Endometrióza. Může to být můj případ?

Zodpovězené
31. říj 2019

Dobrý den paní doktorko,

při prvním dní menstruačního cyklu mám šílené bolesti, opravdu veliké, že mi pomáhají jen léky proti bolesti na předpis a teplé na břicho. Mám i průjem, chodím třeba 20x ten den. Druhý den už jsou bolesti jen minimálně a další dny už vůbec. Bolesti při sexu nikdy nemám a krev v moči také nemám. Jaká je možnost, že mám endometriózu?

Paní doktorka na gynekologii mi řekla, že endometriózu určitě nemám. Podle čeho soudila, netuším vzhledem k tomu, že to nejde zjistit z běžného ultrazvukoveho vyšetření.

Co s tím?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

endometrióza se dá ověřit jen laparoskopickým výkonem. V případě, že budete mít ověřenou diagnózu, léčí se to hormonálně. Jestli ne, váš obvodní gynekolog musí pátrat po jiné příčině vašich potíží.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz