Kde a kdo mi půjčí peníze? Jsem na RD, ale mám záznam v Solusu.

Zodpovězené
25. bře 2019

Dobrý večer,

mám dotaz ohledně půjčky, nebo jiné finanční “pomoci”.

Musím do pondělí zaplatit nájemné v bytě, ve kterém žiji s dcerou. Měla jsem pro majitele připravené a schované peníze doma, bohužel, když přišel bývalý partner pohlídat dceru, abych si mohla dojít k lékaři, peníze mi ukradl. Policii jsem to samozdřejmě nahlásila, jenže teď řeším to, že pro majitele už nemám další peníze. Majitele nic nezajímá, chce v pondělí 25.3. peníze, jinak nás vyhodí na ulici. Jsem na RD a častečně pracuji, ale nemám nic našetřeno, proto potřebuji poradit, kde mi půjčí tak velkou částku, nebo zda je možnost zažádat o nějakou pěněžní pomoc na úřadě. Nemám bankovní účet, tudíž kontokorent využít nemohu. Bankovní sektor mi půjčku zamítl z důvodu záznamu v solusu.
Potřebuju půjčit, 25.000Kč. (15.000 nájem + 10.000 splátka kauce, v bytě jsme teprve 2. měsíc).
Můžete mi prosím poradit? Já jsem už zoufalá.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že je to těžko řešitelná situace. Bankovní sektor Vám půjčku neposkytne z důvodů, které jste sama uvedla. Peněžitou pomoc na úřadě teoreticky možné získat je, ale spíše formou sociálních dávek než, že by za Vás něco takového zaplatili. Každopádně to nevyřešíte za den. Těžko říct, jestli by Vám půjčila nějaká nebankovní instituce. Je možné, že ano, ale otázkou je, jestli jste pak reálně schopná to splácet a zda Vás takový typ půjčky dlouhodobě nedostane ještě do horší situace.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek
martin.sladek@partners.cz