Úrok z úvěru - vyplacení daně. Jak jinak lze postupovat, než podepsáním čestného prohlášení?

Zodpovězené
29. únor 2024

Dobrý den, prosím mám otázku,

jsem rozvedená, stále nemáme dořešeno SJM. Muž v domě celý rok nebydlí, úvěr platím já a žiji s dětmi v domě. V úvěrové smlouvě jsou zapsáni i moji rodiče, tam problém není.

Chci si uplatnit úrok z úvěru, jenže bývalý nechce podepsat čestné prohlášení. Lze postupovat i jinak?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tohle je složitá věc, pokud je Vás tam více a musíte se dohodnout. Daňový odpočet si mohou osoby rozdělit rovným dílem nebo to nechat na jedné z nich, ale tam je potřeba to čestné prohlášení o tom, že ostatní tento daňový odpočet nevyužili. Asi bych se zkusil obrátit na právníka, jestli se s tím nedá něco dělat, protože zákon mluví bohužel pro Vás celkem neúprosně.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek