Sportovní kočárek/golfky s nosností 20 kg a více pro 2letou holčičku. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
19. říj 2020

Dobrý den,

potřebovala bych poradit - teď před zimou mám trochu obavy, jak dcera zvládne být delší čas venku při nepříznivém počasí, aby pak nebyla nemocná. Dcera má 26 m. a sice toho už dost ujde, ale někdy se jí prostě nechce - tak střídáme kočár, na ramena a nebo v náručí. Jezdila v Joolz Day2 ještě na jaře, pak jsme hodně chodili i bez kočárku, ale většinou musel stejně někdo nakonec nést. Teď má 16 kg - do Joolz už se mi nevejde a ani jí to není pohodlné. Já už ji nosit nechci a navíc v zimě nechci, aby prochladla. Máme ještě golfky na popojížďky Petite&Mars Musca, ale limit mají 15 kg.

Poradíte mi prosím, na jaký kočárek se mám podívat, který by mohl být vhodný na tohle přechodné období?

Chodíme spíše po chodníku na vesnici, občas park nebo pole.

Nebo si myslíte, že to zvládnou golfky Musca?

Díky za pomoc.

Ahoj!

Začnu tím, že pokud vám prostorově P&M Musca

Petite&Mars Musca

stačí, až tak bych se tím váhovým limitem netrápila. Je dán evropskou normou a obvykle kočár zvládne i víc. Spíše je sporné, zda se dcerka do kočárku pohodlně vejde a zda se ti s ní dobře tlačí. Neboť můj problém s Muscou je, že mi přijde, že ovladatelnost je slabá, a tedy čím je dítě těžší, tím je horší. Druhou věcí je, že na zimu, sníh bude golfový kočárek, který je dost otevřený a sám o sobě není až tak jednoduše ovladatelný, ne právě nejkomfortnější. Pokud ale budete chodit jen po odhrnutých chodnících a malá i dost běhá sama, takže z kočárku bude vylézat = bude dobře oblečená, a ty si s tím vším, o čem jsem mluvila, ok, tak si kočárek nech a dopoužívej. Váhový limit je v takém případu opravdu jen číslo.

Pro použití v zimě, které bude jako tak komfortní i pro děťátko, i na ovládání, bych ti z mého pohledu a preference doporučila (ideálně asi bazarový, nevyplatí se investovat pro takto starší dítě a ne stále používání) Baby Jogger City Mini GT. Jak tříkolka se ti bude ovládat nejlépe, velikost kol také ideální, sekundové skládání na placku je topka, plus váhový limit i 29,5 kg opravdu postačí nejen na papíře, ale i skutečným prostoroem. Ten bych si v takovém případě koupila já.

Baby Jogger City Mini GT

Valco Snap Trend Sport by byl dalším nápadem, pokud něco prostornější, lehčí, ale přitom s dostatečně velkými kolemi. Mám k němu pár výhrad, ale jako lehký kočárek pro starší dítě je fajn.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Z golfových kočárků s větším prostorem a nosností - tam bych dívala asi jedině Maclaren, zejména (ale větší i po složení) Techno XLR,

Maclaren Techno XLR

nebo potom z levnějších Koelstra Simba T4.

Koelstra Simba T4

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.