Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
lauramyn  14. bře 2015

Musí se odloučit, aby se pak mohly vrátit

Je přirozené, že se děti v určitém věku vůči svým rodičům vymezí. Je to zdravé a získají tím spoustu dovedností a zkušeností. Pro mě jako pro rodiče je to zatím velmi milé období. Je to taková sranda. Já totiž vím, co se děje, a naprosto si to zatím užívám. Jo občas je to fakt náročné, ale bude ještě víc. Zatím tu mám dva puberťáky 14 a 12 let, a vím, že do tuhého ještě jen půjde. Ale jsem připravena. Ještě pořád si pamatuji i moji vlastní pubertu. Je to prostě potřebné období a snad ho všichni přežijeme, a pak se děti opět vrátí k tomu, že nejsme nejtrapnější rodiče, ale ti nejbáječnější. :-) Už teď se na to těším. :-)
5 poděkování
sylvka  2. led 2015

Počátek dopsívání

Náš Martínek má skoro 6 a půl let. Je to normální zdravý kluk, navštěvuje předškoláky. Na první pohled se malinko liší tím, že je větší 130cm a 36kilo.

Úderem šestého roku jsem si začala všímat změn. Je ještě přece jen vlastně dítě, a tak se svěřuje. Cca. před třema měsíci smutně přišel po spaní, že se mu zdají sny, kde vidí nahé ženy a nelíbí se mu to. Další den, že spolu ty ženský dělají věci, co spolu dělají dospělí. Chodí a ptá se: proč má každá ženská jinak velká prsa? Co je puberta? A jestli bude chlupatej. Začal se potit v podpaží a malinko více se mu mastí vlasy.

O chování snad nemluvit, klasické problémy, že chce pořád hrát na počítači. Na všechno je odpověď prd, prdím, vyplazuje jazyk aj.

Nedávno jsme byli kupovat oblečení na besídku, všechno bylo ošklivý, trapný, nebo pro mimina.

Mluvila jsem o tom s dr. a prý je to normální nástup puberty (předpuberty), který některé děti prožívají dřív, některé později. Dokonce mi řekla, abych si vážila toho, jakou důvěru ke mě má a svěří mi třeba ty sny.

co bych doporučila?ač vím,že jde o lehký odvar pravé puberty,ale trpělivost a porozumění... :-)
1 poděkování
nikolapomahacova  11. čer 2014

Moje puberta

Holky, jestli moje Klárka bude jednou stejná jako jsem byla v pubertě já, tak potěš koště. Divím se, že naši rodiče pořád žijí nebo nejsou kompletně šediví. Jako já musela být
puberťák za trest :-D Pořád jsem se něčemu smála, byla jsem ukecaná (tohle mi zůstalo do dneška) ale jak já jsem byla drzá!! Znáte to : Nikolo, nemluv se mnou jako s kamarádkou, jsem Tvoje máma!

No, ale postupem času si myslím, že se hormony uklidnily a teď se sama připravuji na tu Klárčinu pubertu, protože pokud se pomamí, tak za pár let tu máte babičku :-D
3 poděkování