Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mohu dostat hypotéku na základě smlouvy o smlouvě budoucí?

Zodpovězené
18. říj 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné dostat hypotéku s tím, že ohledně dané nemovitosti by zatím existovala smlouva o smlouvě budoucí, čili, že by např. za rok proběhlo uzavření kupní smlouvy na předmětnou nemovitost? Děkuji.

Dobrý den,

ano, je to možné. Hypoteční úvěr by se kompletně zpracoval (žádost, scoring bonity, odhad nemovitosti) a došlo by k podpisu úvěrové smlouvy. Podmínkou čerpání úvěru pak bude předložení uzavřené kupní smlouvy, vložení zástavních smluv a kupní smlouvy na katastr nemovitostí, uzavření pojištění nemovitosti, případně splnění dalších podmínek stanovených bankou.

Pokud by však nedošlo k uzavření kupní smlouvy a tím nedošlo k čerpání úvěru, tak se můžete dostat do nepříjemné situace, jelikož banka po Vás bude chtít sankci za nevyčerpaný hypoteční úvěr.

Existují však již i možnosti hypotečních úvěrů, kdy si necháte úvěr schválit, aniž byste měla vybranou nemovitost a do 1 roku je potřeba nemovitost nalézt a úvěr vyčerpat, jinak se opět dostáváte do problému se sankcí za nevyčerpaný hypoteční úvěr.

V případě bližších dotazů mne neváhejte kontaktovat na níže uvedený email/tel. Případně napište dále do Poradny.

Michaela Urbanczyková
tel: 734 207 972
mail: michaela.urbanczykova@partners.cz