Stavební spoření. Zanikl nárok na SP za loňský rok?

Zodpovězené
21. led 2021

Dobrý den,

máme uzavřené stavební spoření u RSTS. Pro nárok na státní podporu je nutné zaslat částku něco málo přes 20 tisíc Kč, aby se splnil nárok.
1. rok jsem poslala 21 tisíc,
2. rok (loňský) jen 5 tisíc,
3. rok (letos) pošlu zase 21 tisíc.

Chtěla bych se jen zeptat... Když jsem loňský rok poslala málo, zanikl mi nárok na SP, nebo pokud dorovnám (a pošlu letos 37 tisíc), vyrovná se na konci i částka SP a bude 6x (za celých 6 let spoření)?

Děkuji

Dobrý den,

pokud nemáte ve stavební spořitelně smluvně domluvenou nějakou povinnou výši pravidelně hrazených vkladů, tak co se týče státní podpory, tak dostanete státní podporu ve výši, která odpovídá danému vkladu z předchozího roku. Posílat na účet stavebního spoření více než 20 000,- za rok nemá efekt ještě vyšší státní podpory. Státní podpora je 10 % z vkladu, maximálně 2 000,- za rok. I když tam pošlete 37 000,-, tak další připsaná státní podpora bude opět jen 2 000,-, takže bych poslal oněch 20 000,-.

Ing. Martin Sládek