7tt podle MS u silnější maminky a špatně viditelný ultrazvuk

petulinda29
14. bře 2019

Ahoj holky, prosím je tu někdo kdo je silnější postavy cca 85kg je tehotny v 7tt podle menstruace? Proč tento dotaz... Byla jsem na kontrole u svého gynekologa a ten mi udělal vyšetření jsem v 7tt plod odpovídá stáří, gestacni Vacek, zloudkovy Vacek vše v pořádku ale nemohl na UTZ najít orgány prý něco tam je ale jelikož jsem silnější může to být špatné viditelné poslal mě do nemocnice na HCG jestli roste.. V pondělí jdu znovu HCG A V ÚTERÝ K NĚMU NA kontrolu myslíte že se mám obávat nejhoršího nebo je opravdu možné že nemusel kvůli mě silnější postavě UTZ vidět tolik?Děkuji za každou odpověď

tercasv
14. bře 2019

Utz ti dělal přes břicho nebo spodem? Já jsem.mela 88kg, na potvrzení jsem byla dle ms 8+4 a srdíčko už bylo vidět 🙂nemám zkušenosti s HCG a tak, ale podle mě by se potvrzení mělo dělat spodem 🙂 přeji hodně štěstí 🙂

lucijee95
14. bře 2019

To je nějaký zvláštní. Já jsem 7+5, včera jsem byla u doktora a bylo vše krásné vidět. A hlavně se počáteční uz dělají spodem a váha to tudíž neovlivňuje.

petulinda29
autor
14. bře 2019

@lucijee95 dělal spodem a řekl mi že vidí zárodky orgánů ale nemůže je zaměřit... Podle MS jsem 7tt ale k oplodnění došlo 11.2...

lucijee95
14. bře 2019

@petulinda29 tak si zajděte na to hcg a uvidíte 🙂 ale váha na to opravdu nemá vliv. Určitě bude vše v pořádku 🙂

petulinda29
autor
14. bře 2019

@tercasv ahoj UTZ dělal spodem podle něj jsem7tt vše bylo v pořádku do té doby než začal měřit orgány a ty viděl nepatrně na to konto mě poslal právě na HCG v krvy a pozval na další týden... Jen bych ráda věděla jestli je nějaká naděje že bude vše ok nebo se bát nejhoršího 🤷‍♀️

petulinda29
autor
14. bře 2019

@lucijee95 už jsem byla na další jdu v pondělí mám jen strach já už mám 2 porody za sebou tohle je naše 3 ti mimčo nikdy jsem s tímto neměla problém ale jak se říká vše je jednou poprvé 😔 tak snad to dopadne dobře i tak děkuji 😉

monika76301
14. bře 2019

@petulinda29 a jaka je hodnota hcg v krvi?

petulinda29
autor
14. bře 2019

@monika76301 to nevím dozvím se až v úterý u svého gynekologa 😔 byla jsem na odběru v nemocnici a v pondělí mažu ještě na jeden odběr a hned druhý den k dr...

tercasv
14. bře 2019

@petulinda29 nevím, jak to přesně funguje, s otěhotněním jsem neměla problém. Ale me jen zkontroloval utz, těhotenství potvrdil, ukázal srdíčko a to bylo vše. Důkladněji to zkoumal až v 11tt. Ale těhotná jsem prvně, tak nevím co a jak🙂 věřím, že to jsou nervy, ale zkus se uklidnit a nemyslet na to🙂

moly001
14. bře 2019

@petulinda29 tak tvoje hmotnost na to opravdu nemá vliv, aby dle toho mohl usuzovat co vidí a nevidí na vaginalnim ultrazvuku. Orgány by stejně v 7 TT nehodnotil, pouze srdeční akci. Být tebou, nenervuju se tim a věřím, že se při další kontrole dočkaš srdeční akce. Držím pěsti

petulinda29
autor
14. bře 2019

@moly001 tím orgánem asi právě myslel srdíčko, jak jsem psala výše k otěhotnění muselo dojít od 5-11.2 a právě to tím UTZ neviděl tak nevim jestli bylo ještě brzo a proto mě poslal na HCG a za týden znovu k němu nebo je opravdu něco špatně nikdy jsem neměla tento problém při předchozích 2 těhotenstvích probíhalo vše jak mělo... Je to hrozný to čekání 😔

moly001
14. bře 2019

@petulinda29 chápu, že čekání je stres...já něco podobneho měla v prvním tehu, sice nevím už, ve kterém týdnu sem přesně byla, ale taky na UZ neviděl 💓, pozval si mě za 2 dny na kontrolu a už bijici bylo...ono to pak.je rychlé. Držím pěsti!

saminomimino
14. bře 2019

Jaké orgány se prosím u milimetroveho plodu asi tak v 7tt dají najít??jen srdce,to máte na mysli,že nebylo vidět??

petulinda29
autor
14. bře 2019

@moly001 moc děkuji 🤗 snad bude vše vše v pořádku, nejhorší je že to člověk ani nemůže nijak ovlivnit, jen čekat a doufat že vše dobře dopadne 😔

saminomimino
14. bře 2019

7tt je široký pojem,ono totiž 7tt je i 6+1 a to opravdu srdíčko být vidět nemusi,já ho měla třeba až 6+4videt ,takže opravdu záleží kolik jste přesně,na kvalitě utz a milionů věci

petulinda29
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petulinda29
autor
14. bře 2019

@saminomimino ano srdce bylo myšleno...

petulinda29
autor
14. bře 2019

@saminomimino no podle poslední MS 6+6 Ale samozřejmě jsem otěhotněla déle... MS jsem měla 24.1 5 dní a manžel byl doma až 5teho února tak od té doby se to někdy mohlo stát 😁

kos_atka
14. bře 2019

@petulinda29 pokud vše odpovídá,jen srdíčko nebylo vidět,tak bych myslela pozitivně Záleží i na utz samotném a co jsem četla,tak spousta holek to žák měla za týden srdíčko bylo Já u prvního neměla,ale cely plod se vyvíjel spatne hned od začátku Proste už od začátku vše hodně opozdene a nejasné a nic neodpovídalo jak by mělo Takže v tvém případě to bude určitě ok Třeba kdybys šla jen o den později,už by srdíčko vykouklo ;) nestresuj se ale chapu Já si tím prosla týden od týdne po tři kontroly a bylo to hrozny Ale u me to bylo proste od první divné

petulinda29
autor
14. bře 2019

@kos_atka mě právě doktor začal měřit a říká že vše odpovídá jak ma i mi řekl ať se nestresuji ale jsem ženská (a už dvojnásobná mamca takže stres je můj kámoš 😁) jediný co právě neviděl a nelíbilo se mu bylo srdíčko. No snad to dopadne dobře 😔 moc děkuji za podporu

lachtanice86
14. bře 2019

Já byla u dr v 6+3 a srdce bylo. Ale u někoho může být později

saminomimino
14. bře 2019

@petulinda29 ještě bych neházela flintu do žita,,u předešlého těhu mi v 6 tt našla jen obří gestační váček,který odpovídal 8tt ,nečekala že to bude dobré a za 14 dní bylo vše dítě plod a dnes má 5 let,držím palce

sister05
14. bře 2019

Srdce má čas se objevit mezi 7 a 9tt včetně 👍👌 že není vidět teď, neznamená, že nebude za týden ❤👍

lvl16
15. bře 2019

Jsem v sedmém týdnu a taky silnější a doktor na UTZ tedy žádné orgány nehledal (byla jsem podle MS 6+3, podle ultrazvuku to vypadlo na 6+1). Moc nevím, co by ten tvůj chtěl takhle brzo vidět 🙂. U mě byla patrná akorát srdeční akce, ale zatím jenom slabě.

petulinda29
autor
15. bře 2019

@lvl16 právě tu srdeční akci a vůbec to srdce..... A v 7 tt uz jsou viditelné nepatrne náznaky uši oči atd...

lucijee95
15. bře 2019

@petulinda29 to jsou ale ne takhle na utz 🙄. Podívejte se na fotky se 7 týdne a ukažte mi kde jsou vidět oči zřetelně. To se vše zkoumá až na 1 screeningu. V tomhle týdnu je důležité srdce a to nemusí byt ještě vidět protože muže byt těhotenství mladší.

lucijee95
15. bře 2019

@petulinda29 tohle je 7+4 a uši a oči opravdu nevidím 😀 jen si moc dobre pamatuju kde mu buši srdíčko. Přestanete se zbytečně stresovat

petulinda29
autor
15. bře 2019

@lucijee95 ok tak v tom případě nechápu co dr. Neviděl a posílal mě na krev protože vše probíhalo v pořádku gestacni Vacek plod vše odpovidalo 7+0... Asi to srdíčko Teda 🤷‍♀️😔 nevím řekl mi že zbytek nemůže zaměřit že náznaky tam jsou ale špatně to vidí a náznaky čeho? To už mi neřekl jen že mám přijít za týden a dojít na odběr krve... Mám už 2 tehu. Za sebou a tenhle problém prostě řeším poprvé..

lucijee95
15. bře 2019

@petulinda29 asi myslel jen to srdce ale zbytečně vás teda vystresoval. Buďte hlavně v klidu a uvidtw ze až půjdete teď zase k dr srdíčko bude už krásné vidět 🙂

petulinda29
autor
15. bře 2019

@lucijee95 no vystresoval mě hodně a opravdu doufám že zbytečně, nikdy jsem neměla ani u jednoho z kluků problém a teď mi řekne tohle snad to jen hodně řeším a dopadne to dobře 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru