat ho k nápravě a případně stáhnout příspěvek blogera ze stránek. V krajních případech mohou admini příspěvek bez upozornění smazat a zablokovat účet blogera.

<< Zpět na Seznam článků o blogování

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti Kodex blogera

Máš zkušenost Kodex blogera?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost