Otevřená na jeden prst

vanesahudgens
2. srp 2019

Ahoj, od vcera lezim v nemocnici čípek mekky zkráceny na 1cm jsem dnes 34+3 . Otevřená na jeden prst dali mi magnesium do zily a uvidi se co bude, bud a nebo. Mela jste to taky nektera tak? Za jak dlouho jste rodily?

blondynka400
2. srp 2019

@vanesahudgens u druhého těhotenství jsem byla v 30 tt otevřená na 2 cm, nakonec jsem rodila jsem v 39 tt. Hospitalizovat jsme se nenechala (doktor mne zná, ví, že semnou není řeč, tak to ani moc nezkoušel), dala jsem si týden klidový režim, víc jsem nevydržela, nejsem na to stavěná, pak jsem najela na svůj původní režim. Tzn. žádné omezení, sport, starost o domácnost, nošení starší dcery a pod. Někdy od 35 tt mne přesvědčoval, že už se další kontrolu neuvidíme a viděli jsme se 😀 Prostě to drželo na vodě, ta držela stále, i když jsem byla u porodu otevřená na 10 😀
Takže klid, uvidíš, jak to bude, zbytečně se nestresuj, to ničemu nepomůže.

janule1940
3. srp 2019

Já měla podobný stav jako vy někdy kolem 33 tt, rodila jsem 39+4 zcela normálně. Lékař mi sice už od 36tt říkal, že by to mohlo přijít, na ctg jsem měla i nějaké kontrakce, o kterých jsem teda ale vůbec nevěděla. Nakonec porod 3 dny před termínem.

priefi
3. srp 2019

@vanesahudgens me teda nedali do porodky na pozorovani, ale ve stejne dobe jako Ty, jsem to mela taky. Dr.mi dala vaginalne gynprodil (to je progesteron) a zesilit piti magnosolvu. Nakonec jsem.rodila 38+4, avsak po porodu mi mudra rekla, ze ten prcek tak tlacil v tom 35tt na porodni cesty, ze myslela, ze do hodky porodim. Takze ano, jde to pozastavit

zuzan88
4. srp 2019

Ja byla na jeden prst otevřená jakou dobu před porodem, doporučili mi pouze klidový režim, žádné ležení v nemocnici. Rodila sem 37+2.

radullah
4. srp 2019

byla jsem na prst otevřená od 32tt, do nemocnice mě nikdo s ničím neposlal, myslela jsem, že je to tak normální. Rodila jsem 36+5, praskla mi sama voda. Dcerka na světě za 4 hodinky (prvorodička) a kontrakce dost snesitelně, dle PA dost slabé, ale stačili. 🙂

eldrag
4. srp 2019

taky jsem chodila cca od 34 tt na prst-dva otevrena, jediny co mi rekli at radeji vynecham sex

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru