Velikost neodpovídá délce týdnu. Mám se bát?

zuzka_17
9. led 2020

Ahoj holky , chtela bych se s vámi poradit ...
Byla jsem na kontrole minuly tyden a doktorka mi oznamila ze nejsem v osmem tydnu , ale o tyden min ...
Dnes jsem byla ( po tydnu od minule navstevy ) znovu na kontrole , kvuli ozvam miminka ..a bylo mi dnes receno ze podle delky neodpovida devatemu tydnu , ale šestému ...
Delali mi take dnes odbery krve a dalsi navstevu mam za dva tydny , kdy se dozvim i vysledky krevnich testů ...
Mam se bat toho nejhorsiho a pocitat s tim ?
Nebo je tu nekdo kdo to mel podobne a vsechno nakonec dopadlo dobre ..

sudylichozrout
10. led 2020

@zuzka_17 Proc by ses bala? Klidne je mozne, ze jsi mela ovulaci az po 20. dni cyklu. Ja ji mam pravidelne 21. dne cyklu, vsechny tri deti jsou "o tyden mladsi". A i kdyby byla ovulace 14. den cyklu, muze byt embryjko proste trochu mensi. To jsem mela u prvni dcerky. O tyden mladsi a jeste mimotabulkove mrne od zacatku. Porodni miry ve 40+5 byly 46 cm/2,5 kg. Vubec nestresuj a uzivej tehotenstvi.

mariegroth
10. led 2020

Z toho co pises, tak ti lekar rekl, ze jsi v 7.tydnu a podle dalsi kontroly mimco meri podle 6.tydnu. To je preci uplne ok 🙂. Vsechny tyhle mereni a propocty jsou do jiste miry jen tak orientacni.

zuzka_17
autor
10. led 2020

Dobře , děkuju ..uz jsem docela klidnější ..
Je to hlavne prvni těhotenství , proto i strach ze by to nemuselo vyjit

pathan
10. led 2020

A byla srdeční akce nebo ne?

krupka3
10. led 2020

Ja osobne bych radeji pocitala s tim, ze se miminko nevyviji, pokud dr namerila podruhe jeste mensi hodnoty nez poprve. Za 14 dni budes mit jasno. Drzim pesti, aby to vyslo jak si prejes.

fouskovi
10. led 2020

Ještě bych to nevzdavala u druhého jsem měla být v 8 týdnu a plod odpovídal cca 5 týdnu taky mi moc naději nedávala a ted tady rádi skoro roční rostak

fafetka
10. led 2020

Ještě bych to nevzdávala,a le po svých osobních zkušenostech bych počítala asi s horší variantou ☹ drž se! Držím pěsti ať to dopadne dobře a miminko to dožene

zuzka_17
autor
10. led 2020

@pathan právě ze jeste ne ..a tim ze mi napocitala jeste min tydnu nez mam , tak mi rekla dr. ze by to mohlo jit videt za tech 14 co jdu na dalsi kontrolu

pathan
10. led 2020

@zuzka_17 Záleží, jaký má UZ, ale cca v 6 týdnu už by srdeční akce vidět být mohla. Takže buď jsi měla ovulaci později o 3-4 týdny, nebo se plod nevyvíjí. Vím, že to čekání je strašné, ale bohužel v této chvíli ti nic jiného nezbývá. ☹

pathan
10. led 2020

Ještě je důležité, kdy jsi měla pozitivní test. Taky jsem měla dle UZ o 2-3 týdny menší plod, ale v době, kdy jsem měla mít dle velikosti plodu ovulaci, jsem měla už pozitivní TT, takže to bylo celkem jasné, že to nedopadne.

zuzka_17
autor
10. led 2020

@pathan ze jsem tehotna jsem zjistila , kdyz jsem byla mezi 3-4 tydnem ...prvni test slabe pozitivní a po par dnech dalsi byla druha čárka uz silná ...
Dalsi test jsem si delela po te kontrole z minuleho tydne a druha carka naskočila okamžitě

tingle
10. led 2020

Úplně v klidu, já to takhle měla u obou těhotenství. Prostě nemám cyklus jako hodinky, jednou tak a podruhé tak. Takže miminko bylo vždy o nějaké dva týdny mladší. Taky mě pokaždé doktorka strasila...Ale je u toho zdravý tříletý kluk a princezna aktuálně ve 23.tydnu 😊 Neboj se, bude to dobré.

minemma
11. led 2020

@zuzka_17 Držím palce, ať to dobře dopadne ❤️ u mě bohužel, v 6+3 bylo vidět srdíčko, ale plod byl o 2 týdny mladší než podle MS, o cca dva týdny později jsem začla lehce krvácet, na pohotovosti už bohužel téměř prázdná dutinka. ☹️ Jak píší holky, v tomhle týdnu je to prostě buď a nebo. Hodně štěstí 🤗

pathan
11. led 2020

@zuzka_17 no jestli jsi měla pozitivni test už před 5 týdny, tak bych spíš počítala s horší variantou...

suromana
11. led 2020

Buď byla ovulace později nebo něco není v pořádku, každopádně to tady nevyřešíme a budete muset počkat na další UTZ. Lehko se to řekne, ale zkuste na to nemyslet, teď nepomůže se zbytečně nervovat. Přeji, ať vše dobře dopadne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru