7tt, ale o týden mladší a pouze gestační váček

katcerv8
11. led 2019

Dobry den, dle MS jsem 7+3tt, ale doktorka řekla, že je o týden mladší. MS jsem měla dost rozhazenou. Doktorka, že vidí jen gestační váček, ale že to nemusí nic znamenat a mám přijít za týden. Myslíte, ze je ještě nějaká šance, že se mimi objeví?

jaja01k
11. led 2019

@katcerv8 Šance určitě je. Když jsi neměla pravidelný cyklus, mohla jsi mít později ovulaci a proto je mimi menší.

marketa1218
11. led 2019

@katcerv8 Jasně, že se může objevit, zkuste nestresovat. Já byla na kontrole dneska, podle ms jsem tak 6tt, můj doktor úplně v klidu řekl, že nález odpovídá krásně mému zpoždění, ale že na srdíčko ještě brzy. Vůbec nemluvil o žádných týdnech, nestresoval, jenom řekl ať přijdu za dva týdny, že už tam srdíčko bude. Odešla jsem naprosto vyklidňená a ani v nejmenším by mě nenapadlo, že tam nebude. ❤ Objeví se, nebojte. Mohla být později ovulace

kaora
11. led 2019

Mám něco podobného. Jsem 6+2 a na ultrazvuku nebylo vidět srdíčko, prý je těhotenství hodně rané. A velikost plodu CRL je 5mm. Mě teda objednala až na 10tt, tak asi nemá pochyby, že by se neobjevilo.

katcerv8
autor
11. led 2019

Hodně jste mě uklidnily, ale stejně mám pořád strach a ten týden do další kontroly bude nekonečný...

narnell
12. led 2019

@katcerv8 já měla pravidelný cyklus a taky se mi stalo, že 7+3 nebylo srdíčko. A teď jsem v 25tt 😊Těhotenství bylo mladší. Držím pěsti 😊

fatal_error
12. led 2019

@katcerv8 jestli te trochu uklidnim, mela jsem u syna rozdil 12 dnu mezi starim plodu dle menstruace a dle ovulace, ale ja mam dlouhe cykly. ovulace mohla byt i u tebe klidne pozdeji. mas pravidelne dlouhy cyklus a jak dlouhy? samozrejme takhle po netu se s urcitosti nic nedozvis, musis pockat, ale tyden je prd, ovulaci mohl opozdit stres, nachlazeni, cokoli. jestli mas nekdy cyklus treba 35 dnu, byla bych uplne v klidu, ne kazda ma presne 28.

petulejan
14. led 2019

bud v klidu,mě až na screeningu řekl doktor,že malá je o tři dny starší než říkám já podle cyklu a ovulace. A to jsem si myslela že můj výpočet je ten správný 😉 a cykly mám pravidelné a ovulka taky bývala po čtrnácti dnech 😉

sykorka1994
14. led 2019

Holky,dnes 1. utz a mudr oznamil,ze jsem v 5tt (2x jsem potratila+Zt,proto tak brzky utz a nasazeni leku),ale videl pouze gestacni vacek,celkem velky.Bral mi i krev a mam 16 000,sestra rikala,ze je to dost.Na ko jdu za tyden.Mel to nekdo podobne?Mam uz dve deti,ale tohle jsem u nich neresila 🙂

radu98
25. led 2019

@sykorka1994 já jsem v 5-6 týdnu měla jen gestační váček velikosti 7,6mm o dva týdny později se mi tam konečně ukázal i se srdíčkem a plod má 13mm 🙂 Krev mi zatím nebrali a to jsem v 8 týdnu, tak nemůžu posoudit 🙂

joripage
25. led 2019

Holky, doktoři to počítají podle poslední ms, ale ve skutečnosti je to vždy o těch 14 dní nebo týden méně. Logicky, protože ovulace je později 😉 proto se zdá, že většina žen přenáší, ale v reálu je tam miminko přesně tak dlouho, jak potřebuje 😉

fatal_error
26. led 2019

@joripage nene, termín porodu se počítá podle 1. screeningu. já měla termín porodu podle ms 17.9., ale podle 1. utz 29.9. a jako termín se pak bralo těch 29.9., což odpovídalo i ovulaci, mám dlouhý cykly. ten chybnej termín dle menstruace se bral jen do toho screeningu, po něm se stanoví konečný platný termín.

marketa1218
26. led 2019

@fatal_error souhlasím, mě termín podle poslední menstruace vychází na 9.9.2019, krásný datum ☺ ale včera na kontrole mi lékař říkal, že to bude spíš polovina září a poví mi to na prvním screeningu, který mě teprve čeká.

joripage
26. led 2019

Tak jasně, že první screening je nejpřesnější, to jsem jen chtěla uklidnit, že když se doktorovi zda embryo malinké, že to hned nemusí brát jako fakt😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru