Plod 3 mm. Jakému týdnu odpovídá?

verusak1995
26. lis 2020

Ahoj. Prosím o radu. V pondělí jsem byla na první kontrole. Doktor říkal že měří 3mn a že je vidět a váček a vtom embryo ale pak začal mluvit o tom ze mi nasadí čípky na podporu těhotenství. Měla jsem za tento rok dve zamlklé těhotenství. Tak jsem mu ještě psala email jakemu týdnu odpovídá a odepsala že 4-5tt. Ale dost lidí mi psalo ze to odpovídá 6tt ty 3mm tak jsem trochu zmatená

atekram42
26. lis 2020

Doporučuji to neřešit, i když chápu, že to je těžké. Ty čípky budou asi spíš preventivně kvůli těm předchozím zt, ne? Ono se to taky dost blbě měří, že... zkus schválně změřit něco, co má 3 mm, s jakou přesností to bude 😉 A pak si představ, že to měří přes ten ultrazvuk na tom rozmazaném obrázku ma obrazovce 🙂 Takže ty týdny podle mě bral spíš podle toho, jak to vypadá, jestli bylo srdíčko třeba nebo tak. Stejně se v téhle fázi nedá dělat vůbec nic jiného, než čekat, takže hlavně žádný stres 😉 i když rozumím, že se to lehce říká.

veronika1408
26. lis 2020

Dobry den, mam bolesti v podbrisku jako pri menstruaci ale zaroven me boli i zada v krizi muze to mit nejakou souvislost? Byla jsem na injekci do zad na bolest ale nepomohlo to.

te_reza
26. lis 2020

@veronika1408 to mě bolí pět let, příčin může být XY set.. U mě to je problém se spodkem v souvislosti s křivou páteří, špatným držením těla a nerovnoměrně dlouhýma nohama. Po úraze mám jednu nohu kratší. Pomáhá mi cvičení hss, držet se rovně a i správně sedět. Taky můžeš mít třeba cystu.

veronika1408
26. lis 2020

@te_reza no ja jsem na gynekologii byla a tam mi prave rekla ze to muzu mit od tech zad, ale zadny ultrazvuk niv mi nedelala, aby vyloucila nejaky zanet cystu nebo neco takovyho. Ja jsem z toho dost nesva trva to uz skoro mesic. Se zadama ted budu chodit na rehabilitace tak uvidim jestli zada budou lepsi a jestli teda i to bricho odezni

te_reza
26. lis 2020

@veronika1408 no to je právě to, že to může mít několik příčin. Jinak mě rehabilitace neudělali vůbec nic, až fyzio co dělá Mojžíšovou a jen takové to dýchání do břicha že posiluješ spodek. A taky vypozoruj, jestli správně držíš páteř, u mě to taky udělalo hodně. Byla jsem úplně prohlá, blbě jsem i seděla - má se sedět na prdelních kostech a já seděla spíš jako na pipce, táhlo se to se mnou 4 roky, celou mateřskou, než jsem se dala trochu dohromady

verusak1995
autor
26. lis 2020

@atekram42 právě ze ani neřekl nic o srdíčku. Ano čípky mam kvůli předchozím ZT. Uvidím co za 14dni. Snažím se na to nemyslet. Ale když mam volnou chvíli tak to na mne padne.

amazonkajanik
26. lis 2020

@veronika1408 chápu,že máš problém,který tě trápí,ale proč spamujes dotaz někoho jiného s nesouvisejícím problémem ?

lachtanice86
26. lis 2020

@verusak1995 jestli ti doktorka napsala že to je zhruba 4-5tt tak srdeční akce ani byt nemůže.

priefi
26. lis 2020

@verusak1995 s největší pravděpodobností Ti předepsal progesteron, aby v případě hormonálního výkyvu se nenadělala paseka.

priefi
26. lis 2020

@verusak1995 já třeba teď dostala gynprodyl (progesteron), abych ho brala po ovu do data MS, udělat test, pokud negativní, tak vysadit, pokud //, tak pro jistotu pokračovat. Taky jsem teď měla 2 SP

verusak1995
autor
27. lis 2020

@lachtanice86 některý ženský mají 3mm ke konci 6tt... A měli podobný ultrazvuk jako jsem měla ja.. Tak mne to nějak zarazilo

lachtanice86
27. lis 2020

@verusak1995 věř doktorovi a nikde nepatrej. Navic takhle na začátku je to měření opravdu nepřesné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru