Lze založit dětem spoření, když nemáme trvalý pobyt v ČR?

Zodpovězené
22. pro 2018

Dobrý den,

je možné založit dětem v ČR spoření, ikdyž nemáme trvalé bydliště v ČR?

Děkuji.

Dobrý den,
možné to je. Otázky ovšem vznikají v oblasti státního příspěvku, který je zpravidla důvodem sjednání tohoto produktu. Z Vašeho dotazu není jasné, zda jste cizinci nebo občané ČR s trvalým pobytem mimo ČR. Občan České republiky má nárok na státní příspěvek bez ohledu na trvalé bydliště i místo pobytu. Nárok na příspěvek mají také občané Evropské unie s povolením k pobytu na území České republiky a s rodným číslem přiděleným orgánem České republiky. Možnost založit si stavební spoření se vztahuje i na fyzické osoby s trvalým pobytem na území České republiky a s přiděleným rodným číslem od tuzemských úřadů. Jednu z těchto uvedených podmínek musí zájemce splňovat po celý kalendářní rok, výjimkou je jen kalendářní rok, kdy se spořením začal, nebo končí. Tam se požadavek vztahuje jen na dobu trvání spoření.

Hezký zbytek dne

S pozdravem
Ing. Martin Sládek
martin.sladek@partners.cz