Úvěr na bydlení. Která banka s nižším úrokem?

Zodpovězené
25. říj 2019

Dobrý den,

s přítelem si chceme vzít hypotéku. On by měl napsanou hypotéku na sebe a já bych si potřebovala vzít úvěr 600 000 Kč. Když jsem žádala přes mou banku, tak by mi půjčili, ale s vysokým úrokem 11,7. Mám práci na dobu neurčitou a příjem 17 000 Kč.
Prosím poraďte, která banka by mi půjčila, a pokud možno s nižším úrokem?

Děkuji, Marcela.

Dobrý den,

z informací, které jste uvedla ve Vašem dotazu lze těžko určit, která banka by Vám úvěr poskytla. Kromě doby neurčité a příjmu jsou pro banky důležité další zásadní informace - zda máte nějaké závazky (úvěr, kreditní kartu, kontokorent), jestli máte děti.
Momentálně má nejnižší úrok 3,89% banka Unicredit Bank. Moneta Money Bank také nabízí úrok 3,9%, nicméně na tuto nabídku dosáhne 20% klientů. U ostatních bank nelze říct úrok předem, vše záleží na tzv.ratingu v jakém klient v dané bance vyjde.

V případě dalších informací bude lepší, když mi zavoláte a vše projednáme osobně.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková
michaela.urbanczykova@partners.cz