Lehký městský kočár z bazaru i na zimu a sněh. Britax B-Motion? Nebo Concord/Mutsy/Jané?

Zodpovězené
31. říj 2019

Ahoj Eli,

pro listopadové miminko jsme koupili sportovní a terénní kočár Jané slalom pro a ráda bych k němu ještě přikoupila bazarový kočár do města, který bude lehčí - k častému nakládání do auta, dobře ovladatelný mezi regály obchodu, ale zároveň nebude mít problém projet zasněženým parkem nebo městskou zimní břečkou.

Jsem drobnější (155cm) a dítě pravděpodobně bude také. V obchodě mě zaujal Britax B-Motion 4, ale prodavačka mne odradila, že prý je spíš z těch větších a robustnějších. Souhlasíš? I když ho teď porovnávám na netu, tak mi nepřijde.

Dál jsem si vyhlédla Concord Wanderer, Mutsy 4Rider a Jané Crosswalk/ Epic, ale u všech mi vadí, že nejsou kompatibilní s vajíčky/autosedačkami Britax Römer. Lze to nějak vyřešit? Dají se použít adaptéry určené pro jinou značku, které by pasovaly i na tyto?

Případně ještě Bugaboo Cameleon 2, k tomu mám výhrady, ale alespoň pasuje na autosedačku. Nebo mi doporučíš něco úplně jiného?

Ještě Tě poprosím, jestli bys mohla pár slov samostatně k podvozku s korbičkou pro miminko a zvlášť na sporťák. Nebráním se myšlence sporťák vyměnit, až prcek odroste z vajíčka.

Předem moc děkuju, Jana.

Ahoj!

Britax B-Motion 4 je, jak ti říkají, a zejména vzhledem k tvé výšce, poměrně mohutný, robustní kočárek. Jak, patří do kategorie lehčích a skladných, ale je to relativně - v této kategorii je každopádně jeden z největších.

Britax B-Motion 4

Já osobně bych v tomto typu, kde ještě i chybí polohování opěrky nohou, řešila spíše bazarový Baby Jogger City Mini GT (kvalita, praktičnost, ovladatelnost, váha, skladnost jsou tam lepší).

Baby Jogger City Mini GT

I bazarový Concord Fusion je skvělý - prostorově, jízdně - a korba k němu, origoš bývala zejména Proto, je opravdu prostorná.

Concord Fusion

Pokud by si byla ok i s novou levnější variantou - já osobně zde poradím Lionelo Annet Tour. Je to lehčí, relativně skladný kočárek srovnatelný s B-Motion 4, ale tedy is polohováním nožiček a neskutečnou stříškou. A to, že bude mít dvouletou záruku, je fakt dobré mít u věci jakou je kočárek. Hluboká korbička k němu není - spíše bych tam dala nějaké vložné hnízdo nebo měkkou tašku, pokud tak - na lehčí kočárek je to lepší alternativa.

Lionelo Annet Tour

Concord Wanderer je fajn, ale podle mě zbytečně těžký.

Concord Wanderer

Ještě většími a těžšími mi osobně přijdou Mutsy 4Rider, Jané Crosswalk i Jané Epic (o trošku lehčí Epic je ale méně vhodný do sněhu např.). Přijde mi, že pokud už máš jeden větší, méně skladný kočárek, tak že další podobného charakteru nejsou zapotřebí.

Mutsy 4Rider Single Spoke

Jané Crosswalk

Jané Epic

Bugaboo Cameleon 2 mně osobně přijde už příliš zastaralý, i když tedy váhou a městskostí vyhovuje nejvíce. Co se vaničky týče, je prostorná, ale velmi nízko při zemi. Níže je i sportovní sedadlo, ale aspoň tak nezavazí nákupnímu košíku. K zastaralosti - přijde mi příliš složitý na skládání, a u tak starých modelů také konstrukce už bude uvolněnější, zbytečně. Za mě BGB Cam2 ne.

Bugaboo Cameleon 2 (Cameleon+)

Pokud opravdu řešit otočné sedadlo (doporučuji u toho lehčího kočárku spíše mít sedák neotočný - bude tak opravdu lehčí a skladnější), pak bych spíše šla po něčem jako Cybex Iris M-Air nebo Cybex Balios M. Tam jsou sedáky korýtkové, ale prostorné a pohodlné, a vaničky průměrné, ale absolutně dostačující.

Cybex Iris M-Air

Cybex Balios M

Skvělou volbou by zde mohl být i Baby Jogger City Versa, což je super i na skládání, i na extra prostor v (korýtkovém) sedáku. Vanička je i tam průměrná.

Baby Jogger City Versa

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.