Znepokojení. Mám se bát?

Zodpovězené
26. led 2024

Dobrý den,

mám dotaz. Podle MS jsem v 8. tt, ale podle utz Dr. říkala, že je to 6. tt. Na utz byl vidět jen váček a že se něco děje.

Mám se znepokojovat, že je něco špatně?

MS byla totiž nepravidelná a tohle těhotenství je takové překvapení na Vánoce. Na podporu bavlny, jak říká Dr., mám Utrogestan 2 tablety ráno a dvě večer.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nepíšete, zda byl vidět tepání srdíčka či ještě ne a jestli byl toto první ultrazvuk či kontrola (kdy je vidět změna oproti minulému ultrazvuku).

Každopádně fakt, že ultrazvukové stáří nesouhlasí se stářím podle menstruace může být způsobeno jednoduše tím, že je těhotenství mladší (u nepravidelné menstruace to bývá velmi často). Bývá ale potřeba vyčkat dalších ultrazvuků a vidět, jakým tempem těhotenství roste a zda se objeví srdeční akce. Podpora začátku gravidity Utrogestanem je určitě přínosem.

Držím palce!

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz