Jsem po operaci 7 týdnů a opět problémy. Je možné, aby se mi endometrióza vrátila?

Zodpovězené
18. říj 2022

Dobrý den,

21.6. jsem byla na laparoskopii, po roce velkých problémů, mi byla doporučena diagnostická laparo. Při laparo se zjistila ložiska v oblasti recta, Douglasova prostoru, SU uzlu...

Než jsem šla na operaci, měla jsem tyto příznaky: cca 1x měsíčně v půlce cyklu náhlá bolest - křeč do střeva, menstruační bolest, a pak bolest močové trubice, kdy jsem močila krev. Mimo tuto bolest jsem pak měla každodenní šílené bolesti při vyprazdňování. Bohužel po 6 týdnech od operace, kdy mi bylo hej, se mi vrací křeče při vyprazdňování, kdy mě pak třeba 2-3 hodiny ještě břicho pobolívá a zároveň mi dráždí močovou trubici, přitom na močovém měchýři nic neviděli a močová trubice asi u laparoskopie nejde vidět. Beru od operace Syrmia antikoncepci.

Je možné, že se mi mohla endometrióza vrátit?

Asi mě to psychicky položí.☹

Děkuji

Dobrý den,

rozumím Vám, je těžké fyzicky i psychicky trpět bolestí. Nevím, kolik je Vám let a jestli plánujete mít děti. Endometrióza ve fertilním věku se vrátí i po operaci odstranění ložiska endometriózy. Věřím, že Váš OG Vás o tom informoval.

Potíže při močení se můžou objevit i při infekci močových cest, nebo možná máte i ložiska endometriózy v této oblasti. Zjistí se ti po vyšetření moči na bakterie.

Řešení oficiální medicínou - dlouhodobě hormony (Visanne), alternativní medicína (čínská - akupunktura, bylinky), psychoterapie.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz