Hypotéka pro jednotlivce. Můžu o ni požádat, když jsem sama s dětmi?

Zodpovězené
27. dub 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, zda můžu jako jednotlivec požádat o hypotéku?

Po rozchodu s manželem jsme prodali náš společný byt, každý z něj máme polovinu peněz. Ráda bych si pořídila vlastní byt.

Je možné použít tedy tyto peníze a zbytek dofinancovat hypotékou, i když jsem sama s dětmi?

Děkuji.

Dobrý den,

pokud již s manželem nemáte SJM nebo máte zúžené SJM, pak můžete žádat sama. To, že jste sama s dětmi, bude mít vliv hlavně na Vaši bonitu, tedy na posouzení banky, zda jste schopná úvěr splácet. Pokud budete mít dostatečně vysoký příjem a splníte nastavená kritéria týkající se zástavní hodnoty nemovitosti a poměru Vašich příjmů vůči výši měsíční splátky, tak hypotéku můžete dostat i sama s dětmi.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek