Půjčka vs. hypotéka na rekonstrukci bytu. Dostala bych jako matka samoživitelka?

Zodpovězené
8. zář 2020

Dobrý den,

ráda bych se poradila. Jsem sama se 2 malými dětmi, které chodí teprve do školky. RD mi bude končit v listopadu a vrátím se do zaměstnání, kde mám smlouvu na dobu neurčitou. Po celou dobu si přivydělávam u svého zaměstnavatele na dohodu, ale je to výdělek většinou kolem 3-4 tisíc měsíčně.

Momentálně žiji s dětmi u rodičů, ale mám po prarodičích byt, který se chystám s pomocí rodičů rekonstruovat. Bohužel mi ale chybí peníze na provedení kompletní rekonstrukce.

Chtěla bych si půjčit, ale netuším, kde zjistit aktuální informace o tom, která banka má nejvýhodnější půjčky. Co jsem se dívala, tak data neodpovídala.

Dostala bych jako matka samoživitelka půjčku?

A je možné ručit nemovitostí, ve které vlastním ideální polovinu?

Druhý byt prodat ani pronajmout nemůžu, je tam věcné břemeno.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

možnost získání úvěru je otázkou indidivuálního posouzení a nelze to říci takhle bez hlubší znalosti situace. Pracovní poměr na dobu neurčitou je pro banku žádoucí, s přivýdělkem na dohodu moc počítat nelze. Podmínky banky se liší a hodně záleží na dalších informacích o Vaší situaci, ale jako matka samoživitelka půjčku dostat můžete, bude-li na to Váš příjem dostatečně vysoký. Ručit nemovitostí, kde vlastníte polovinu možné je, pokud bude majitel druhé poloviny se zástavou souhlasit a podepíše potřebné dokumenty.

Hezký den
Martin Sládek