Vymáhání dlužné částky. Co si o tom myslíte? Mám se bát?

Zodpovězené
2. bře 2022

Dobrý den,

dnes u nás zazvonil vymahač z nějaké agentury. Bylo to teda pro mamku, ne pro mě, ale když mi pro ni pán předal dopis, fotil si naše dveře a celý dům.

Nikde se nemůžu dočíst, proč si nás fotil. Proč to dělají? Mám se bát?

Částka k uhrazení je 6 000 Kč do tří dnů, jinak prý exekuce. To se mi teda taky nezdá, exekuce kvůli 6 000 Kč.

Děkuji, snad se něco dozvím.

Dobrý den,

dotaz je velmi obecný. Asi záleží na prahu tolerance vůči strachu, ale já osobně bych byl asi nervózní, kdyby u mě někdo zazvonil s tím, že je vymahač a chce peníze. Fotit si to mohl asi z různých důvodů.

Co se týče té částky, tak bych rozhodně nespoléhal na to, že se nic nestane, protože je to "jen" 6 000 Kč. Pokud by k tomu došlo, tak navíc ta částka může významně stoupnout díky nákladům na tu exekuci.

Hezký den
Ing. Martin Sládek