Přiznání rodičáku - nižší částka, jak tomu rozumět?

calvac
31. črc 2018

Devcata,prosim,ktera mi vysvetli??? Zadala jsem o rodicak ve vysi 6900. Dle dopisu bude nizsi. Proc? Prilozila jsem foto,snad je videt. Je to jen za prvni mesic,kdy mi jeste par dni pobezi materska,nebo az do tri let veku ditete budu dostavat tuto castku? ☹

leniczka23
31. črc 2018

je to.jen prvni mesic.odecetli ti od toho tu pomernou cast te materske a jem dorovnali do tech 6900..vsechny dalsi mesice budes uz pobirat normalne 6900..😉

ladyhacek
31. črc 2018

A kdy jsi nastoupila na rodičák - kterému datu?
Stanovuje se jako rozdíl přiznanou částkou dávky a .... peněžité pomoci v mateřství... tedy 6900 (o to jdi žádala) - 1266 (je rozdíl který odečtou - mateřská)
Takže pokud to chápu dobře tak tento měsíc dostaneš "méně" protože jen dorovnávají částku z mateřské > pak ti bude chodit tobě požadovaná částka.

terezs2716
31. črc 2018

To je myslím ten první dopis,kde dorovnávají částku,tedy 1266,- je ještě mateřská a těmi 5634,- dorovnávají fo částky 6900,- kterou jste si zvolila. Další měsíce už vám bude chodit normálně částka 6900,- k tomu vám tuším přijde další dopis. Měla jsem to také tak.

calvac
autor
31. črc 2018

@leniczka23 jeeeee,dekuji

calvac
autor
31. črc 2018

@ladyhacek Budu nastupovat 3. srpna,tudiz 1. a 2. srpna budu brat jeste materskou. Diky za info.

calvac
autor
31. črc 2018

@terezs2716 Dekuji,ano, je to prvni dopis,jiny jsem neobdrzela.

jankol
1. srp 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@calvac Protože je to první měsíc a bude ti rodičák doplacen jen do výše mateřské, tak proto to snížení, pak už budeš brát normálně ten vyšší a ta zbývající částka se ti potom vyplatí na konci.

denny27
1. srp 2018

@calvac jak píšou holky...to co odečítají, pak dostaneš za tři roky jako zbytek k posledním 6900...😊

astyna
6. srp 2018

Měla jsem to taky tak - přišly dva dopisy - v jednom oznámení o nižší částce z důvodu pobírání PPM a v zápětí další dopis o výši nového RP. Buď klidná 🙂