Infacol

Infacol je suspenze vyvinuta speciálně na velké problémy malých dětských bříšek, vhodná už i pro kojence. Infacol je vyvinut speciálně pro miminka a podává se dětem při obtížích jako jsou koliky a plynatost, které vznikají spolykání vzduchu a nedostakem enzymů štěpících mléko.

V placebem kontrolovaných randomizovaných studií ale neměl simetikon na redukci kojeneckých kolik25 účinky odlišitelné od placeba a navíc přípravek obsahuje řadu aditiv (umělá sladidla, konzervanty, aromata) obecně nedoporučovaných především malým dětem.

Kolikové bolesti a Infacol

K polykání vzduchu dochází při téměř každém kojení70 a nebo krmení dítěte, kdy je dítě dychtivé a chce mlíčko rychle spolykat. Poté dítě často pláče a příčinou jsou právě vzduchové bubliny, které z něj rodiče nedostanou ani při odříhnutí. Jedná se tedy o typické kolikové bolesti. Díky účinné látce simetikon jsou tyto vzduchové bublinky seskupovány ve větší bubliny a z těla dítěte odcházejí ve formě prdíků a větrů.

Fyziologické přínosy dětem i rodičům

  • při používání Infacolu dtíě lépe spí, přes noc nebdí
  • rodiče používají pro děti přírodní a pohodlné léčivé přípravky
  • rodiče jsou po noci odpočati a mohou se tak plně věnovat svému miminku

Kdy infacol dítěti nepodávat?

Je-li dítě přecitlivělé a nebo má známou přecitlivělost na metylparaben, propylparaben nebo kteroukoli jinou složku přípravku.

Výhody suspenze Infacol

• Snadné dávkování – maminka má jistotu ohledně dávkovaného množství; cílená aplikace do pusy děťátka, přesně tolik, kolik je právě zapotřebí
• Miminka suspenzi snadno přijímají
• Nedostává se do krevního oběhu, působí právě tam, kde je to zapotřebí
• Neobsahuje cukr jako například jiné přípravky proti bolestem bříška způsobeným kolikami

Nežádoučí účinky suspenze Infacol

Zatím nejsou známy. Účinná látka Infacolu - simetikon, ze žaludku a střev neabsorbuje, avšak má-li rodič pocit, že se u jeho dítěte po použití Infacolu určité nežadoucí účinky vyskytly, je na místě ihned kontaktovat lékaře nebo lékárníka.

Dávkování a způsob užití Infacolu

Infacol se dítěti podává před jídlem, tj. každých 4-6 hodin, popř. i jedna dávka před spaním. Obvyklá dávka je jedna kapka infacolu uvolněná z kapátka, ale v případě nutnosti může být po poradě s lékařem zvýšena i na dvě kapky. Infacol se dítěte podává několik dní, kdy postupně dochází ke zlepšení příznaků a napomáhá prevenci tvorby prdů a větrů. Jesltiže ani po zvýšení dávkování na dvě kapky denně nenastane zlepšení a nebo se naopak stav ještě zhorší, je potřeba kontaktovat lékaře.
Infacol

Jedno plné kapátko (0,5ml) se podává před každým jídlem. V případě nutnosti může být dávka přechodně zvýšená na dvě plná kapátka.

Před každým užitím se musí lahvička se suspenzí protřepat. Poté se do kapátka nabere suspenze tak, že se dvakrát zmáčkne gumová hlavička a suspenze na bocích kapátka se nechá ztéct. Aplikuje se na jazyk dítěte uvolněním tekutiny z kapátka a to i v případě, kdy dítě pláče.

Více o Infacolu na modrykonik.cz

Použité zdroje:

  1. http://www.infacol.cz/
  2. http://www.lekynainternetu.cz/p/infacol/

Hodnocení a zkušenosti s Infacolem

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s Infacolem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
maru91  27. kvě 2019

U nás funguje

Na doporučení používám již druhoul lahvičku a funguje skvěle! Určitě lepší než Espumisan. Po vysazení výrobků jsem zaznamenala zhoršení, tak používáme dále.
  • Dývkování do pusinky
  • Účinky
  • Neškodlivý
  • Mohl by by byt levnější
  • Je rychle pryč
ajja87  7. čer 2017

Doporučujeme

U nás na jedničku, dávali jsme preventivně. Rozhodně je lepší než espumisan.
petraj7  5. lis 2016

Nevidím zlepšení...

Používáme již 14 dnů a zatím žádná sláva. Dcera se budí 2-3x za noc se zvuky tlačení. Prdík vyjde ven až po následné masáží či přitlačení kolínek k bříšku. Nepláče. Jen bojuje s bolením bříška.
1 člověk považuje za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce