Bugaboo Fox 2 nebo Cybex Priam či Moon Relaxx?

Zodpovězené
27. pro 2021

Dobrý den,

nemohu se rozhodnout mezi těmito kočárky. U Priamu se mi líbí, že jde až do úplného lehu, ale zase mě dost odrazuje to, jak je často reklamovaný. Měla jsem dřív Cameleon a kromě koleček špatný nebyl...Třetí kočár je Moon Relaxx.

Děkuji

Ahoj,

jestli Tě trochu uklidním, tak já mám Cybex Priam 3 přes 2 roky a reklamaci jsem neřešila žádnou! 🙂 Navíc, jak jsem psala v tomto článku, se chystá nový model, tak je nejlepší příležitost koupit ho za hezké peníze.

Na podobné otázky o těchto kočárcích jsem už odpovídala v poradně. Mé odpovědi si můžeš přečíst tady:

Ani jedním kočárkem neuděláš chybu, jsou si hodně podobné - obousměrné, prostorné sportovní sedačky, prodlužovací stříška, lehké skládání, dobrá manipulace, výškově nastavitelná rukojeť, odpružení kol, avšak je pár věcí, které mají odlišné a na ty se právě zaměřím.

Cybex Priam 3
Priam je zkrátka designovka a zaujme hned na první pohled. Jeho hmotnost je největší - a to 12,6 kg, nosnost má pro změnu o 5 kg nižší - 17 kg. Sezení se dá sklopit téměř do vodorovné pozice (stejně jako u Relaxx), a tak nabízí dítěti pohodlný prostor pro spánek - zádová opěrka má 54 cm a ložná plocha má 97 cm. Stříšku má oproti Foxovi a Relaxxu kratší, u hluboké korby se stříška prodloužit nedá vůbec - jen pomocí kšiltu.

Cybex Priam 3

Bugaboo Fox 2
Nabízí jednoduchý moderní design, který se však dá měnit! Má k dispozici neuvěřitelné množství barevných stříšek a lze změnit i krytky kol, takže nehrozí, že by Tě kočárek po chvíli omrzel. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit. V tomto je Bugaboo opravdu jednička. Sezení má korýtkové, nelze tedy docílit rovného lehu - zádová opěrka má 50 cm a ložná plocha celkově 94,5 cm. Jeho hmotnost je jen 9,9 kg a nosnost až 22 kg. Co se týče stříšky, tak ta je opravdu dostatečně dlouhá a dítěti poskytuje maximální ochranu. I u Foxe platí, že ho momentálně pořídíš za dost slušné peníze, jelikož se tento model doprodává.

Bugaboo Fox 2

Moon Relaxx Basic / Moon Relaxx Edition
Tento kočárek můžeš zakoupit ve dvou variantách. Podrobné rozdíly jsem popsala v tomto článku .

Moon Relaxx Basic

Moon Relaxx Edition

Svým povedeným vzhledem šlape Priamu na paty. Jedná se o velmi povedený kočárek. Jeho hmotnost je 11,5 kg a nosnost má též až 22 kg. Největší rozdíl je v rozměrech sportovní sedačky, zádovou opěrku má dlouhou 50 cm a celková ložná plocha je "jen" 83 cm. Hluboká korba je na výškových adaptérech a proto je položená výš, nemusíš se tak k dítěti tolik ohýbat. Stříška u sportovního sedáku se dá výškově nastavit, takže větší dítě bude mít dostatečný prostor nad hlavou. Verze Edition má nafukovací kola, takže s terénem si poradí ze zmíněných kočárků nejlépe, ale není to však žádný extra rozdíl.

Sama bych nevěděla upřímně jaký kočárek zvolit. Relaxx je cenově nejvýhodnější momentálně, ale díky doprodeji Foxe a brzy i Priamu, ten rozdíl není tak velký. U Relaxx se mi líbí celkové zpracování, ale má o dost menší rozměry sporťáku. Priam i Fox budou momentálně velkým lákadlem díky příznivé ceně. Hlavní odlišnosti jsem zmínila, je jen tedy na Tvém zvážení čemu dáváš přednost.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie