Kombinovaný kočárek do 35 000 Kč - Cybex Balios S, Cybex Priam a Mamas&Papas Ocarro?

Zodpovězené
19. čer 2020

Ahoj Eli,

naše první miminko se má narodit v prosinci a jelikož budu kočárek vybírat poprvé, tak nevím, na co si dát pozor. Převážně potřebuji jednoduše skladný kočárek, který zvládne občasnou cestu mírnějším terénem, která však chci, aby byla pohodlná pro nás všechny (např. štěrk, les, polní cesta) - ale i cestu ve městě. Oba s přítelem máme okolo 175 cm.

Líbí se mi Cybex Balios S, Cybex Priam a Mamas and Papas Ocarro. Zatím jsem neměla možnost zkusit manipulaci s jednotlivými kočárky.

Myslíš, že by ten mírnější terén zvládly - a popřípadě, nemohla bys mi navrhnout i jinou variantu kočárku?

Předem děkuji a přeji hezký den, Marťa. 🙂

Ahoj!

Štěrk, les, polní cesta a už jsou za mě poměrně náročnými terény (tedy pro kočárek), proto si zvaž, jak často je vlastně budete zdolávat. Pokud častěji, je důležité koupit spíše kočárek pevnější, se kterým taková terénní jízda nebude každým rázem utrpení. Já osobně bych pro něco podobného volila co možná nejkvalitnější a pevný model - nejpravděpodobněji něco jako Emmaljunga NXT60 F. Ale vím, že je to specifický a poměrně drahý kočár, takže to nebude jediné doporučení.

Emmaljunga NXT60 Flat

Podobně, jako u otázky před Tebou, bych zmínila Jané Kawai - spíše městský kombinovaný kočárek, ale s dobrou kvalitou kol a pevnou konstrukcí, takže si ho umím představit i jako možnost v tomto případě. I jiné modely od značky Jané mi tu dávají smysl.

Jané Kawai

Z Tvého výběru bych Cybex Balios S dříve vyloučila, zejména kvůli předním kolům. Maminky při používání Baliosu S v terénu jsou časem spíše nespokojené - tím, že jsou menší a pěnové, mohou vydávat zvuky příp. se předčasně opotřebovat. Na vysloveně občasné nerovnosti úplně ok, ale pokud by si to, co popisujete, jezdila častěji, asi spíše ne.

Cybex Balios S

Cybex Priam 3 je na tom lépe - pěkný, pevný, ale vysloveně terénní není, protože je dost tvrdý během jízdy. Pokud si s tím ok, zvládnete to i s ním - a ve stylu.

Cybex Priam 3

Mamas & Papas Ocarro je na tom podobně. Trošku tvrdší jízda, ale jinak super, a je také pevný. Mohu ho na Tvé používání i doporučit, ale jen se dvěma výhradami resp. varováními. První je, že kola jsou pěnová. Zvládnou to, ale prostě opotřebení časem uvidíš. Druhou - je to spíše nižší kočárek, nástavby jsou níže při zemi. Není to problém, ale ne každý to má rád. A maličkost - korbička je zde prostorově spíše menší. Jen, dobré vědět.

Zmíním ještě pár modelů na inspiraci: Easywalker Harvey2 s all-terrain koly (lehký, ale méně skladný), Baby Jogger City Premier, Gesslein FX4 (opravdu pěkná volba s dobrými jízdními vlastnostmi), Teutonia Trio (kvalitka, ale větší rozměr po složení); z jiného soudku Dionne Quantum.

Easywalker Harvey2

Baby Jogger City Premier

Gesslein FX4 Classic

Teutonia Trio

Diono Quantum

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.