Homeopatika

Homeopatika (též homeopatické léky) jsou léky získané z výrobku, látky nebo z homeopatického základu homeopatickým výrobním postupem popsaným v Evropském lékopise nebo v lékopise platném v některém členském státě Evropské unie nebo ve státě, který je stranou Dohody o Evropském hospodářském prostoru (dále jen "členský stát"). Homeopatický lék se může získat z několika homeopatických základů. (§ 2, odst.. 8 zákona č. 362/2011 Sb o léčivech a zdravotnických prostředcích a o změně některých zákonů).

Více o homeopatikách na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Státní ústav pro kontrolu léčiv: http://www.sukl.sk/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s homeopatiky

Máš zkušenost s homeopatiky?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
samaber  7. bře 2016

Dřív jsem si myslela, že placebo, teď plnohodnotný

Poprvé jsem o homeopatických slyšela od svého prvního kluka, jehož táta je uznávaný chirurg. Zběžně mi vysvětlil jejich princip a já ho rovnou hodila za hlavu. Bylo mi taky nějakých 16let.

Pak ve svých 24 letech jsem si jedny koupila při problémů s laktací na doporučení dětské lékařky (ricinus comunis). Ale brala jsem to jako takové placebo, jestli to pomáhá nebo jsem netušila. Za další 4 roky, kdy syn začal po nástupu do školky trpět na nachlazení a rýmy se mi přestalo líbit neustále používání chemie - fenistil a dithiaden, vzhledem k tomu, že se z kašle dvakrát do roka stalo onemocnění dvakrát do měsíce. Doktorka nám poradila drosetux a droseru. Nevěřila bych, že to bude mít účinnost ale už jsme zvládli asi tři onemocnění s těmito "léky" a jsem ráda za ně a chci nyní i více onemocnění s nimi řešit. Já sama léky neberu, mám celkem slušnou imunitu a posledních 5 let jsem buď těhotná nebo kojím.
1 člověk považuje za užitečné
hadruska  6. bře 2016

Jak jsem zatočila se zadní rýmou

Syn má zvětšenou nosní mandli, a tak často mívá tzv. zadní rýmy ( ve dne nic a jakmile přijde večer a noc, tak nemůže dýchat, kašle, sípe, dusí se).

Dlouho jsem mu dávala kombinaci Fenistil kapky a Sinecod kapky + další zaříkávání ( Vincenka ve spreji s lichořeřišnicí, větrání, spaní téměř v sedě, mokré plenky pokapané olejíčky okolo postele, pokrájenou cibuli k hlavě, mazání psím sádlem na hrudníku, zádech a ploskách nohou atp. ).

Nedávno už jsem toho měla dost a začala pátrat po homeo léku. A ejlhle, jeden sednul a mohu ho doporučit dále. Je to lék Sambucus nigra ( 9 - 15Ch) - je doporučován v začátcích nemoci a zejména kojencům, kteří se bez čistého nosíku dusí a nemohou pít. Dávala jsem ho v začátcích léčby sřídavě s Droserou 15Ch, co hodinu 5 granulek ( bylo to se začátkem kašle okolo 16. hodiny). Další den jsem to střídala ráno, odpoledne a k večeru zase častěji. Pak postupně ubírat, až zůstalo noční Sambucus.

Homopatika mám v lékárničce už dlouho, používám je já i děti, ale tohle mě překvapilo. Tak jak mi jednu noc sípal, tak druhou jsem musela poslouchat, jestli dýchá. :-)
1 člověk považuje za užitečné