Kojení v těhotenství a tvrdnutí břicha. Nemůže to vyvolat předčasný porod?

Zodpovězené
23. čer 2020

Dobrý den,

kojím svoji 18měsíční dceru a jsem v 35.tt. U kojení mi začíná hodně tvrdnout břicho a je to pro mě hodně bolestivé.

Je to možné nebo je to náhoda?

A nemůže mi kojení vyvolat předčasný porod?

Kojím asi 5krát denně - zrovna jí rostou zuby.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučovala bych probrat situaci s gynekologem. Tvrdnutí může být způsobeno hormony, které se při kojení vyplavují.
Obecně, pokud je těhotenství bez komplikací, není kojení kontraindikací.
Po porodu tzv. tandemové kojení je velmi intimní a krásný zážitek a je zajímavé sledovat také obě kojící se děti a jejich vzájemný vztah.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová