32tt otevřená na jeden prst - mám se bát předčasného porodu?

karol1996
19. pro 2018

Dobrý den, jsem ve 32+2tt a dr mi řekla, že jsem otevřená na jeden prst a že bych se měla začít víc šetřit. Beru Magnosolv - 2 pytlicky denně uz od nějakého 18tt, tvrdnuti břicha. Mám se bát předčasného porodu? Máte někdo zkušenosti?

mona91
19. pro 2018

@karol1996 osobně zkušenosti nemám ale z blízkého okolí a z praxe je to jistě riziko předčasného porodu, ale často se stává že jsou maminyk otevřené třeba už od 27tt na jeden prst, když drží klidnější režim tak normálně rodí až v termínu některé i přenášejí, takže bych byla v klidu, dala nohy nahoru a užívala si svátky s bříškem. Kolegyně byla otevřená od 34TT na 3 prsty a doktoři ji řekli že určitě nevydrží do termínu a nakonec přenášela a šla na vyvolání...

karol1996
autor
19. pro 2018

@mona91 snad, já se bojím svátku :D návštěvy rodiny a podobne věci byly na porod, i když jsem nebyla těhotná :D když to udrzim do 26. tak jsem za vodou :D

mona91
19. pro 2018

@karol1996 😀 to ti věřim a chápu 😀

makronka222
19. pro 2018

Ja to mela u prvni, od zacatku 7m otevrena na 1 prst, pak 2. Doktor rekl setrit se - jenze ja byla doma a jen jsem si vklidu uklidila, vklidu uvarila, pak lezela, sla nekam s nekym na malou prochazku nebo kaficko (ne kazdy den). Dite se mi narodilo 36tt. Kdyby mi to doktor popsal vic, tak asi fakt jen lezim, ale setrit se a lezet jsou 2 ruzny veci. Na doktora nastvana nejsem, ale muzou to vic popsat, ja zadny emimino atd neznala a fakt neguglila co vsechno muzu/nemuzu pri tyhle situaci... ale 36tyden uz je v pohode

sudylichozrout
19. pro 2018

@karol1996 byla jsem otevrena na jeden prst snad od 35. tydne. Fungovala jsem naprosto normalne a rodila ctyri dny po terminu. Je to individualni. Pokud je jinak vse ok, neplasila bych.

klea81
19. pro 2018

Byla jsem od 29 tt, stačil klid

karol1996
autor
19. pro 2018

Moc děkuji všem za uklidnění :D

jaaaninda
19. pro 2018

@karol1996 to je hodně individuální. Já měla trochu zkrácený čípek a byla jsem otevřená na půl prstu od 32tt. O klidovém režimu nikdo nic neříkal, jen zákaz sexu. Za 3 týdny na kontrole úplně stejný nález a dva dny na to se malej narodil (35+4). Můj doktor to na té poslední kontrole řekl hezky: Někdy přijde žena, u které by doktor řekl, že podle nálezu do pár hodin porodí a ta porodí třeba až za další 3týdny a někdy přijde ženská, u které by doktor řekl, že se vůbec nic neděje a ta porodí do druhého dne. S tímto nálezem můžeš i přenášet, ale nikdo ti nezaručí jak to bude u tebe.

sudylichozrout
19. pro 2018

@jaaaninda to jsem mela u druhe dcery. Byla jsem na kontrole 39+1, lekarka mi rikala, ze jsem pevne uzavrena, ze se nic nechysta, hlavicka jeste ani neni uplne tam, kde ma byt, ze ten tyden jeste urcite nic nebude. Ja si pro jistotu ale vecer zabalila tasku. No a ve dve rano me probudily kontrakce, v sest jsem byla v porodnici a v 10:45 se mala narodila. Dodnes nechapu, proc jsem si vecir tu tasku vlastne balila, byla jsem preci uklidnena lekarkou. Ale asi nejaky hlas matky prirody, nebo ja nevim 😃

karol1996
autor
19. pro 2018

@jaaaninda tak me o sexu nic neříkala :D mě jen to, že stále totéž, klid, nenamahat se a dělat jen to, na co se cítím a že za ty tři týdny uvidíme víc :D

varecka246
19. pro 2018

Ahoj, u druhého těhotenství jsem taky byla od 32tydne otevřená na prst a nakonec jsem ještě 3dny přenášela a všem bylo v pohodě 👍

jaaaninda
19. pro 2018

@sudylichozrout podobný hlas přírody jsem měla taky. Asi těch 14 dní před porodem jsem měla neodbytný pocit, že mimčo tu může být za chvíli s námi a já nemám vytřiděné, vyprané a poskládané věcičky. Hned jsem se do toho dala, jako by příroda věděla, že se malý narodí o měsíc dřív 🙂

lajla
25. pro 2018

Ne.nebala bych se

bonavoxa
25. pro 2018

Měla jsem u obou těhotenství, poprvé už ve 28. tydnu, podruhé ve 35. Poctivě jsem ležela. U prvního jsem rodila v podstatě hned, co jsem se pohla. A podruhé jsem po 38. tydnu litala a vůbec se nešetřila. Malý se narodil tři dny po termínu. Pro jistotu jsem ale ležela poctivě, už jsem nechtěla zažít piplat nedonosenečka.

zelenaesmolda
25. pro 2018

@karol1996 ja jsem v 37tt byla otevrena na 3cm,porodila jsem druhy den rano od prohlidky na gynde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru