Malý gestační váček. Je možné, že se vše srovná?

Zodpovězené
22. kvě 2023

Dobrý den,

dnes jsem byla na utz, dle MS jsem 6+2, podle utz 5+6. Doktor mi řekl, že vidí srdeční akci, ale že gestační váček je příliš malý, do zprávy napsal 7 mm a intrauterinní gravidita. Mám přijít za 14 dní znovu. Mám z toho nervy.

Je možné, že se vše ještě srovná a bude plod v pořádku přispívat, nebo mám spíš počítat s nejhorším?

Děkuji

Dobrý den,

podstatné je, že viděl srdeční akci. Variabilita v růstu gestačního váčku je poměrně velká. Určitě se ale nestresujte a vyčkejte do další kontroly.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz